Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiśroda, 6 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4574
Artykuł oceniony na 1.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak nadać przesyłkę w InPost - krok po kroku

InPost to rodzima firma kurierska, która szturmem zdobyła polski rynek. Paczkomaty jako sieć punktów samodzielnego odbioru i nadawania przesyłek stały się usługą, która bez wątpienia zrewolucjonizowała wysyłkę. Przeniesienie całego procesu do sieci i dedykowanej aplikacji sprawiło, że nadawanie i odbieranie paczki jest wyjątkowo szybkie i intuicyjnie proste. Chcesz nadać paczkę w InPost, ale nie wiesz jak? Czytaj dalej, a wszystko stanie się jasne.


Jakie rodzaje paczek można nadać w InPost?


Paczkomaty są wyposażone w skrytki w trzech różnych rozmiarach. W zależności od gabarytów przesyłki, można ją zaklasyfikować jako:
 • mała paczka - 8 x 38 x 64 cm,
 • średnia paczka - 19 x 38 x 64 cm,
 • duża paczka - 41 x 38 x 64 cm.
Bez względu na wielkość paczki, jej waga nie może przekroczyć 25 kg.

Należy również pamiętać, że im większy rozmiar ma twoja paczka, tym wyższy będzie koszt nadania. Aby zatem nie przepłacać za wysyłkę, warto poprawnie oszacować wymiary paczki.

Jak nadać przesyłkę w InPost?


Szybkie nadanie paczki jest możliwe w kilku prostych krokach. Jeśli nie wiesz, jak wysłać paczkę InPost postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.
 • wejdź na stronę internetową InPost i wybierz opcję szybkie nadania,
 • wybierz sposób odbioru paczki (do wyboru masz paczkomat, punkt stacjonarny lub dostawę kurierską pod określony adres),
 • podaj dane nadawcy i adresata,
 • dokonaj płatności w wybranej przez siebie formie,
 • wydrukuj etykietę wysyłkową, którą otrzymasz na adres e-mail podany we wcześniejszym kroku,
 • udaj się do najbliższego Paczkomatu i na ekranie wybierz w opcję “Mam już paczkę ze specjalną etykietą”,
 • zeskanuj kod przesyłki lub wpisz go ręcznie,
 • włóż paczkę do skrytki i mocno zamknij drzwiczki skrytki paczkomatowej.
Kartony do paczkomatów

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony do paczkomatów


Jak nadać paczkę w InPost poprzez aplikację mobilną?


Nadawanie paczek za pośrednictwem aplikacji mobilnej to niezwykle wygodna forma wysyłki. Ponieważ nie wymaga drukowania listu przewozowego, można z niej skorzystać w sytuacji, gdy nie posiadamy własnej drukarki, a w najbliższej okolicy nie ma możliwości wydruku specjalnej etykiety.

Oczywiście, aby nadać w ten sposób paczkę, konieczne jest pobranie aplikacji InPost. Można ją pobrać za darmo na swój smartfon ze sklepu App Store lub Google Play, w zależności od posiadanego systemu operacyjnego.

Jak krok po kroku nadać paczkę w InPost za pomocą aplikacji?

 • zainstaluj dedykowaną aplikację InPost na swoim smartfonie,
 • utwórz konto, w którym podasz wymagane dane kontaktowe, takie jak numer telefonu komórkowego oraz aktualny adres e-mail,  imię i nazwisko,
 • wybierz zakładkę “nadaj paczkę”; można nadać przesyłkę z wybranego paczkomatu do paczkomatu wskazanego przez odbiorcę,
 • opłać nadanie preferowaną metodą,
 • poczekaj na 9 cyfrowy kod wysyłki oraz kod QR, który zostanie wygenerowany w aplikacji mobilnej,
 • zapakuj przedmiot i zanieś go do paczkomatu,
 • w celu otwarcia skrytki wpisz kod wysyłki lub zeskanuj kod QR,
 • włóż paczkę do skrytki, która się otworzy i następnie dokładnie zamknij drzwiczki,
 • poczekaj, aż otrzymasz potwierdzenie SMS nadania paczki i gotowe!
Nadawanie przesyłek jeszcze nigdy nie było tak proste.


Jak spakować przesyłkę do paczkomatu?


Aby przesyłka dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie, należy zadbać o odpowiednie opakowanie .
Jak-nada-przesyk-w-InPost--krok-po-kroku-2
Do nadań za pośrednictwem InPost warto sięgnąć po specjalne pudełka paczkomatowe , które są wykonane z wytrzymałej tektury odpornej na rozdarcie i zawilgocenie, a przy tym posiadają wymiary idealnie dopasowane do wielkości skrytek w paczkomatach.

Pamiętaj, że dobranie odpowiedniego kartonu do wysyłki za pomocą InPost to bardzo ważna kwestia. Dostawa nie będzie bowiem możliwa, jeśli paczka nie zmieści się do opłaconej skrytki:
 • gabaryt Ao wymiarach 640x380x80 mm,
 • gabaryt Bo wymiarach 640x380x190 mm,
 • gabaryt Co wymiarach 640x380x410 mm.
Decydując się na zakup pudełka do paczkomatu, wybierz opakowanie stworzone z najwyższej jakości wielowarstwowej tektury falistej, które powstaje z materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego.


Kartony fasonowe czy klapowe?

Do paczkomatów doskonale sprawdzają się zarówno kartony fasonowe , jak i pudełka klapowe wykonane z trójwarstwowej tektury falistej.

To zdecydowanie najbardziej popularne kartony do nadawania paczek poprzez InPost, które sprawdzają się zarówno w sklepach, w hurtowniach, jak i do użytku prywatnego. Dzięki dużej różnorodności takich opakowań, w zależności od rodzaju wysyłanego przedmiotu, można wybrać rozmiar pudełka idealnie dopasowany do gabarytu przesyłki.
Jak-nada-przesyk-w-InPost--krok-po-kroku-3


Tanie pudełka do paczkomatów w NEOPAK


Funkcjonalne rozwiązania w przystępnej cenie to podstawa naszej działalności. Jako lider w branży opakowań , od wielu lat dzielimy się naszym doświadczeniem w kwestii pakowania przedmiotów do wysyłki. Naszym klientom oferujemy bardzo szeroki asortyment, który obejmuje między innymi pudełka kartonowe do paczkomatów, wypełniacze do paczek, folie bąbelkowe, folie stretch, a także taśmy do pakowania i wiele innych przydatnych akcesoriów.

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, dlatego jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznie lub poprzez formularz dostępny na stronie.
Jak nadać przesyłkę w InPost - krok po kroku
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie