Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 2 listopada 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2004
Ilość komentarzy: 0

Jak skutecznie zabezpieczyć towar przewożony na palecie?

W dzisiejszych czasach bardzo powszechne jest przewożenie różnego rodzaju produktów na paletach. Europalety zyskały również w naszym kraju sporą popularność i dziś ze świecą można szukać firmy, która ich nie używa. Jakkolwiek sama paleta nie daje nam gwarancji, że nasz towar w 100% bezpiecznie dotrze do celu. Aby być tego pewnym należy zastosować odpowiednie metody pakowania. Dziś podpowiemy jak to zrobić.
Jak-skutecznie-zabezpieczy-towar-przewoony-na-palecie

Zagrożenia związane z transportem na paletach


Choć w zdecydowanej większości przypadków transport na paletach odbywa się bezpiecznie i bezproblemowo, to jednak jest to pokłosie tego, że wcześniej firma zadbała o zabezpieczenie transportu. W trakcie przewozu rzeczy na paletach może dojść do wielu nieprzyjemnych w skutkach sytuacji. Jeżeli na paletach przewożony jest ciężki towar, o sporych gabarytach, to w przypadku nieodpowiedniego zabezpieczenie taki towar może spaść z palety i ulec uszkodzeniu, a także uszkodzić inne przewożone towary. Z kolei towary lekkie mogą się rozsypać po całym samochodzie transportowym, zaś towary sypkie, przewożone w workach mogą się wysypać.

Sposoby na zabezpieczenie towaru


Omówimy teraz sobie parę sposobów zabezpieczania towarów, który będzie transportowany na paletach. Wszystko oczywiście zależy od tego, co będziemy przewozić, ale co do zasady powinniśmy pamiętać o jednym – przedmioty nigdy pod żadnym pozorem nie powinny leżeć na palecie luzem. Jeżeli będziemy o tym zawsze pamiętać i pilnować, by nie było odstępstw od tej zasady, to wówczas mamy już pół sukcesu za sobą. A teraz przejdźmy do konkretnych sposobów zabezpieczania transportu.

Szczelnie zaklej worki


Bardzo często jest tak, że na paletach przewożony jest towar w workach. Może to być węgiel, żwir, ziemia, nawóz, itd. Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie, czy nasze worki nie są pęknięte. Jeżeli stwierdzimy, że są całe, to wówczas nie pozostaje nam nic innego jak je zakleić. Posłuży do tego bardzo skuteczna taśma zabezpieczająca. Skutecznie zaklei otwory worków, dzięki czemu zyskamy gwarancję, że podczas podróży nic się z worków nie wysypie.

Owijaj towary folią stretch


Folia stretch jest produktem dzisiaj wybitnie popularnym i znajduje ona swoje zastosowanie także w transporcie. Musimy pamiętać, że niezależnie od tego jak pakowane są wcześniej przedmioty, ustawione czy położone na paletach, musimy owinąć je także folią stretch. Ten sposób skutecznie zabezpiecza nie tylko worki z produktem, ale także towary o większych gabarytach, np. sprzęty RTV czy AGD, np. pralki, kuchenki czy lodówki.

Stosuj linki jutowe


Warto przez całą paletę przeciągnąć wytrzymają linę jutową. To, co cechuje ten produkt to bardzo wysoka wytrzymałość, dzięki czemu mamy 100% pewności, że w razie nawet najbardziej karkołomnego transportu nasza lina się nie urwie, towar się nie wywróci/nie wysypie, a tym samym nie uszkodzi. Nawet jeśli sądzimy, że wcześniej dokonaliśmy wystarczających zabezpieczeń, to dla jeszcze większej pewności zawsze warto użyć dodatkowo tej linki.
Jak skutecznie zabezpieczyć towar przewożony na palecie?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie