Michał KrajniakMichał Krajniakpiątek, 16 grudnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 528
Ilość komentarzy: 0

Jak uchronić wysyłkę przed wysokimi temperaturami?

Jak zapewne wszyscy doskonale wiemy w transporcie mogą zdarzyć się sytuacje, w których nasza przesyłka będzie szczególnie narażona na uszkodzenia, tudzież zniszczenia. Coraz więcej osób wie, jak zabezpieczyć pakunek na taką ewentualność. Jednakże czy tak samo będziemy pakować nasze rzeczy wtedy, kiedy nie chcemy aby ucierpiały z powodu upałów? Jak to zrobić i czy można w ogóle kiedykolwiek mieć pewność, że przesyłce nic się latem nie stanie?
Jak-uchroni-wysyk-przed-wysokimi-temperaturami

Wysokie temperatury – paczki najwyższego ryzyka


Pora letnia kojarzy nam się z radością, lenistwem i odpoczynkiem. Nic dziwnego – w końcu jest to sezon urlopowy, dzieci mają czas wolny od szkoły, a gorące dni sprawiają, że nie mamy ochoty na nic innego jak wylegiwać się w cieniu z zimnym napojem w ręku. No właśnie – jak upały będą wpływały na przesyłki? Musimy sobie powiedzieć o zawartości paczek, czyli o wysyłanych produktach, które są szczególnie narażone na wysokie temperatury. I tak będą to na pewno wszelkie produkty żywnościowe. Również mrożonki – co jest chyba oczywiste – bardzo nie lubią upałów. Wszystkie płyny, które chcemy transportować także muszą być chronione. Nie zapominajmy także o kosmetykach, które po narażeniu na upały nie będą się już nadawały do użytku. Wspomnieć trzeba także wyrobach z tworzywa sztucznego, które, po prostu mogą zacząć się nam rozpuszczać.

Zabezpieczenie pakunku przed upałami


Generalnie rzecz biorąc, jeśli nasz przewoźnik posiada odpowiedni środek transportowy – np. samochód-chłodnię – to wówczas problem niejako rozwiązuje się sam. Mając zaufanie do ulubionej firmy kurierskiej generalnie nie musimy się niczym martwić. Ale co samemu można zrobić, by już na etapie pakowania zminimalizować ryzyko uszkodzenia zawartości paczki przez wysokie temperatury? Podpowiadamy!

Niezawodne opakowanie zewnętrzne


Nasze paczki będziemy w znakomitej części przypadków zaopatrywać w opakowanie zewnętrzne, jakim jest tekturowy karton. Nie dopuści on do tego, że do naszej paczki przedostanie się promieniowanie ultrafioletowe. Jest to więc niezawodna ochrona.

Amortyzator ale też termoizolator


Prawie we wszystkich poradnikach pakowniczych możemy znaleźć poradę, by zawartość paczki owinąć w folię bąbelkową. Jest w tym dużo słuszności – taka folia amortyzuje uszkodzenia, wstrząsy, upadki z wysokości czy naciski innych przedmiotów o sporej masie. Ale czy wiesz, że jest to także termoizolator? Folia bąbelkowa skutecznie nie dopuści do nagrzania się naszego towaru.

Nie zapomnij o wypełniaczu


Wypełniacz pozwoli Ci na dodatkowe ustabilizowanie paczki. Niemniej stanowi on kolejną warstwę ochronną, przez które nawet duże ilości ciepła nie będą się tak łatwo dostawały do środka. Łączysz więc w jedno dwie pożyteczne cechy.
Opakowania do przesyłek pocztowych

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania do przesyłek pocztowych

Pakuj paczki ze sklepem Neopak


Wszystkie produkty potrzebne Ci do zabezpieczenia paczki przed uszkodzeniami jak i upałami znajdziesz w sklepie Neopak. Zapewniamy najwyższą jakość opakowań w bardzo atrakcyjnej cenie. Zrób zakupy już dziś korzystając z naszej strony internetowej.
Jak uchronić wysyłkę przed wysokimi temperaturami?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie