Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaśroda, 15 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1365
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak pakować prezent w papier? Poradnik

Szukanie prezentu i przygotowanie go do wręczenia docelowej osobie to zadanie, które wielu osobom sprawia dużo przyjemności. W końcu dzięki temu możemy wyrazić swoje zainteresowanie drugą osobą i pokazać, jak bardzo dobrze ją znamy, dobierając do niej idealnie dopasowany prezent. Jeżeli już udało nam się zdobyć odpowiedni upominek, który planujemy wręczyć wybranej osobie przy najbliższej okazji, to powinniśmy rozejrzeć się za tym, do czego możemy go spakować. Pudełka dekoracyjne nie zawsze spełniają się w tej roli, ponieważ mogą mieć ograniczone wymiary i dlatego najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z uniwersalnego wyboru, jakim jest papier pakowy.

Pakowanie prezentów w papier – od czego zacząć? 


Jak-pakowa-prezent-w-papier-Poradnik
Zanim zabierzesz się do pakowania prezentu w papier lub zanim kupisz pierwszą z brzegu rolkę papieru pakowego, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Pakowanie prezentów w papier pakowy wymaga zastosowania dużych ilości tego materiału. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak duży jest nasz prezent. Dlatego właśnie przed zakupem papieru sprawdź, jakie wymiary ma Twój upominek, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie Ci zakupić wydajną rolkę papieru do pakowania.

Co może być potrzebne do pakowania? 


Jak-pakowa-prezent-w-papier-Poradnik-1
Przy pakowaniu prezentów w papier pakowy potrzebnych będzie kilka akcesoriów, które ułatwią Ci całą pracę. W tym zadaniu przede wszystkim konieczne są akcesoria ułatwiające przecinanie niezbędnych fragmentów papieru oraz pozwalające na lepszy przymocowanie go do podłoża. Dlatego właśnie zanim zabierzesz się do pracy, sprawdź czy na pewno masz dostęp do wszystkich poniższych narzędzi.

Papier pakowy 

Papier pakowy przy pakowaniu prezentów w papier jest nieodłącznym elementem, co z pewnością jest dla nas oczywiste. Warto jednak upewnić się, czy mamy dostęp do dodatkowej rolki opakowania, gdyby w trakcie zawijania okazało się, że nie wystarczy nam to, co mamy.

Taśma do pakowania

Zawijanie prezentów w papier może być trudne, ponieważ materiał ten nie zawsze chętnie utrzymuje się tam, gdzie go położyliśmy i lubi zawijać się z powrotem w rolkę. Z tego powodu konieczne jest korzystanie z taśmy, której już niewielkie fragmenty pozwolą na szybkie ulokowanie papieru i ułatwią jego nakładanie.

Ozdobne akcesoria – wstążki i kokardy 

Papier pakowy może być wystarczająco ozdobny w tej postaci, jaką wybraliśmy. Nie znaczy to jednak, że musimy rezygnować z innych dodatkowych akcesoriów do ozdoby. W tym zadaniu doskonale sprawdzą się kolorowe wstążki ozdobne z satynowym połyskiem, które nadadzą dodatkowego charakteru dekoracyjnego całej paczce. Świetnie sprawdzą się także ozdobne kokardy oraz specjalne kokardy przyklejane, które w bardzo łatwy sposób można zamocować na zapakowanym prezencie. Dzięki temu przygotowany podarunek będzie wyglądał jeszcze lepiej.

Etykiety dekoracyjne 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są etykiety dekoracyjne, które z pewnością sprawdzą się tam, gdzie będziemy przekazywać prezent przez pośrednika. W tej sytuacji najlepszym przykładem jest składanie prezentów pod choinką w trakcie świąt, gdzie wśród innych nasz prezent może być trudny do porządkowania konkretnej osobie. Dlatego właśnie etykieta z imieniem zupełnie ułatwi tę sprawę.

Produkty do pakowania 

Ciekawym elementem, o którym nie wszyscy pamiętają, jest korzystanie ze specjalnych produktów do pakowania. Mowa tutaj głównie o wełnie dekoracyjnej, folii bąbelkowej i innych podobnych akcesoriach, których zadaniem jest pełnienie jednoczesnej funkcji ozdobnej oraz zabezpieczającej. O ile akcesoria te nie będą potrzebne, jeżeli planujemy wręczyć prezent domownikowi, to konieczność na ich zastosowanie pojawi się już tam, gdzie będziemy musieli nadać paczkę w dalszą drogę. Z tego powodu zawsze warto mieć pod ręką specjalne artykuły pakowe, które pozwolą na wypełnienie pustych przestrzeni w paczce, dając większą amortyzację zapakowanym przedmiotom.
Papier ozdobny

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier ozdobny

Pakowanie prezentu w papier – ważna rada 


Jak-pakowa-prezent-w-papier-Poradnik-2
Jeżeli zastanawiasz się, jak zapakować prezent w papier, to możemy posłużyć Ci ważną radą. Pamiętaj o tym, że owinięcie produktu podwójną warstwą papieru zapewni mu lepsze bezpieczeństwo i w razie naderwania pierwszej warstwy zapakowana zawartość wciąż będzie zabezpieczona drugą warstwą pod spodem.

Jak wybrać najlepszy papier do pakowania 


Jak-pakowa-prezent-w-papier-Poradnik-3
Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz wybrać odpowiedni papier pakowy, to zwróć uwagę na kilka parametrów, które pozwolą Ci określić, czy masz do czynienia z produktem wysokiej jakości, wartym swojej ceny. Głównym parametrem, który powinien Cię zainteresować to gramatura papieru, ponieważ to właśnie ona określa wytrzymałość papieru i odporność na wszelkie rozdarcia. Ważnym elementem jest także to, jak dużo papieru potrzebujesz. Informację o tym, ile materiału masz na rolce, znajdziesz na etykiecie, która zawiera dane dotyczące długości i szerokości całego arkusza.

Gdzie kupić dobry papier pakowy? 

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić wysokiej jakości papier pakowy do pakowania prezentów, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Posiadamy szeroką gamę produktów, które świetnie sprawdzą się w tym zadaniu a przy okazji będziesz mógł zakupić dodatkowe akcesoria, niezbędne do przeprowadzenia pakowania odpowiedni sposób.
Jak pakować prezent w papier? Poradnik
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie