Jakub BieleckiJakub Bieleckipiątek, 7 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 573
Ilość komentarzy: 0

Jak samodzielnie zapakować prezenty świąteczne?

Jak samodzielnie zapakować prezenty świąteczne? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Samodzielne pakowanie prezentów jest niezłą alternatywą dla gotowych rozwiązań, jak pudełka ozdobne, torebki prezentowe i inne opakowania świąteczne. Poniżej zaproponujemy kilka sposobów na efektowne, niedrogie i ekologiczne sposoby pakowania różnych produktów na świąteczne prezenty. Podpowiemy także, jakich materiałów do pakowania warto wtedy użyć.

Jak samodzielnie zapakować prezent na święta

Tradycyjne opakowania vs opakowania DIY


Na wstępie dzisiejszego poradnika warto pochylić się nieco nad standardowymi rodzajami opakowań. Zwykle do pakowania świątecznych prezentów używamy jednego z trzech rodzajów opakowań:
 • świąteczny papier do pakowania
 • torebki prezentowe ze świątecznym motywem
 • ozdobne pudełko na świąteczny prezent


Wszystkie mają pewne zalety i wady. Plusem papieru dekoracyjnego bez wątpienia jest niska cena. Można z jego użyciem wpakować różne przedmioty, nawet dość duże. Wystarczy po prostu skleić ze sobą odpowiednie arkusze wycięte z roki. Wymaga to jednak nieco staranności, a całe opakowanie jest dość delikatne. Torebki ozdobne na prezenty są rozwiązaniem gotowym - wystarczy umieścić wewnątrz  prezent i już nadaje się do podarowania.  Również są dość tanie. Najbardziej efektowne są pudełka ozdobne. Dzięki mocniejszej budowie dają też lepszą ochronę pakowanym rzeczom. Są jednak najdroższym ze wspomnianych opakowań. Mając taki wybór, dlaczego w ogóle powinniśmy więc myśleć o opakowaniach DIY? Chodzi oczywiście o chęć stworzenia kreatywnego prezentu i podarowania czegoś unikalnego. 

Jakie materiały do pakowania będą potrzebne do samodzielnego pakowania prezentu świątecznego?


Samodzielne pakowanie prezentów na święta wymaga oczywiście wyposażenia się w pewne artykuły i materiały. Przede wszystkim będziemy potrzebować jakiegoś rodzaju kartonu, papieru do pakowania,bibuły lub folii. To w ten materiał zapakujemy nasz prezent. Nie powinniśmy jednak na tym poprzestać. Warto uzupełnić takie opakowanie świątecznego prezentu o ozdoby, których w Neopaku znajdą Państwo wiele. Dostępne dekoracje i ozdoby to między innymi:
 • gładka bibuła
 • bibułą marszczona
 • wstążki
 • kokardy
 • filce ozdobne
 • flizelina
 • wiolina
 • rafia florystyczna
 • sizal
samodzielne przygotowanie prezentu na święta
Sporo ozdób możemy również wykonać samodzielnie: to wszelkiego rodzaju napisy, rysunki na opakowaniu, czy własnoręcznie wycięte zawieszki z polem do podpisania prezentu. Takich ozdób i dekoracji możemy także użyć na gotowym opakowaniu - na przykład kartonowym pudełku. To sposób na zamienienie zwykłego opakowania w coś wyjątkowego, co jeszcze bardziej ucieszy obdarowaną osobę. Własnoręcznie zapakowany i ozdobiony prezent jest także sposobem na wyróżnienie się spośród innych prezentów, na przykład podczas spotkania ze znajomymi, rodzinnej uroczystości lub oczywiście świąt.
Materiały do pakowania

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Materiały do pakowania

Ekologiczne prezenty świąteczne DIY


Dziś coraz więcej osób zwraca uwagę na to, by ich działania szły w parze z troską o środowisko naturalne.  Nic dziwnego - ekologia jest nie tylko w modzie, to także coraz bardziej istotny aspekt związany z funkcjonowaniem ludzi na Ziemi. Chcąc pozostać “eko” podczas przygotowywania świątecznych prezentów, warto wykorzystać ponownie posiadane już materiały. Często w domu mamy arkusze papieru, czy nawet rolkę z papierem pakowym. Mogą się też przydać niepotrzebne już kartonowe opakowania, jak pudełko po butach. Oczywiście, wręczenie komuś podarunku na święta zapakowanego w karton po butach mogłoby być nietrafionym pomysłem, możemy jednak popracować nad jego wyglądem. Jest kilka sposobów na radykalną odmianę wyglądu opakowania na świąteczny prezent. Możemy między innymi pokryć powierzchnię opakowania ozdobnym papierem,bibułą, naklejkami lub obrazkami narysowanymi permanentnymi markerami. Takie kreatywne zajęcie może być szczególnie ciekawe, gdy przygotowujemy prezent razem z dziećmi - to wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu.Przygotowując świąteczny prezent DIY warto użyć posiadanych już w domu torebek na prezenty, czy pudełek ze świątecznymi wzorami. Mogą to być na przykład opakowania pozostałe po otrzymanych w przeszłości prezentach.  Możemy do nich dodać wycięte z kolorowego brystolu zawieszki w kształtach nawiązujących do świąt - choinka, renifer, mikołaj, gwiazdka lub bałwanek. Jeśli użyjemy tego sposobu do podpisania prezentu, możemy też zamienić zwyczajne opakowanie w bardziej korespondujące ze świętami.

Taśma świąteczna -prosty sposób na przygotowanie świątecznej paczki


Jeżeli w swojej działalności wysyłają Państwo paczki (np. z zamówieniami) do swoich klientów,  można nadać im nieco świątecznego charakteru. Warto oczywiście robić to w okresie okołoświątecznym. Wystarczy wtedy zamiast zwykłej taśmy pakowej użyć taśmy świątecznej. Można też oczywiście wtedy skorzystać z typowo świątecznego opakowania. Wiele dostępnych w Neopaku opakowań posiada świąteczne wzory, poza tym nie różniąc się od typowych kartonowych pudełek, czy innych materiałów. 

jak zapakować świąteczną paczkę

Przygotowując paczki z zamówieniami, można też dodać do nich niewielki akcent nawiązujący do świąt. Firmy często decydują się na dodanie takiego “gratisu”, co jest zwykle bardzo dobrze odbierane przez klientów. Mogą to być słodycze, cukierki, pierniki, czy kartka z życzeniami od firmy.
Jak samodzielnie zapakować prezenty świąteczne?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie