Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 26 września 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 350
Ilość komentarzy: 0

Jak szybko spakować ubrania?

Jak szybko spakować ubrania?


Pakowanie, przeprowadzki, to coś, co każdy z nas niewątpliwie przeżyje co najmniej raz w swoim życiu, a niektórzy z nas nawet kilkukrotnie. Czasem wydawać by się mogło, że zastawy, kubki, szklanki i inne naczynia będą stanowiły największy problem przy przeprowadzce, jednak okazuje się, że niejednokrotnie dużym problemem pod względem sprawnego spakowania stanowią ubrania, ciuchy i inne elementy garderoby.

W tym wpisie przyjrzymy się przede wszystkim temu, jak sprawnie i szybko spakować ubrania na czas przeprowadzki. Jak podejść do tego tematu, by ten nas nie przerósł i nie przyprawił nas o nowe siwe włosy pojawiające się na naszej głowie.

przeprowadzka, jak szybko spakować ubrania

Co może okazać się potrzebne do spakowania ubrań?


Proces pakowania ubrań będzie oczywiście zależny tutaj, od tego ile takich ubrań posiadamy. Staramy się nie definiować ilości ubrań do spakowania pod względem płci, ponieważ dzisiejsze czasy pokazują niejednokrotnie, że zarówno mężczyzna jak i kobieta może posiadać mnóstwo ubrań, a co dopiero mówić dzieci.

Przyjrzyjmy się więc wstępnie temu co tak naprawdę może przydać nam się podczas pakowania ubrań, będą to rzeczy i przedmioty wymienione jak niżej:
 • Kartony oraz pudła tekturowe – chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta pozycja po prostu musiała się tutaj pojawić. Odpowiedniej wielkości kartony czy też pudła tekturowe idealnie sprawdzą się do tego, by pomieścić jak najwięcej ubrań a pojedynczej szafy, czy pawlacza. Kartony zapewniają odpowiednią wytrzymałość i pewność tego, że ubrania nie rozlecą nam się po podłodze w trakcie przenoszenia kartonu.
 • Próżniowe worki – to dość popularne rozwiązanie, które jest coraz częściej stosowane na czas przeprowadzki czy nawet do dłuższego przechowywania ciuchów, których zwyczajnie nie nosimy – na przykład w okresie letnim, do takich worków próżniowych śmiało możemy spakować zimową kurtkę. Próżniowe worki są bardzo wytrzymałe na rozerwanie, a nawet przy użyciu najprostszego odkurzacza można zmniejszyć objętość ciuchów nawet dwukrotnie.
 • Worki foliowe, torebki, worki na śmieci – na mniejszą ilość ciuchów lub po prostu już posegregowane ubrania dobrym rozwiązaniem może być użycie worków na śmieci, worków foliowych. Przykład użycia worków na śmieci – wycinamy otwór na dnie worka, tak by przeszły przez niego „uszka” wieszaków na ubrania, przekładamy i voilà, mamy spakowane męskie koszule w kilkunastu nawet sztukach.
 • Taśma pakowa, etykiety, coś do pisania – taśma pakowa brązowa, przyda nam się, chociażby do zabezpieczenia kartonów, worków na śmieci z ubraniami na wieszaku, czy innych elementów, które spakujemy, jak na przykład kartony po butach. Etykiety lub marker do pisania sprawdzi się idealnie do oznaczenia pudeł czy kartonów, tak abyśmy wiedzieli, co się w nich znajduje i nie było problemu z ich odpowiednim rozpakowaniem.

kartony do przeprowadzki


O czym pamiętać podczas pakowania ubrań?


Pakowanie ubrań może być wyzwaniem, ale z odpowiednim planowaniem i uwagą można to zrobić sprawnie i zorganizowanie. Oto kilka kluczowych rzeczy, o których warto pamiętać podczas pakowania ubrań:
 • Odpowiednia selekcja i sortowanie ubrań – przed pakowanie dokładnie posortuj i ułóż kategoriami ubrania. Bielizna razem z bielizną, T-shirty razem z T-shirtami, koszule razem z koszulami, dresy z dresami i tak dalej. Odpowiednie posortowanie ubrań pomoże CI w szybkim ich spakowaniu i późniejszym rozpakowaniu.
 • Staranność w składaniu – dokładnie złożone ubranie to nie pogniecione ubranie, do tego warto pamiętać o tym, że odpowiednio złożone ubranie nie będzie zajmowała dużo miejsca w kartonie, worku czy walizce, w zależności co wybierzemy do przenoszenia naszych ciuchów.
 • Delikatne ubrania na samej górze – zadbaj o swoje najdelikatniejsze ubrania, umieszczaj je zawsze na samej górze lub w oddzielnym niewielkim opakowaniu, tak by nie uszkodzić ich w trakcie transportu czy nawet samego pakowania.
 • Nie przesadzaj – to ostatnia rada, która tyczy się w szczególności kartonowych opakowań, pudeł. Nie przeciążanie takich opakowań to bardzo istotny element, po pierwsze, kto podniesie bardzo ciężki karton z ubraniami? Co w przypadku gdy karton rozerwie się w najmniej odpowiednim momencie? Pamiętaj o tym przy pakowaniu swoich ubrań na czas przeprowadzki.

szybka przeprowadzka z ubraniami


Czego nie robić w trakcie pakowania ubrań?


Przeprowadzek to dość poważny temat, szczególnie jeśli chodzi o odzież, buty, nakrycia wierzchnie. Czego nie powinniśmy robić, chcąc szybko spakować ubrania na czas przeprowadzki?

Brak jakiejkolwiek organizacji to najgorsza rzecz, najpierw zaplanuj, potem wykonuj. Warto również pamiętać o tym, że przeprowadzka to dobry moment do tego, by przejrzeć swoje rzeczy i zwyczajnie wyrzucić te, w których nie będziemy chcieli chodzić. Zadbaj o optymalizację, nie pakuj wszystkie na „hejnał”, przemyśl, posegreguj i dopiero pakuj, brak zaplanowanego pakowania i robienie wszystkiego na już to coś, co Cię zgubi.

czego nie robić z ubraniami w czasie przeprowadzki


Gdzie kupić akcesoria do pakowania ubrań na przeprowadzkę?


Przeprowadzka to proces, do którego trzeba się odpowiednio przygotować, odpowiednie kartony, pudełka, worki próżniowe czy nawet worki na śmieci. Czy każdy z nas w takim przypadku ma czas na to, by jeździć po sklepach i szukać odpowiednich pudeł i worków? Raczej nie. Dlatego też, jeśli wiesz o wiele wcześniej, że będziesz się przeprowadzała lub przeprowadzał, zajrzyj do naszego sklepu internetowego znajdującego się pod adresem neopak.pl, by znaleźć odpowiednie pudełka oraz worki do zapakowania ubrań na czas przeprowadzki.

Z naszej strony możemy zapewnić najlepsze ceny, szybką dostawę, a w razie wątpliwości odpowiednie doradztwo naszych specjalistów obsługujących nasz sklep internetowy. Szykujesz się do przeprowadzki? Odwiedź neopak już teraz!
przeprowadzka
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie