Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 12 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 738
Ilość komentarzy: 0

Jak najtaniej wysłać paczkę?

Jak najtaniej wysłać paczkę?


Wysyłanie różnego rodzaju przedmiotów, towarów, czy sprzedanych za pomocą portali ogłoszeniowych produktów, to w dzisiejszych czasach chleb powszedni większości z nas. Choć nie każdy z nas z tego skorzystał, to nie ma co ukrywać, że stało się to coraz popularniejsze, między innymi dzięki coraz częściej powstającymi portalami ogłoszeniowymi, gdzie możemy sprzedać choćby odzież, której nie będziemy już używać.

Pierwszym pytaniem, jakie pojawia się w głowie każdej osoby, która na co dzień nie zajmuje się wysyłaniem przesyłek, jest to jak w najtańszy sposób wysłać taką przesyłkę? Drugim nie mniej popularnym pytaniem jest to, w jaki sposób wysłać taką przesyłkę? Oczywiście niektóre portale ogłoszeniowe oferują możliwość nadania przesyłki z ich pomocą, za ich pośrednictwem.

Co jednak w przypadku, gdy chcemy nadać przesyłkę do naszego znajomego lub innej osoby, gdzie nie robiliśmy tego za pomocą żadnego portalu ogłoszeniowego? Jak znaleźć najtańszą opcję do wysłania paczki?

paczka kurierska


Jak tanio nadać przesyłkę?


Jeszcze kilka lat temu, wysłanie przesyłki mogło wiązać się ze sporymi kosztami, w szczególności dla osób, które nie miały podpisanych specjalnych umów na systematyczne świadczenie usług kurierskich. Pojedyncze wysłanie przesyłki wiązało się kiedyś z kilkudziesięciozłotowymi kwotami. Obecnie dzięki rozwojowi branży e-commerce i zwiększeniu konkurencji na rynku przewoźników pocztowych i kurierskich ceny pojedynczych przesyłek są społecznie akceptowalne. Jak jednak wybrać najtańszego przewoźnika? Gdzie możemy znaleźć najtańsze oferty wysyłania przesyłek?

Po pierwsze powinniśmy skorzystać z dobrodziejstwa internetu, a także możliwości wyszukiwania i porównywania cen u poszczególnych operatorów logistycznych. W chwili obecnej każda poważna firma posiada swoją stronę internetową, na której możemy znaleźć informacje na temat oferowanych usług, ale przede wszystkim cen, za poszczególne usługi. Oczywiście pojedyncze przeglądanie każdej strony internetowej przewoźnika może być uciążliwe dla kogoś, kto pierwszy raz będzie wysyłał taką przesyłkę, czy to za pomocą poczty polskiej, firmy kurierskich czy z wykorzystaniem popularnych automatów paczkowych. Dlatego też warto zainteresować się stronami internetowymi, które pośredniczą w nadaniu przesyłki, na bieżąco porównując i analizując obecne ceny u przewoźników. Skoro jesteśmy już przy cenach, w dalszej części tego artykułu, przyjrzymy się temu, co wpływa na finalną cenę przesyłki.

pudełko wysyłkowe
Opakowania do przesyłek pocztowych

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania do przesyłek pocztowych


Co wpływa na cenę wysyłanej paczki?


Sprzedaż konkretnego produktu to jedno, zapakowanie przesyłki to drugie, a wysłanie przesyłki to jeszcze inny aspekt. Co jednak konkretnie, jakie cechy przesyłki oraz jakie inne aspekty wpływają na finalną cenę, jaką musimy zapłacić za przesyłkę? Poniżej wymieniamy najważniejsze czynniki, wpływające na to, ile będziemy musieli zapłacić za wysłanie paczki z towarem.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na finalną cenę przesyłanej paczki jest oczywiście jego waga, a także rozmiar. Wiadomym jest nie od dziś, że im większa waga przesyłki, tym większe koszty operacyjne ponosi przewoźnik, każdy kilogram wpływa na ilość spalanego paliwa pojazdu transportującego taką przesyłkę, do tego trzeba pamiętać o tym, że każdy pojazd poruszający się po drogach publicznych posiada jasno określoną dopuszczalną masę całkowitą, za której przekroczenie mandaty są horrendalnie wysokie. Ponadto każdy pojazd transportujący przesyłki jest ograniczony również pod względem swojej kubatury, to jest pojemność luku ładunkowego, określanego w metrach sześciennych.

Na cenę przesyłki wpływać będzie także jej rodzaj, cena zupełnie inaczej będzie wyglądała w przypadku typowej paczki wysyłanej w tekturowym opakowaniu, inaczej w przypadku koperty, a jeszcze inaczej w przypadku palety lub przesyłki o niestandardowych kształtach. Istotnym faktem, który będzie miał wpływ na cenę przesyłki, jest także sposób jej nadania oraz odebrania, do wyboru zazwyczaj mamy możliwość nadania przesyłki w automacie paczkowym, punkcie nadawczym lub odebranie przesyłki przez kuriera bezpośrednio z adresu nadawcy.

Mniej istotne, jednak nadal wpływające na finalną cenę usługi przewozu paczki będą miały dodatkowe usługi takie jak ubezpieczenie przesyłki w razie uszkodzenia lub zagubienia przesyłki. Jedną z równie popularnych usług jest tak zwane „pobranie”. To usługa, którą często wybierają odbiorcy w celu zwiększenia swojej pewności, że nie zostaną oszukani przez nadawcę lub po prostu gdy nie mają możliwości opłacenia przesyłki od razu, przez internet w momencie jej kupowania. Pozostałe dodatkowe usługi to między innymi dostarczenie przesyłki do godziny 12:00 następnego dnia, możliwość dostarczenia przesyłki w sobotę, powiadomienia SMS, dodatkowe oznaczenie przesyłek w kategorii ostrożnie.

transport kurierski


Gdzie kupić tanie opakowania do wysyłki?


Dodatkowym czynnikiem wpływającym na finalną cenę wysyłanego towaru mogą być ceny opakowań w punktach nadawczych lub dostarczanych przez kurierów w miejscu odbioru. W tym aspekcie również możemy oszczędzić, przygotowując opakowanie do wysyłki samemu, na własny koszt. Gdzie jednak możemy nabyć tanie opakowania do przesyłek?

Proste opakowania tekturowe, pudełka kartonowe, taśmy pakowe, wypełniacze oraz wiele innych akcesoriów i narzędzie do pakowania znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Wystarczy, że wejdziesz na stronę neopak.pl i sam przekonasz się, jak tanie mogą być opakowania do wysyłki paczek i przesyłek pocztowych. 
przesyłki w pudełkach
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie