Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 14 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1396
Ilość komentarzy: 0

Jak spakować i wysłać obraz olejny?

W dzisiejszych czasach wysyłka dzieł sztuki nie jest niczym niespotykanym czy rzadkim. Szczególnie czas epidemii COVID-19 sprawił, że rynek sztuki w Polsce musiał jeszcze bardziej upowszechnić wysyłkę obrazów – ta była znana już znacznie wcześniej, ale nigdy nie była spotykana na taką skalę. Obraz olejny jest dziełem wykonanym specyficzną techniką. Czy jego przygotowanie do wysyłki wymaga jakichś specjalnych zabiegów? Odpowiadamy!
Jak-spakowa-i-wysa-obraz-olejny

Kiedy będziemy wysyłać obraz olejny?


Obraz olejny to dzieło, które możemy kupić bezpośrednio od artysty, który prowadzi własną działalność gospodarczą, od pracowni artystycznej czyli przedsiębiorstwa, bądź za pośrednictwem domów aukcyjnych czy też giełd z dziełami sztuki. Jeżeli pracujemy w tej branży albo sami zajmujemy się wykonywaniem takich obrazów, to wówczas będziemy raczej często przygotowywać paczki tego typu na zamówienie. Niekiedy też może być tak, że artyści będą wysyłać obrazy między sobą.

Wysyłka obrazu olejnego, a przewoźnik – czy można liczyć na zabezpieczenie?


Generalnie rzecz ujmując firmy kurierskie nie zajmują się przygotowywaniem paczek. To bowiem do osoby, która będzie w tym przypadku nadawcą należy obowiązek zabezpieczenia pakunku przed ewentualnym uszkodzeniem. Co więcej – jeśli nadawca nie dopełni tego obowiązku, to wówczas przewoźnik nie przyjmie naszej paczki. Oczywiście trzeba powiedzieć też o tym, że firmy kurierskie nie chcą, aby paczki, które będą przez nie przewożone były narażone na szkodę. Jednakże często jest tak, że nie sposób jest przeciwdziałać pewnym niekorzystnym czynnikom, które mogą się zdarzyć w trakcie transportu. Niekiedy też może zawieść czynnik ludzki. Pamiętając o tym będziemy zawsze mieli motywację do tego, aby należycie przygotowywać nasze pakunki.
Kartony na obrazy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony na obrazy

Wysyłka obrazu olejnego – jaką firmę wybrać?


Oczywiście zawsze warto wybrać renomowaną firmę kurierską, mającą już doświadczenie na rynku, która cieszy się zaufaniem klientów i posiada wiele pozytywnych opinii. Stara prawda głosi, że lepiej dopłacić parę groszy niż ryzykować – warto więc skorzystać z usług takiej firmy, nawet jeśli cena będzie wyższa niż u konkurencji. Jednakże, nawet jeśli wybierzemy najsolidniejszego, najbardziej zaufanego przewoźnika, to i tak musimy pamiętać, by dobrze zabezpieczyć naszą paczkę w transporcie.
Jak-spakowa-i-wysa-obraz-olejny-1

Jak przygotować obraz olejny do wysyłki?


Przygotowanie obrazu olejnego do wysyłki zamyka się w kilku krokach, a każdy z tych kroków sobie dokładnie opiszemy. Warto wiedzieć, że najlepsze produkty do pakowania obrazów olejnych znajdziesz w szerokiej ofercie sklepu Neopak. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko produkty oraz artykuły tematyczne, ale też szczegółowe, merytoryczne opisy poszczególnych opakowań, a także wyjaśnione zasady użytkowania produktów.

Na początek – białe płótno


Nie możemy absolutnie dopuścić do tego, by powierzchnia naszego obrazu stykała się z opakowaniem. Dlatego też należy w pierwszej kolejności położyć na obrazie białe płótno. Będzie ono służyło temu, aby nasza farba olejna nie rozmazała się. Doprowadziłoby to do nieodwracalnego uszkodzenia dzieła. Otrzymalibyśmy wówczas kiepski efekt, nie tylko w postaci niezrealizowanego zamówienia, ale też straty czasu i artystycznej pracy.

Owiń obraz folią bąbelkową


Po nałożeniu białego płótna dobrze jest owinąć cały obraz folią bąbelkową. Folia bąbelkowa sprawi, że nasz obraz będzie chroniony przed różnego rodzaju niekorzystnymi czynnikami mechanicznymi z zewnątrz. Dzieło nie będzie narażone na szkodę powstałą w wyniku upadku, wstrząsu, uderzenia czy nawet nacisku innego przedmiotu o dużej masie. Jest tak dlatego, że folia bąbelkowa składa się z wielu pęcherzyków wypełnionych powietrzem. To powoduje, że stanowi ona znakomitą warstwę amortyzacyjną.

Używaj taśmy klejącej


Taśma klejąca dostępna w naszym sklepie Neopak znakomicie sprawdzi się w kolejnym kroku przygotowawczym jakim będzie zaklejenie folii bąbelkowej. Dzięki temu uszczelnimy dodatkowo nasz obraz. Zaraz potem znów będziemy musieli użyć taśmy klejącej. Gdy bowiem mamy już tak przygotowany obraz to nie pozostaje nam nic innego, jak ułożenie go na kawałku tektury, a następnie przykryć go drugim kawałkiem tektury. Dopiero wówczas powinniśmy okleić wszystko jeszcze raz taśmą klejącą.

Wybierz opakowanie zewnętrzne


Następnie należy wybrać odpowiednio duże opakowanie zewnętrzne. Idealnie do tego nada się karton, który już teraz możesz kupić w sklepie Neopak. Pamiętaj, aby rozmiarowo karton był większy od obrazu. Karton będzie stanowił pierwszą ochronę naszego obrazu przed zewnętrznym uszkodzeniem.

Używaj wypełniaczy


Bardzo dobrze jest użyć wypełniacza, aby pozbyć się pustej przestrzeni pomiędzy ścianami kartonu, a zapakowanym obrazem. Wypełniacz, nie dość, że będzie stanowił dodatkową amortyzację, to jeszcze ustabilizuje nam cały pakunek. Co jest tutaj ważne to fakt, że gdybyśmy zrezygnowali z wypełniacza, to wówczas obraz obijałby się o ściany kartonu w trakcie transportowania.

Owiń i zaklej cały karton


Karton należy jeszcze dodatkowo zabezpieczyć. W tym celu posłuży Ci niezawodna i sprawdzona folia stretch. Karton powinien zostać w tę folię szczelnie owinięty. Po tym zabiegu znów przyda nam się taśma klejąca. Tym razem użyjemy jej do oklejenia całego kartonu owiniętego już we folię. Takie zabezpieczenie sprawi, że nawet gdyby jakaś ścianka kartonu uległa uszkodzeniu, to nie wpłynie to na zniszczenie zawartości.

Nanieś odpowiednie ostrzeżenie


Obrazy olejne potrafią być bardzo cenne, nie tylko ze względów sentymentalnych, ale też finansowych. Dlatego prawdą jest to, że wysyłając taki obraz de facto wysyłamy sporo pieniędzy. Aby nie dopuścić do zniszczenia obrazu warto stosować wszystkie wcześniejsze kroki, ale nie zaszkodzi zrobić coś jeszcze. Otóż można na zaklejony karton dać nalepkę OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Będzie ona wyraźnym sygnałem dla kuriera, że ma on postępować z naszym pakunkiem ostrożnie.
Jak spakować i wysłać obraz olejny?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie