Jakub BieleckiJakub Bieleckisobota, 15 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 799
Ilość komentarzy: 0

Jak samodzielnie zapakować prezenty na dzień ojca?

Przygotowanie prezentu na Dzień Ojca to wyzwanie, przed którym  część osób staje każdego roku.  Niemal każdy podarunek dla taty wymaga odpowiedniego opakowania. Nie tylko odpowiada ono za kwestie estetyczne prezentu na Dzień Ojca. Pudełko lub inny rodzaj opakowania stanowi również zabezpieczenie dla zawartości, szczególnie gdy jest nią delikatny produkt. Dziś zastanowimy się więc, jak zapakować prezent na Dzień Ojca. Podpowiemy, jakie są sposoby samodzielnego pakowania prezentu dla taty. Wskażemy też na gotowe opakowania, które mogą Państwo wykorzystać w celu zapakowania podarunku. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Znaczenie Dnia Ojca - dlaczego warto przygotować prezent dla taty?


Dzień Ojca to coroczne święto obchodzone w wielu krajach na całym świecie. Jest to czas, w którym składamy hołd naszym ojcom i dziękujemy im za ich miłość, wsparcie i trud włożony w wychowanie. Dzień Ojca jest okazją do przypomnienia sobie, jak wiele znaczy dla nas nasz ojciec oraz do wyrażenia mu naszej wdzięczności i szacunku. To doskonała okazja, aby zrobić coś wyjątkowego dla naszego ojca, na przykład podarować mu prezent, który zostanie zapakowany w sposób wyjątkowy i estetyczny. Samodzielne pakowanie często jest więc niezłym wyborem. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio zapakować prezent na Dzień Ojca, aby podkreślić jego wyjątkowość i znaczenie.

W Polsce Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca.

Co będzie potrzebne do samodzielnego zapakowania prezentu na Dzień Ojca?


Własnoręczne pakowanie prezentów ma kilka zalet. Dzięki takiemu podejściu możemy wykorzystać posiadane już w domu materiały do pakowania. Często jest to więc przyjazne dla środowiska w większym stopniu, niż kupno gotowego opakowania. Przygotowując samodzielnie prezent dla taty z pewnością spodoba się też osobie obdarowanej. W ten sposób przekona się, że poświęciliśmy tacie sporo czasu, wykonując opakowanie DIY. Do samodzielnego pakowania prezentów potrzebujemy między innymi:
 • papieru do pakowania
 • kartonowego pudełka
 • taśmy klejącej, taśmy dwustronnej
 • nożyczek
 • dekoracji i ozdób
jak zapakować prezent na dzień ojca
Najprostszym rozwiązaniem jest zapakowanie prezenty z wykorzystaniem ozdobnego papieru. Możemy jednak wykorzystać niepotrzebne pudełko z kartonu i samodzielnie je ozdobić.
Papier pakowy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier pakowy

Wykorzystaj ekologiczne materiały do pakowania


W 2023 roku temat troski o środowiska nie może zostać pominięty. Także podczas samodzielnego pakowania prezentu na Dzień Ojca warto zwrócić uwagę na ekologię. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie przyjaznych dla środowiska materiałów do pakowania, jak:
 • papier pakowy
 • papier kraft
 • karton
 • tektura
 • naturalne ozdoby
 • papierowe wypełniacze pakowe


Z pewnością każdy ojciec zwróci uwagę na to, że przyłożyliśmy się także i do tej kwestii. Doceni trud włożony w przygotowanie eko-prezentu na Dzień Ojca.

Jak samodzielnie zapakować prezent na Dzień Taty?


Prezent na Dzień Ojca możemy śmiało zapakować własnoręcznie. Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby starannie przygotować opakowanie prezentu z wykorzystaniem papieru ozdobnego. Najpierw musimy jednak ocenić, jaką wielkość ma przygotowywany prezent. Jeżeli to coś, co nie wymaga dodatkowej ochrony, możemy po prostu użyć odpowiedniego arkusza papieru pakowego. W przypadku prezentów dla taty o bardziej delikatnym charakterze, dobrze jest jednak dodatkowo je zabezpieczyć. W tym celu możemy użyć:
 • folii bąbelkowej
 • pianki polietylenowej
 • kilku warstw papieru pakowego


Stosując dodatkową ochroną unikniemy uszkodzenia produktu.

Jak zapakować butelkę wina jako prezent na Dzień Ojca?


Częstym wyborem jako prezent jest wino. Butelki wina można pakować do kilku różnych rodzajów opakowań:
 • torebek ozdobnych na wino
 • dekoracyjnych kartonów na wino
 • drewnianych skrzynek na wino
jak zapakować wino na dzień ojca
W awaryjnych sytuacjach można też wręczyć butelkę wina przewiązaną wstążką, choć i bez niej może stanowić udany prezent.

Najbardziej eleganckim, a przy tym dość luksusowym opakowaniem na butelkę wina na Dzień Ojca jest jednak drewniana skrzynka. Można dodać do niej ozdobny grawer, na przykład zawierający datę lub życzenia dla taty. Takie pudełko może przydać się także w przyszłości - na przykład do przechowywania różnych, domowych drobiazgów.

Rodzaje opakowań na prezenty w Neopak


Jeżeli szukają Państwo sposobu na dość szybkie spakowanie prezentu na Dzień Ojca, warto postawić na gotowe rozwiązanie. W naszym sklepie internetowym mamy kilka rodzajów opakowań, które posłużą do pakowania różnych produktów. Często wybieranymi są: Koperty dekoracyjne są wykonane najczęściej z dość grubego papieru. Mogą posłużyć do zapakowania prezentu w formie karty, biletów na wydarzenie (na przykład mecz, koncert, do teatru), czy bonu podarunkowego. Szczególnie podarowanie biletów i wspólne udanie się ze swoim tatą może być ciekawym wyborem. Z pewnością każdy ojciec doceni taką możliwość na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem lub z całą rodziną.

Torebki na prezenty są natomiast znacznie bardziej pojemne i można tam włożyć również większe prezenty. Jeżeli szukają Państwo opakowania na prezent na Dzień Ojca, które zapewni mu lepszą ochronę, warto wybrać pudełko ozdobne.
Jak samodzielnie zapakować prezenty na dzień ojca?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie