Michał KrajniakMichał Krajniakniedziela, 21 sierpnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3937
Ilość komentarzy: 0

Jak odkleić taśmę malarską po remoncie?

Czasem zdarza się tak, że któreś z pomieszczeń z naszego domu potrzebuje odmalowania. W tym celu możemy się zdecydować na przeprowadzenie drobnego remontu. Każdy, kto choć trochę zna się na tym temacie podpowie nam, że najlepiej używać taśmy malarskiej jako zabezpieczenia. Istotnie, jest to produkt, który możemy użytkować bez większych problemów i który sprawi, że cały remont przebiegnie sprawnie, ale przede wszystkim dzięki temu zachowamy czystość. Jednakże, kiedy malowanie się już kończy, a my właściwie jesteśmy gotowi do korzystania z pomieszczenia, to wciąż pozostaje problem odklejenia taśmy malarskiej od ściany. Jak to zrobić skutecznie?

Zwróć uwagę, jakiego rodzaju taśmy używasz


Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju taśmy malarskiej używasz. Różny produkt może się różnie zachowywać. Jeśli nie posiadasz informacji na temat tego, jak dana taśma się zachowuje w warunkach poremontowych, to wówczas dobrze jest sprawdzić taką informację w internecie. My także postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w miarę możliwości w tym krótkim wpisie.

Taśma papierowa – lepiej odkleić jak najszybciej


Jeśli zdecydowałeś się na użytkowanie najpopularniejszego typu taśmy malarskiej – tj. taśmy papierowej to wówczas masz do czynienia z takim produktem, którego ze ściany powinieneś pozbyć się jak najszybciej. Im dłużej po remoncie zwlekasz z odklejeniem takiej taśmy, tym zwiększasz ryzyko tego, że wraz z taśmą oderwiesz od ściany kawałek farby.

Jak odkleić taśmę w sposób skuteczny?


Główna zasada brzmi, żeby odklejać taśmę malarską póki farba jeszcze nie zdążyła dobrze zaschnąć. W przeciwnym razie możemy mieć poważny problem, w ujęciu czysto fizycznym, by oderwać taśmę. Kiedy przystępujemy do tej czynności, powinniśmy wykonać jeden, pewny i dość szybki ruch. Nerwowe rwanie taśmy nie jest wskazane, bo wówczas doprowadzimy do sytuacji, w której zostaniemy z wieloma poszarpanymi kawałkami taśmy w ręku. Oznacza to dla nas zarówno więcej kłopotów jak i więcej pracy.

Jak oderwać oporną taśmę?


No dobrze, ale co możemy zrobić, kiedy farba już zaschła? Istnieje tutaj kilka patentów, które możemy wypróbować. Możemy np. spróbować nasączyć taśmę wodą. Wówczas zaschnięty klej rozpuści się i będziemy mogli bez problemu pozbyć się taśmy ze ściany. Innym sposobem jest nasmarowanie taśmy czymś tłustym. Tę metodę możemy wypróbować wówczas, kiedy zostaliśmy już z poszarpanymi kawałkami taśmy, które zostały na ścianie. Dzięki temu łatwiej będziemy mogli je odkleić.

Może zdarzyć się też tak, że kupisz taśmę, na którą nie podziała żaden z powyższych sposobów. Wówczas możesz spróbować podgrzać taśmę za pomocą suszarki do włosów. Niektóre taśmy odklejają się pod wpływem ciepła. A co, jeśli nawet i ta metoda nie przyniesie pożądanego skutku? Cóż, wówczas nie mając większego wyboru musisz po prostu udać się do sklepu chemicznego w celu kupienia preparatu przeznaczonego specjalnie do usuwania taśm.


Aby jednak uniknąć tego, ani innych radykalnych – a co za tym idzie niebezpiecznych dla naszych ścian – sposobów usuwania farby polecamy skorzystać z pierwszej rady i po prostu starać się usuwać taśmę malarską w całości, od razu, tuż po remoncie, zanim farba zdąży dobrze zaschnąć.
Jak odkleić taśmę malarską po remoncie?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie