Aneta BurzyAneta Burzypiątek, 2 lutego 20243 minuty czytanialiczba wyświetleń: 9063
Ilość komentarzy: 0

Jak układać folię bąbelkową do basenu?

O tym jak ważna jest ochrona powierzchni basenów ogrodowych przed wpadaniem zanieczyszczeń oraz utratą temperatury i odparowywaniem wody wie każdy właściciel. Choć na rynku nie brakuje specjalistycznych zabezpieczeń, wiele osób decyduje się na znacznie tańsze rozwiązanie, jakim jest folia bąbelkowa. Jak to wygląda w praktyce? Czy folia bąbelkowa nagrzewa wodę w basenie? Jak założyć folię bąbelkową na basen? Co daje folia bąbelkowa na basen? Dowiedz się więcej!

Do daje folia bąbelkowa na basen?


Folia bąbelkowa ma wiele zastosowań. Najczęściej używa się jej do pakowania delikatnych przedmiotów w transporcie. Wykorzystywana jest w handlu, logistyce, do zabezpieczania przedmiotów w trakcie remontów i przeprowadzek. Folia bąbelkowa do ochrony basenów znajdzie zastosowanie z kilku powodów:
  • Ze względu na właściwości izolacyjne ograniczy straty ciepła w nocy lub w chłodniejsze dni. Dzieje się tak również ze względu na ograniczenie parowania wody.
  • W słoneczne dni pomoże dodatkowo podnieść temperaturę wody w basenie, przepuszczając promienie słoneczne a równocześnie ograniczając ucieczkę ciepła.
  • Szczelne przykrycie basenu folią bąbelkową utrudni dostanie się do basenu nieproszonym gościom, przede wszystkim owadom. Zabezpieczy też basen przed innymi zanieczyszczeniami i rozwojem glonów.
  • Korzystanie z folii bąbelkowej do osłony basenu pozwoli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i używania środków chemicznych. 


Jaka folia bąbelkowa nadaje się do ochrony basenów?


Na rynku dostępne są dedykowane do basenów basenowe folie solarne. Folia bąbelkowa może być jednak dobrą i tańszą alternatywą. Sprawdzi się również w sytuacjach awaryjnych. Folie bąbelkowe charakteryzują się różną wytrzymałością. Wytrzymałość w dużym stopniu jest określana przez gramaturę folii, które przyjmują wartości:
Ze względu na powierzchnię basenów najlepiej wybierać folie wytrzymałe o większej gramaturze. Zalecamy więc folie B3 lub B4. Rozważyć warto również wybór takiego produktu jak folia bąbelkowa o dużych bąblach BKS. W większych bąblach mieści się więcej powietrza co wpływa pozytywnie na właściwości izolacyjne. Natomiast folia w kolorze niebieskim będzie w najlepszym stopniu zapobiegała powstawaniu glonów. Wybrać w tym celu można folię bąbelkową o dużym bąblu 150cm/50m/BKS/30mm UV.

Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa

Jak układać folię bąbelkową do ochrony basenów?


Zasnatawiasz się, jak założyć folię bąbelkową na basen? Sposób układania foli bąbelkowej zależy oczywiście od rodzaju basenu. Nieco inaczej zabezpieczać będziemy tradycyjny stały basen wkopany w ziemię, a zupełnie inaczej przenośny basen ogrodowy. W pierwszym przypadku osłonięcia folią będzie wymagała jedynie jedna płaszczyzna. W przypadku basenów przenośny zalecane jest dodatkowe owinięcie basenu dookoła, aby ograniczyć ucieczkę ciepła przez ściany boczne.

W przypadku basenów tradycyjnych wkopanych w grunt ułożenie folii bąbelkowej będzie polegało po prostu na jej rozciągnięciu nad niecką. Można to zrobić w sposób prowizoryczny albo bardziej profesjonalny. Sposób prowizoryczny będzie polegał na ręcznym rozciągnięciu foli od węższego boku wzdłuż dłuższego, tak aby krawędzie folii ułożone były na brzegu niecki. Najlepiej robić to w przynajmniej dwie osoby. Krawędzie folii można na brzegu umocować, przykładowo poprzez przyłożenie czegoś ciężkiego. 

Rozwiązanie to należy traktować jako awaryjne gdyż nie należy ono do najbardziej bezpiecznych. Lepsze jest bardziej profesjonalne, które będzie wymagało zaopatrzenia się w zwijacz, inaczej zwany rolką do folii basenowej. Urządzenie pomoże rozciągać folię nad basenem i można je bez problemu nabyć online.

Pamiętajcie aby zawsze zabezpieczać basen przed dostępem dzieci i zwierząt bez nadzoru! Przykrycie basenu folią nie zabezpiecza przed wpadnięciem. Może natomiast utrudnić wydostanie się.


Folia bąbelkowa do basenu, basen wolnostojący


W przypadku przenośnego wolnostojącego basenu ogrodowego najwygodniejszym rozwiązaniem jest ręczne ułożenie folii najpierw przykrywając go od góry i zawijając krawędzie na boki. Boki można następnie owinąć dookoła osobnym pasem folii. Całość można związać za pomocą sznurka, przykładowo bawełnianego lub polipropylenowego.

Ponieważ przeważnie węższa krawędź basenu prostokątnego lub przekątna ogrodowego są szersze niż szerokość dostępnych folii bąbelkowych, można dwa lub więcej ich pasów połączyć, aby otrzymać arkusz folii o potrzebnych rozmiarach. Najlepiej zrobić to układając obok siebie pasy folii w ogrodzie i sklejając na zakładkę za pomocą taśmy dwustronnej. Wybierając taśmę należy zwrócić uwagę na jej odporność na wodę.

Folia bąbelkowa na basen 


Wiesz już jaka folia bąbelkowa jest najlepsza na basen. W sklepie internetowym NEOPAK oferujemy różne rodzaje folii bąbelkowej, dzięki czemu każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Jeśli nie wiesz, co wybrać - zadzwoń lub napisz. Doradzamy w wyborze rozwiązania dopasowanego do insywidualnych potrzeb każdego klienta. 
Folia bąbelkowa do basenu, jak układać folie bąbelkową do basenu, basen
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie