Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 21 czerwca 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4998
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak powiesić lustro bez wiercenia?

Jak powiesić lustro bez wiercenia? Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat


Wiercić w ścianie możesz nie chcieć z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że nie chcesz w ścianie robić dziur i to jest całkowicie naturalne. Przecież nigdy nie wiadomo, czy nie będziesz chciał przewiesić lustra lub innego dodatku dekoracyjnego takiego jak np. obraz, czy zdjęcie w inne miejsce. Kolejnym powodem może być to, że po prostu tego nie lubisz. Przy okazji również dookoła chcąc czy nie chcąc, robi się bałagan, z którym następnie trzeba się uporać. Możesz też nie mieć sprzętu do tego typu prac domowych. Jak sam widzisz, powodów, dla których uchwyty, zaczepy i haczyki dostępne w naszej ofercie mogą być potrzebne, jest wiele. My w tym wpisie jednak skupiamy się na lustrze. Zastanawiasz się, jak powiesić lustro bez wiercenia? Zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu.

Kobieta i mężczyzna wieszający lustro

Wieszanie lustra bez wiercenia - poznaj zalety tego rozwiązania


Pokrótce wymieniliśmy już powody, dla których możesz nie chcieć wiercić w ścianie dziur w celu powieszenia lustra. Można jeszcze do nich zaliczyć hałas, jaki powoduje wiertarka. Nic straconego, jak się okazuje wieszanie lustra bez wiercenia ma dużo zalet. Wśród nich można wymienić, chociażby to, że nie potrzebujesz do tego celu żadnych specjalistycznych urządzeń. Zwłaszcza jeśli trafisz na beton lub silikat pojawia się problem. Potrzebna może być nawet wiertarka z udarem pneumatycznym. O jakich jeszcze zaletach warto wspomnieć? Chociażby o tym, że w przypadku wieszania lustra bez wiercenia, nie jest potrzebna żadna wiedza specjalistyczna, która obejmuje, chociażby przebieg kabli elektrycznych. Brak bałaganu, jaki spowodowany jest wierceniem, również nie ma tutaj zastosowania. Wieszanie lustra bez wiercenia to także idealne rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkania.
Taśmy montażowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy montażowe

Wieszanie lustra - na jakiej wysokości to robić?


Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie - jak zwiesić lustro bez wiercenia, chcemy kilka słów powiedzieć o tym, na jakiej wysokości należy je umieścić. W sytuacji, kiedy lustro wieszasz w łazience, zadbaj o to, aby znajdowało się ono mniej więcej od 20 do 30 cm nad umywalką. Jednak pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby każdy domownik miał możliwość przejrzenia się w nim bez żadnego problemu. Dlatego wysokość dostosuj do potrzeb i wymagań mieszkańców domu.

Lustro i dekoracje ścienne

Najpopularniejsze sposoby na wieszanie lustra bez użycia wiertarki


Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które pozwalają na zawieszenie lustra bez użycia wiertarki. Jakich produktów możesz użyć?

Plastry samoprzylepne


Jedną z dostępnych na rynku możliwości, która daje szansę na zawieszenie lustra bez wiercenia, są plastry samoprzylepne. W ofercie naszego sklepu znajdują się plastry samoprzylepne Powerstrips®, które charakteryzują się nieinwazyjnym montażem oraz możliwością utrzymania lustra, którego waga nie przekracza 2 kg. Tego typu produkt doskonale sprawdza się w przypadku konieczności zawieszenia lusterka na kafelkach lub innych gładkich powierzchniach. Zaletą montażu lustra przy użyciu plastrów samoprzylepnych jest także to, że są one niezwykle szybkie oraz łatwe w użyciu. Obok plastrów warto także zwrócić uwagę na taśmy montażowe. Mogą one utrzymać ciężar nawet osiągający wartość około 6 kg. Różne długości oraz szerokości taśm sprawiają, że możesz je dobrać do swoich potrzeb.

W postaci pasków samoprzylepnych znajdziesz u nas także do kupienia gwóźdź samoprzylepny TESA. Użycie jednego paska zapewnia udźwig do 1 kg, z kolei użycie dwóch sprawia, że udźwig zwiększa się do 2 kg. Gwoździe te zapewniają szybki montaż bez uszkodzeń powierzchni.

Haczyki samoprzylepne


Do zalet haczyków samoprzylepnych można również zaliczyć łatwość oraz szybkość montażu. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie i dostępne w naszej ofercie od ręki. W zależności od tego, czego potrzebujesz możesz do montażu wykorzystać:
 • haczyk samoprzylepny Powerstrips 3 szt, który utrzymują obciążenie do 1 kg na powierzchniach płaskich i gładkich;
 • haczyk samoprzylepny Powerstrips Deco 5 szt, które go udźwig wynosi 200 g.
Wybór transparentnych haczyków sprawia, że są one niemal niewidoczne. A to znacznie zwiększa estetykę wykonanego dzieła. Warto sprawdzić na opakowaniu lub w przypadku zakupów online skontaktować się z Działem Obsługi Klienta, aby potwierdzić, że haczyki, którymi jesteś zainteresowany, nadają się do użycia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli np. w łazience lub kuchni.

Remontowany pokój i mężczyzna niosący lustro

Do zawieszenia lustra bez wiercenia można użyć jeszcze:
 • rzepów montażowych - charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Co ciekawe jest to jedno z tych rozwiązań, które pozwala Ci na zmianę miejsca zawieszenia lustra bez zbędnych problemów i bez śladów;
 • klejów montażowych - idealne do użycia w momencie, kiedy musisz stosunkowo ciężkie lustro przytwierdzić do powierzchni chropowatej. Przy wyborze warto zadbać o to, aby był to klej bezbarwny, odporny na zmianę temperatur oraz wilgoć. Klej możesz dla zwiększenia bezpieczeństwa połączyć z taśmą montażową;
 • śrub samoprzylepnych - w zestawie najczęściej znajdziesz klej montażowy, śruby oraz dekoracyjne nakładki.
Zanim podejmiesz decyzję o zakupie haczyków montażowych, kleju, gwoździ czy plastrów samoprzylepnych sprawdź dokładnie, jaka jest waga lustra. Nie zaszkodzi znać także jego wymiarów. Co jeszcze musisz wiedzieć? Z pewnością warto zwrócić uwagę na to, do jakich powierzchni nadaje się dany produkt. Jeśli planujesz powieszenie lustra w łazience lub kuchni wybierz produkt odporny na zmiany temperatur oraz na wilgoć.

Lustro wiszące nad toaletką

Jak przygotować ścianę lub płytki do zawieszenia lustra?


W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby powierzchnia była gładka - brak odpadającej farby, kleju, fug oraz grudek gipsu. Następnie oczyść podłoże z kurzu, brudu oraz ewentualnych innych zanieczyszczeń. Możesz zrobić to przy użyciu miękkiej ściereczki. W przypadku kuchni warto też tę powierzchnię odtłuścić. Doskonale sprawdzi się przy tym alkohol lub ocet. Ostatnim krokiem przygotowawczym będzie wyznaczenie miejsca, w którym lustro ma zostać powieszone.

Wieszanie lustra pod katem - jak zrobić to poprawnie?


Jeśli Twoja wizja obejmuje wieszanie lustra pod określonym skosem, nie musisz się martwić. Również w takiej sytuacji możesz zamontować je bez użycia wiertarki. Zdarzyć się może po prostu, że konieczne będzie użycie kilku różnych akcesoriów. Sytuacja taka pojawia się, chociażby w momencie, kiedy lustro, które ma wisieć pod pewnym kątem, nie w każdym miejscu przylega do ściany. W takiej sytuacji wystarczy użyć haczyków.

Sposób wieszania lustra bez wiercenia dopasuj do swoich potrzeb i możliwości. Jesteśmy pewni, że po odpowiednim przygotowaniu powierzchni oraz dobraniu odpowiednich akcesoriów montażowych uda Ci się szybko, tanio i bez problemów zawiesić wymarzone lustro.
Mężczyzna wieszający na ścianie lustro w którym odbija się postać kobiety
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie