Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyniedziela, 23 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3302
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak owijać folią stretch paczki i palety?

Jak odpowiednio owijać folią stretch?

Odpowiednie zapakowanie towaru na czas wysyłki to połowa sukcesu. Zdanie to potwierdzi większość firm zajmujących się sprzedażą wysyłkową, jak również same osoby zajmujące się transportowaniem towarów i przesyłek. W dzisiejszych czasach coraz więcej kupujemy przez internet, coraz więcej zamawiamy towarów hurtowo, czy to do małych, czy dużych firm. Niezwykle istotne jest to, by towar był odpowiednio zapakowany. Jak jednak odpowiednio zapakować towar? Jak prawidłowo używać folii stretch? Jak powstała folia stretch? Jakie są jej główne zalety i skąd taka popularność? Jak owijać paczki i palety folią stretch? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań znajdują się pod spodem, w dalszej części tego artykułu.
kolorowe folie stretch

Jak powstała folia stretch?

Dokładną historię powstania folii stretch możemy znaleźć w jednym z już istniejących artykułów, znajdujących się pod poniższym linkiem:
Nietypowe zastosowania folii stretch.
W skrócie warto powiedzieć, że swoje początki, folia stretch, miała już w XIX wieku. Co ciekawe sama nazwa tego produktu pochodzi od jednej z jej głównych cech, a mianowicie rozciągliwości, co z angielskiego to oczywiście „stretch”. Jest to też skrócona nazwa tejże folii używana potocznie.
nóż bezpieczny
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch

Jakie są zalety folii stretch?

Poniżej wymieniamy główne zalety, dzięki którym, folia stretch zaczęła nabierać na popularności w momencie zminimalizowania jej kosztów produkcji. Do najważniejszych zalet folii stretch zaliczamy:
  • Wysoka odporność na uszkodzenia – zarówno jeśli mówimy o rozciąganiu, rozrywaniu czy innego typu uszkodzeniach mechanicznych, folia stretch nie ma sobie równych. Jest niezwykle rozciągliwa, dzięki czemu wyżej wymienione uszkodzenia nie są dla niej znane. Oczywiście do pewnego stopnia.
  • Zabezpiecza przed wilgocią i zanieczyszczeniami – dzięki materiałowi, z której została wykonana folia stretch, oraz jej fizycznych właściwości, bardzo skutecznie chroni przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu.
  • Wydajność i łatwość aplikacji – dzięki rozciągliwości oraz swoim specyficznym właściwościom przywierania, jest niezwykle wydajna. Aplikacja folii stretch jest bardzo prosta.
minirap transparentny

Jak owinąć paczkę folią stretch?

Czego będziemy potrzebowali do owinięcia paczki folią stretch? Oczywiście przede wszystkim samą paczkę, rolkę folii stretch w zależności od naszych preferencji, ostre narzędzie w postaci noża bezpiecznego lub nożyczek.
Krok 1. Przygotuj paczkę, sprawdź, czy kartonowe opakowanie jest odpowiednio zamknięte, w przypadku problemów z zamknięciem klapy, użyj dodatkowego kawałka taśmy pakowej w celu zapewnienia stuprocentowej pewności, że opakowanie jest zamknięte.
Krok 2. Odwiń folię stretch na rolce, tak, by móc postawić kartonowe opakowanie z towarem w środku na jednej ze ścianek. Ważne! Koniecznym jest sprawdzenie, którą ze ścianek opakowania folia stretch najbardziej skutecznie „owinie” w innym przypadku będzie konieczne wykonanie co najmniej dwóch owinięć, tak by wszystkie boki opakowania były pokryte folią stretch.
Krok 3. Użyj noża bezpiecznego lub nożyczek do odcięcia nadmiaru folii stretch. Uwaga! Odrywanie folii stretch bez użycia nożyczek może powodować jej nadmierne zużywanie.
Krok 4. Dociśnij folię stretch z każdej strony, na każdej ściance opakowania, by mieć pewność, że dokładnie przylgnęła do powierzchni opakowania i do poszczególnych swoich warstw. Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność dokładnego zabezpieczenia opakowania na czas wysyłki, użyj taśmy pakowej do dodatkowego zabezpieczania paczki.
Poniżej znajduje się bardzo dobry, prosty film, pokazujący, w jaki sposób powinniśmy owijać paczki folią stretch.

Jak owinąć paletę folią stretch?

Podobnie jak w przypadku instrukcji owijania jednej paczki folią stretch, podobnie tutaj wymienimy, co będzie nam potrzebne, do skutecznego i efektywnego owinięcia palety. Do owinięcia palety folią stretch, będziemy potrzebowali oczywiście palety z towarem, odpowiednio ułożonym, zgodnie ze sztuką. Rolkę folii stretch wraz z dyspenserem, to znacznie ułatwi nam pracę, a także podobnie jak w przypadku pojedynczej paczki, ostre narzędzie w postaci bezpiecznego noża lub nożyczek.

Krok 1. Załóż folię stretch na dyspenser do wcześniej przygotowanego dyspensera. Z gotowym urządzeniem zaczep folię stretch pomiędzy opakowaniami na palecie. Ważne! Owijanie rozpocznij od samego dołu palety!
Krok 2. Owijaj paletę mniej więcej co pół szerokości folii stretch. Tak by wcześniejsza warstwa folii stretch była pokryta w połowie kolejną warstwą folii.
Krok 3. Zadbaj o to, by górna część palety, była owinięta folią stretch kilkukrotnie tak, by usztywnić konstrukcję, w celu zapobieżenia nieprzewidzianemu przesunięciu się towarów w trakcie transportu.
Krok 4. Odetnij folię stretch i przejdź do kolejnych kroków zabezpieczenia całej palety z towarem.

Pod spodem zamieszczamy film, w którym bardzo dokładnie widać, w jaki sposób paleta z towarem powinna zostać zabezpieczona na czas transportu.

Gdzie kupić folię stretch?

Folię stretch możemy kupić w wielu supermarketach, w niewielkich rozmiarach, bez większego wyboru. Największy wybór pod względem długości (a ten podawany jest w kilogramach, ponieważ folia jest rozciągliwa), pod względem kolorystyki oraz grubości możemy znaleźć na stronie naszego sklepu internetowego neopak.pl. Szeroka gama produktów w dziale folii stretch na pewno sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.
folia stretch
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie