Jakub BieleckiJakub Bieleckiponiedziałek, 27 lutego 20235 minut czytanialiczba wyświetleń: 753
Ilość komentarzy: 0

Jak optymalnie zabezpieczyć produkty przed transportem?

Jak optymalnie zabezpieczyć produkty przed uszkodzeniem w transporcie


Transport i wysyłka towarów to dziś codzienność. Szczególnie od początku pandemii coraz więcej osób przekonało się do zakupów w sieci lub z dostawą do domu. To wygodne, bezpieczne, a często także tanie. Sprzedawcy muszą się jednak pochylić nad pewnym zagadnieniem. Jak optymalnie zabezpieczyć produkt na czas transportu? Co zrobić, aby nie doszło do uszkodzenia w trakcie transportu? Na szczęście, dziś można wyposażyć się w skuteczne opakowania. Są niedrogie i pozwalają usprawnić pakowanie. Znajdą jes Państwo w naszym, sklepie Neopak.

Jakie są najczęstsze uszkodzenia produktów w transporcie i jak ich uniknąć?


W trakcie wysyłki lub transportu produktów z magazynu lub ze sklepu  do odbiorcy (klienta lub do innej firmy) często zdarzają się różnego rodzaju uszkodzenia. Towar jest narażony na  zgniecione, porysowane, uszkodzone lub zepsucie. Najczęstszymi przyczynami tych uszkodzeń są niewłaściwe opakowanie produktu. Także  brak odpowiednich narzędzi i materiałów do zabezpieczenia produktu przed uszkodzeniem są problematyczne. Przyczyną uszkodzeń mogą być też  błędy w procesie pakowania.

bezpieczne opakowania

Aby uniknąć tych problemów, należy zadbać o odpowiednie zapakowanie produktów, wykorzystując wysokiej jakości opakowania i odpowiednie narzędzia, takie jak folie bąbelkowe, pianki, taśmy pakowe z mocnym klejem i kartony o różnych rozmiarach. Warto również pamiętać o dokładnym sprawdzeniu produktu przed wysłaniem, aby wykluczyć jego wady i uszkodzenia przed zapakowaniem. Ponadto, ważne jest również wybieranie sprawdzonych i rzetelnych dostawców usług transportowych, którzy posiadają odpowiednie narzędzia i doświadczenie w transporcie produktów. Dzięki tym prostym krokom można zminimalizować ryzyko uszkodzenia produktów w transporcie i zapewnić klientom zadowolenie z zakupów.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Przewodnik po różnych rodzajach opakowań. Jakie mają zalety?


Wybór odpowiedniego opakowania jest kluczowy w zapobieganiu uszkodzeniom produktów podczas transportu. Istnieje wiele rodzajów opakowań, takich jak pudełka kartonowe, torby foliowe, worki papierowe, koperty bąbelkowe i wiele innych. Każdy rodzaj opakowania ma swoje wady i zalety, a wybór odpowiedniego zależy od rodzaju produktu i jego wymagań dotyczących transportu.

Na przykład, pudełka kartonowe są popularne ze względu na swoją trwałość i odporność na zgniecenia, a koperty bąbelkowe są doskonałe dla mniejszych produktów, ponieważ zapewniają dodatkową ochronę przed uderzeniami. Worki papierowe i torby foliowe są lekkie i wygodne w użyciu, ale wymagają dodatkowego zabezpieczenia, aby zapobiec uszkodzeniom. Ważne jest, aby wybrać opakowanie o odpowiedniej wielkości, aby uniknąć ruchu produktów wewnątrz opakowania podczas transportu.

bezpieczne opakowana - jak uniknac uszkodzen w transporcie

W przypadku produktów łamliwych, jak szkło czy ceramika, należy zastosować dodatkowe zabezpieczenia, takie jak folie bąbelkowe lub pianki. Wybierając odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenia, można skutecznie zapobiegać uszkodzeniom produktów w trakcie transportu i zapewnić, że dostarczone produkty będą zawsze w idealnym stanie.

Popularne rodzaje opakowań w Neopak


W sklepie internetowym Neopak znajdą Państwo wszystkie popularne rodzaje opakowań. Nasi klienci chętnie wybierają następujące rodzaje opakowań: Jeśli szukają Państwo natomiast bardziej wyspecjalizowanych rodzajów opakowań, także zapraszamy do poznania oferty Neopaku. W razie pytań, nasi konsultanci pozostają do Państwa dyspozycji. Możemy pomóc w wyborze najbardziej odpowiednich opakowań.

Kartonowe pudełko - najlepsze opakowanie w 2023 roku?


Szukając idealnego opakowania na miarę XXI wieku, można wskazać na kartonowe pudełko. To prosty i tani produkt, który ma jednak wiele zalet. Nic dziwnego, że od wielu lat pudełka z kartonu cieszą się aż taką popularnością! Do największych zalet kartonów należą:
 • duża wytrzymałość i trwałość
 • świetna ochrona pakowanego przedmiotu
 • amortyzacja wstrząsów
 • produkt ekologiczny
 • możliwość wielokrotnego użycia
 • spora dostępność różnych rozmiarów
 • proste pakowanie


Jedną z najciekawszych odmian kartonów dla e-commerce są pudełka automatyczne. Dzięki przemyślanej konstrukcji i wbudowanemu paskowi kleju, pozwalają na pakowanie bez dodatkowych narzędzi i produktów (np. bez nożyczek, taśmy klejącej).
pudełko automatyczne

Jakie akcesoria, narzędzia i materiały stosować w celu lepszego zabezpieczenia produktów?


Optymalne zabezpieczenie produktów przed uszkodzeniem w trakcie transportu wymaga pewnego przygotowania. Warto zastosować odpowiednie narzędzia i materiały do pakowania. Jednym z najważniejszych materiałów jest folia bąbelkowa. Zapewnia dodatkową ochronę przed wstrząsami i uderzeniami. Folia bąbelkowa chroni też przed skrajnymi temperaturami, wilgocią, itp. Można ją stosować zarówno do owijania produktów, jak i wypełniania wolnej przestrzeni w opakowaniu. Kolejnym przydatnym materiałem jest pianka poliuretanowa, która doskonale chroni produkty przed wstrząsami i zapobiega ich przemieszczaniu się wewnątrz opakowania.
skuteczne pakowanie


Taśmy klejące są również niezbędne do zapewnienia trwałego zabezpieczenia produktów w opakowaniach. Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni rodzaj opakowania, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne i zapewni odpowiednie zabezpieczenie produktu. Dodatkowo, jeśli produkt jest bardzo delikatny, warto rozważyć zastosowanie specjalistycznych akcesoriów - takich jak specjalne osłony, które chronią towar przed uszkodzeniami. Warto też pamiętać o odpowiednim oznaczeniu paczki. Pomogą w tym:

Praktyczne wskazówki dla sklepów internetowych


Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia produktów w trakcie transportu, sklepy internetowe powinny przestrzegać kilku praktycznych wskazówek:
 1. zakup odpowiedniego  opakowania. W celu  zabezpieczenia wybierajmy produkty takie jak folia bąbelkowa, pianka poliuretanowa i taśmy klejące. Należy wybierać opakowania o odpowiedniej wielkości, aby zapobiec ruchowi produktów wewnątrz opakowania.
 2. staranne zapakowanie każdego produktu, dbając o to, aby był odpowiednio zabezpieczony przed wstrząsami i uderzeniami. Warto również oznaczać opakowania jako "delikatne" lub "łamliwe", aby upewnić się, że przewoźnik traktuje je odpowiednio. Opakowanie danego produktu powinno być do niego dobrane.
 3. dodatkowa ochrona dla wrażliwych produktów. Towary delikatne, łatwe do uszkodzenia, powinny mieć dodatkowe zabezpieczenie. Można skorzystać z dodatkowej osłony w postaci folii bąbelkowej. Dobrym wyjściem jest też użycie specjalnego wypełniacza do paczek.
 4. korzystanie z usług wiarygodnych przewoźników, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie w transporcie delikatnych produktów. Należy również dbać o to, aby paczki były dostarczane w jak najkrótszym czasie, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia produktów w trakcie transportu.
 5. śledzenie przesyłek i reagowanie na ewentualne problemy, takie jak opóźnienia w dostawie czy uszkodzenia produktów, w celu szybkiego rozwiązania problemu i zapewnienia zadowolenia klienta.
Dzięki przestrzeganiu tych praktycznych wskazówek, sklepy internetowe mogą skutecznie zminimalizować ryzyko uszkodzeń produktów w trakcie transportu i zapewnić, że dostarczone produkty będą zawsze w idealnym stanie.

Optymalne pakowanie produktów - podsumowanie


Podsumowując, skuteczne pakowanie nie jest trudne. Trzeba jednak przemyśleć ten proces, aby bezpieczne pakowanie nie okazało się zbyt kosztowne. Transportowane lub wysyłane towary można podzielić na kilka grup. Te wytrzymałe, niewymagające dodatkowej ochrony, można zapakować w podstawowy sposób - np. umieścić je w kartonie lub owinąć folią stretch. W przypadku towarów bardziej delikatnych należy natomiast użyć dodatkowych zabezpieczeń. Wtedy też warto pakować je pojedynczo lub dobrze zabezpieczyć przed kontaktem z innymi rzeczami.

Optymalne pakowanie nie musi być drogie. Przynosi jednak wiele zalet. Bezpieczeństwo produktów w transporcie oznacza mniej reklamacji, czy zwrotów.
Jak optymalnie zabezpieczyć produkty przed transportem?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie