Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyponiedziałek, 13 lutego 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4524
Ilość komentarzy: 0

Jak ocieplić budę psu na zimę?

Jak ocieplić budę psu na zimę?


Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. W większości przypadków pies to członek rodziny, w większości przypadków, często dbamy o tego czworonoga jak o własne dziecko. Jednak duża część czworonogów, spędza swoje życie w budzie, na zewnątrz, nieważne czy jest zima, lato czy jesień lub wiosna. Niejednokrotnie podyktowane jest to własnym "widzimisię" właściciela, często jednak też nie ma możliwości, by móc trzymać swego czworonożnego przyjaciela wewnątrz czterech kątów.

Jest to sytuacja, w której staramy się, aby nasz czworonożny towarzysz życia miał jak najlepiej w czasie, gdy na zewnątrz jest chłód i niekorzystne warunki atmosferyczne. Jak odpowiednio zabezpieczyć budę dla psa, by ten nie marzł w zimne dni? Oczywiście tyczy się to tylko i wyłącznie ras psów, które najzwyczajniej w świecie są przyzwyczajone do tego rodzaju warunków pogodowych, nikt tutaj nie mówi o tym, by trzymać psa rasy Chihuahua na zewnątrz, zimą.

W jaki sposób można ocieplić psu budę na okres zimowy? Jak to zrobić niewielkim kosztem i w miarę szybko? W dalszej części tego artykułu napiszemy o tym, jaka powinna być buda, a także, w jaki sposób możemy ją odpowiednio ocieplić.


buda dla psa


Jak powinna być skonstruowana buda dla psa?


Buda to miejsce jak każde inne, gdzie nasz pies powinien czuć się dobrze. Buda dla psa, przede wszystkim powinna być odpowiedniego rozmiaru. Nie możemy postawić dla psa typu owczarek niemiecki budy o przestrzeni jednego metra sześciennego. Tak więc niezwykle istotnym parametrem jest to, by wielkość budy dla psa była odpowiednia pod względem jego gabarytów. Jeśli posiadamy jeszcze szczeniaka, powinniśmy wziąć pod uwagę to, że pies na pewno jeszcze urośnie. Jaka jest więc odpowiednia wielkość budy dla psa? Przede wszystkim są dwa warunki, pies musi w niej bez problemów stać, a także mieć możliwość swobodnego obracania się. Warto jednak też zapamiętać, by nie przedobrzyć w drugą stronę, w przypadku gdy buda będzie zbyt pokaźna, to nasz czworonożny przyjaciel będzie miał problem, by wytworzyć wewnątrz odpowiednio dużą ilość ciepła. Wejście do samej budy powinno być takie, by pies mógł bez problemów do niej wejść, nie może być za duże, by wiatr, nie wyciągał z niej ciepła.

ocieplona buda dla psa
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa


Jak ocieplić budę dla psa?


Każdy element budy dla psa jest niezwykle istotny, dlatego też powinniśmy zadbać o to, żeby zarówno dach, ściany, jak i podłoga w budzie dla psa była odpowiednio ocieplona. Jednym z najtańszych materiałów typowo budowlanych, jaki możemy wykorzystać, jest styropian. Jest to materiał relatywnie tani, a przede wszystkim ma świetne właściwości termoizolacyjne.

Powinniśmy zadbać o to, by co najmniej centymetrowa warstwa takiego materiału znalazła się pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną stroną każdej ściany budy, jej podłogi oraz dachu. Ściany, dach oraz podłogę można wykonać z desek lub płyt OSB. Ponadto należy zadbać o pokrycie dachowe takiej budy, by w deszczowe dni, woda nie przedostawała się do jej wnętrza. Papa dachowa to najtańsze rozwiązanie, które warto wybrać choćby z tego względu, że latem nie będzie nagrzewała się tak, jak chociażby blaszany dach.

Wykorzystanie profesjonalnych materiałów do ocieplenia budy dla psa dam nam gwarancję tego, że zimą nasz pupil nie będzie miał najgorszych warunków, a wręcz przeciwnie, będzie mu ciepło. Co jednak w przypadku kiedy nie stać nas na wykorzystanie takiego materiału jak styropian czy płyty OSB?

pies w budzie


Jak tanio i skutecznie ocieplić budę dla psa?


Jednym z najtańszych, a jednocześnie najbardziej skutecznych materiałów do termoizolacji budy dla psa będzie folia bąbelkowa. Jest ona przede wszystkim łatwo dostępna i bardzo tania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz budżet nie ucierpi znacząco, a termoizolację będziemy mogli wykonać porządnie, pokrywając sto procent każdej powierzchni budy.

Folia bąbelkowa ma świetne właściwości termoizolacyjne, zimą na pewno pozwoli zachować o wiele więcej ciepła wewnątrz budy psa, ponadto będzie chroniła ona wnętrze budy przed wilgocią, wiatrem oraz innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Łącząc folię bąbelkową z dwoma warstwami wykładziny, możemy dodatkowo zabezpieczyć wejście do budy dla psa. Jest to świetne rozwiązanie, które dodatkowo zabezpieczy wnętrze przed niekorzystnym działaniem na przykład wiatru.

psia buda


Gdzie kupić folię bąbelkową do ocieplenia budy dla psa?


Folia bąbelkowa to materiał, który jest ogólnie dostępny nawet w większych hipermarketach, nie musimy udawać się do specjalistycznego sklepu, czy to budowlanego, czy to z branży opakowaniowej. Mimo wszystko, jeśli zależy nam na wygodzie i kupieniu folii bąbelkowej bez wychodzenia z domu, możemy wejść na stronę internetową sklepu neopak.pl. Znajdziemy tam największy wybór folii bąbelkowych, począwszy od rozmiarów, a skończywszy na wielkości tak zwanego pęcherza powietrznego. 
buda dla psa
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie