Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 20 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 441
Ilość komentarzy: 0

Jak wybrać odpowiedni worek bigbag do transportu ładunków?

Jak wybrać odpowiedni worek BigBag do transportu ładunków?


Pakowanie i opakowania to nie tylko pojedyncze tekturowe opakowania, koperty bąbelkowe czy folia stretch do pakowania przesyłek kurierskich i paczek pocztowych. Branża opakowaniowa to o wiele większy zakres różnego rodzaju opakowań, nie tylko te wykorzystywane do pojedynczych przesyłek, w branży przemysłowej i produkcyjnej również wykorzystuje się różnego rodzaju opakowania, niejednokrotnie większe, bardziej wytrzymałe i bardziej wszechstronne.

Jednym z takich opakowań wykorzystywanych w wielu branżach, między innymi branży remontowej, branży przemysłowej, rolniczej czy spożywczej, są worki BigBag, o których będzie ten artykuł. Dowiemy się w tym miejscu, czym są i jak skonstruowane są worki BigBag, jakie zalety i główne cechy posiadają worki BigBag, a także jakie główne zastosowania są najczęściej wymieniane, jeśli chodzi o tego rodzaju opakowania.  Przyjrzymy się też temu, jaką rolę spełnia worek BigBag w transporcie różnego rodzaju ładunków.

biały worek bigbag


Czym jest worek BigBag?


Opakowanie o nazwie worek BigBag to nic innego jak wielkogabarytowe worki, które często określane są również jako elastyczne kontenery do transportu sypkich produktów. Są one elastyczne ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, a mianowicie z tkaniny wykonanej z tworzywa sztucznego, a konkretnie z polipropylenu. Odpowiednio pleciona tkanina zapewnia niesamowicie mocną wytrzymałość takiego worka, dlatego też jest on wykorzystywany w transporcie naprawdę ciężkich ładunków.
Worek BigBag jest opakowaniem wielkogabarytowym, szczególnie wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne oraz największe obciążenie wagowe, ponadto dzięki swojej prostopadłościennej konstrukcji pozwala na oszczędzenie o wiele więcej miejsca w trakcie transportu.

bigbag worek
Worki materiałowe Big Bag

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki materiałowe Big Bag


Jakie konkretne zalety posiadają worki BigBag?


Zwykły obywatel opakowania takie jak worki BigBag, w obecnych czasach może spotkać praktycznie tylko w jednej sytuacji, a mianowicie podczas remontu w bloku mieszkaniowym. Często możemy się spotkać z takim workiem BigBag stojącym na trawniku czy blisko wyjścia z klatki. Jest on wykorzystywany do zebrania i późniejszego wywiezienia gruzu i pozostałych odpadów powstałych podczas remontu. Jest to jedno z wielu zastosowań tego rodzaju opakowania. Opakowanie BigBag posiada wiele zalet, dzięki którym ich wykorzystanie jest możliwe w wielu innych branżach. Chcąc wymienić zalety tego rodzaju opakowań wielkogabarytowych powinniśmy na pewno wspomnieć o:
 • Wysoki poziom wykonania, który wiąże się między innymi z wytrzymałością na praktycznie każdy rodzaj mechanicznego uszkodzenia. Jest to związane bezpośrednio, z tym że materiał, z którego wykonany jest worek BigBag jest pleciony w specjalny sposób, dzięki czemu jego wytrzymałość w znacznym stopniu rośnie.
 • Wygodne w użytkowaniu, wiąże się to między innymi z ich ergonomicznym kształtem budowy, który pozwala na szybkie napełnianie oraz opróżnianie, dużą oszczędność miejsca podczas transportu.
 • Relatywnie niska cena do możliwości i zastosowań, jakie daje takie opakowanie. Obecnie worki BigBag nie są produktami drogimi, zapewniają duże bezpieczeństwo, a w momencie kiedy ich nie potrzebujemy, złożone i zapakowane, zajmują bardzo mało miejsca.
 • Szeroka gama właściwości ochronnych dla transportowanego towaru – w zależności do naszych wymagań worek BigBag może oferować wodoodporność i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi (na przykład wilgocią) lub możliwość wentylacji towaru jeśli zaistnieje taka konieczność.
worek bigbag z czterema uchwytami


Jak we właściwy sposób dobrać worek BigBag?


Przy doborze worka BigBag należy pamiętać o tym, że możemy podzielić je ze względu na poszczególne elementy jego budowy. Każdy z takich worków BigBag będzie służył do czego innego, dlatego warto skonsultować z właściwym sprzedawcą, jaki rodzaj worka BigBag będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Rodzaj budowy górnej części worka BigBag:

 • Worek BigBag z otwartą górą.

 • Worek BigBag z klapą zamykającą.

 • Worek BigBag z fartuchem (z linką zamykającą).

 • Worek BigBag z lejem zasypowym (z linką zamykająca).

Rodzaj budowy dolnej części worka BigBag:

 • Worek BigBag z zamkniętym dołem.

 • Worek BigBag z lejem wysypowym.

 • Worek BigBag z otwieranym kołnierzem z dołu.

 • Worek BigBag z lejem i kołnierzem z dołu (oraz inne kombinacje dwóch wariantów).


Większość dostępnych worków BigBag posiada dno w kształcie kwadratu, a wymiary rozpoczynają się od 45 centymetrów, a mogą kończyć się nawet na 110 centymetrach. Wysokość worka BigBag zależna jest od jego konkretnego przeznaczenia, jednak nie może być on zbyt wysoki, by nie przewrócił się w transporcie. Nośność typowych worków BigBag oscyluje w granicach od 300 kilogramów nawet do 2500 kilogramów.

Dobór odpowiedniego worka BigBag do naszych potrzeb powinien brać pod uwagę takie elementy jak potrzebna maksymalna nośność takiego opakowania, wymiary, które będą niezbędne przy planowaniu transportu/przechowywania, a także rodzaj górnej i dolnej części worka BigBag. Na przykład, jeśli chcemy przeprowadzić remont, to lej wysypowy w worku BigBag będzie dla nas zupełnie zbędny.

worek bigbag z lejem zasypowym


Gdzie kupić worki BigBag?


Opakowania typu BigBag nie są podstawowym produktem oferowanym przez większość sklepów z opakowaniami. To rodzaj opakowania wielkogabarytowego, które służy niewątpliwie do zadań specjalnych, dlatego też oferowane są jedynie przez producentów lub najlepsze sklepy z branży opakowaniowej.

W naszym sklepie neopak.pl znajdziesz duży wybór worków BigBag zarówno na gruz, drewno, piasek czy zboże. Oferujemy jedne z najlepszych cen na rynku, a także profesjonalne doradztwo w razie wątpliwości. Sprawdź już teraz naszą ofertę w sklepie internetowym.
worek bigbag
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie