Aneta BurzyAneta Burzysobota, 15 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2525
Ilość komentarzy: 0

jak usunąć taśmę montażową ze ściany?

Taśmy montażowe to świetny wynalazek, który pozwala na szybkie i łatwe montowanie różnych przedmiotów bez potrzeby używania wkrętów czy gwoździ. Jednak, gdy przychodzi czas na usunięcie taśmy, może to być nieco problematyczne. W tym artykule podpowiemy jak usunąć taśmę montażową ze ściany.

Czym są taśmy montażowe?


Taśmy montażowe to taśmy stosowane do mocowania różnych przedmiotów do ścian, mebli, czy drzwi. Są one łatwe w użyciu, a montaż nie wymaga użycia wkrętów czy gwoździ. Zazwyczaj składają się z dwóch warstw: kleju i papierowej lub plastikowej warstwy nośnej. Do produkcji taśm najczęściej wykorzystywany jest klej akrylowy lub gumowy. Taśmy montażowe możemy kupić w różnych wariantach, które rozróżnia szerokość, długość a także kolory. 

Do czego używa się taśm montażowych?


Taśmy montażowe są wszechstronnym narzędziem, które może być używane do różnych celów. Oto kilka popularnych zastosowań taśmy montażowej:
 • Mocowanie przedmiotów na ścianie - taśmy montażowe są bardzo popularne do mocowania przedmiotów, takich jak ramki, lustra, półki, uchwyty, czy też ozdoby na ścianach, czy drzwiach. Taśmy montażowe pozwalają uniknąć konieczności stosowania śrub lub innych narzędzi do montażu i nie pozostawiają śladów po ich usunięciu.
 • Mocowanie kabli i przewodów - są również przydatne do mocowania kabli i przewodów na ścianie, czy na meblach. Dzięki temu można uniknąć bałaganu związanego z kablami i zmniejszyć ryzyko potknięcia się o zwisające przewody.
 • Układanie dywanów i wykładzin - mogą być stosowane do mocowania dywanów i wykładzin na podłodze. Ich zastosowanie zapobiega przesuwanie się dywanów i zapewnia większą stabilność na podłodze.
 • Mocowanie elementów dekoracyjnych - mogą być również używane do mocowania elementów dekoracyjnych, takich jak girlandy, ozdoby świąteczne, czy inne dekoracje
 • Mocowanie elementów technicznych - nadają się do stosowania w przemyśle, do mocowania różnych elementów technicznych, takich jak panele fotowoltaiczne, okablowanie, płyty styropianowe i wiele innych.

taśmy montażowe, użycie taśm montażowych, jak usuwać taśmę montażową, rodzaje taśm, do czego używać taśm
Taśmy montażowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy montażowe

Jakie są zalety taśm montażowych?


Taśmy montażowe mają wiele zalet, w tym:
 • Łatwość użycia - nie wymagają użycia narzędzi, co oznacza, że ​​są łatwe w użyciu i oszczędzają czas.
 • Bezpieczeństwo - taśmy montażowe nie uszkadzają powierzchni, na które są naklejone, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby wiercenia, co może uszkodzić ściany czy powierzchnie.
 • Trwałość - taśmy są w stanie utrzymać przedmioty o wadze nawet kilku kilogramów.


Jak usunąć taśmę montażową ze ściany?

Oto 7 kroków, które pomogą Ci usunąć taśmę montażową ze ściany:


Krok 1: Przygotuj narzędzia i środki czyszczące

Przygotuj nożyczki lub skrobak, suszarkę do włosów i środek czyszczący (np. spirytus lub aceton), aby usunąć pozostałości kleju.

Krok 2: Ogrzej taśmę

Użyj suszarki do włosów, aby ogrzać taśmę. Ogrzanie taśmy sprawi, że klej będzie bardziej miękki i łatwiej będzie go usunąć.

Krok 3: Przytrzymaj taśmę

Delikatnie przytrzymaj taśmę jedną ręką, a drugą ręką delikatnie odklej taśmę ze ściany.


Krok 4: Usuń pozostałości kleju

Jeśli na ścianie pozostaną pozostałości kleju, można je usunąć za pomocą środka czyszczącego, przyda się również magiczna gąbkalub ściereczka z mikrofibry.

kolorowa taśma, taśmy montażowe, użycie taśm montażowych, jak usuwać taśmę montażową, rodzaje taśm, do czego używać taśm

Jak usuwać taśmę ze ściany domowymi sposobami? 


Usuwanie taśmy z ściany domowymi sposobami może być trudniejsze niż przy użyciu profesjonalnych narzędzi, ale rzecz jasna nie jest niemożliwe. Oto kilka sposobów, które można wypróbować usuwając taśmę ze ściany: 

Olej roślinny lub oliwa z oliwek:

Nałóż olej roślinny lub oliwę z oliwek na taśmę i pozostaw na kilka minut. Następnie użyj skrobaka, aby delikatnie odkleić taśmę od ściany. Ta metoda pozostawi po sobie tłusty ślad, więc lepiej stosować ją na powierzchnie z których tłuszcz łatwo usunąć.

Gorąca woda:

Możesz spróbować namoczyć taśmę przy użyciu gorącej wody. Wodę można nałożyć używając namoczonej w wodzie szmatki. Następnie po kilku minutach delikatnie ściągnąć taśmę ze ściany.

Płyn do naczyń:

Nałóż płyn do naczyń na taśmę i pozostaw na kilka minut. Następnie użyj skrobaka lub nożyka, by delikatnie odkleić ją od ściany.

Woda z octem:

Możesz spróbować namoczyć taśmę w roztworze wody z octem. Rozcieńcz 1 część octu w 2 częściach wody i nałóż na taśmę. Pozostaw na kilka minut, a następnie używając nożyka lub skrobaka usuń taśmę.

Należy pamiętać, że przed użyciem jakichkolwiek środków do usuwania taśmy, należy wypróbować je na małym obszarze ściany, aby upewnić się, że nie spowodują uszkodzenia powierzchni.

taśmy montażowe, użycie taśm montażowych, jak usuwać taśmę montażową, rodzaje taśm, do czego używać taśm
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie