Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 28 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3365
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wymienić taśmę w terminalu płatniczym?

Jak wymienić rolkę w terminalu płatniczym?


Każda działalność gospodarcza wiążę się z koniecznością używania tak zwanych kas fiskalnych, a także terminali płatniczych. Wystawianie paragonu nie musi wiązać się z jego wdrukowaniem na kasie fiskalnej jedynie w sklepach internetowych, gdzie paragon, czy też faktura może za zgodą nabywającego zostać wystawiony w formie elektronicznej. W teorii więc każdy sklep, czy to stacjonarny, czy też prowadzący jedynie sprzedaż wysyłkową, powinien posiadać na stanie kasę fiskalną, dzięki której będzie mógł wystawić paragon fiskalny. Przyjrzyjmy się jednak najpierw, do czego służą kasy fiskalne oraz terminale płatnicze, by móc zrozumieć istotę pierwszego pytania zawartego w tytule tego artykułu.

terminal płatniczy


Czym są kasy fiskalne i kto ich potrzebuje?


Kasa fiskalna, inaczej nazywana kasą rejestrującą, to nic innego jak sprzęt elektroniczny, którego głównym zadaniem jest zarejestrowanie w celu umożliwienia późniejszej dokumentacji obrotu, a także obliczenia podatku VAT, który ustawowo jest przewidziany w sprzedaży detalicznej. Kasy fiskalne możemy obecnie podzielić na dwie kategorie, kasy fiskalne autonomiczne, a także kasy fiskalne oparta na jednostce komputera.

Autonomiczna kasa fiskalna to sprzęt, który jest zintegrowany w jedno urządzenie, włącznie z drukarką, hardware’em oraz software’em. Z kolei kasy fiskalne oparte na komputerze to sprzęt konfigurowalny, posiadający zazwyczaj oddzielny wyświetlacz, drukarkę oraz inne elementy takie jak czytnik kodów kreskowych.

W naszym kraju kasę fiskalną powinny posiadać wszystkie działalności gospodarcze prowadzące sprzedaż detaliczną. Liczy się to także w przypadku sklepów internetowych, które za zgodą swojego klienta mogą wystawić paragon w formie elektronicznej i wysłać go na adres e-mailowy.

terminal do płatności
Rolki do kas fiskalnych

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Rolki do kas fiskalnych


Czym są terminale płatnicze i kto ich potrzebuje?


Czy potrafilibyśmy sobie teraz wyobrazić życie bez płatności zbliżeniowych? Płatności telefonem, czy nawet zegarkiem? Nie mówiąc, już o różnego rodzaju płatnościach typu BLIK, płatność kartą zbliżeniowo i tym podobne? Oczywiście, że nie, wirtualny pieniądz, a więc taki, którego nie jesteśmy w stanie dotknąć, zawitał w naszym świecie już dawno, z dnia na dzień jest coraz bardziej rozwijany i rozpowszechniany. Czy to dobrze? To pytanie pozwolimy sobie zostawić bez odpowiedzi, odpowiedź na to pytanie jest sprawą dość indywidualną. Niemniej jednak, aby móc płacić bezgotówkowo potrzebne nam są terminale płatności.

Terminal płatności, czyli urządzenie, które pozwala nam na dokonanie płatności bezgotówkowej, musi mieć możliwość wydrukowania potwierdzenia takiej transakcji, dlatego też praktycznie każdy z nich posiada drukarkę. Każda drukarka musi posiadać papier, a ten się kiedyś niestety zawsze skończy, a więc będzie trzeba go wymienić. Jak to zrobić? Jak wymienić papier w terminalu płatniczym lub kasie fiskalnej? Metoda jest mniej więcej zawsze ta sama.


płatność bezgotówkowa


Jak wymienić rolkę w kasie fiskalnej lub terminalu płatniczym?


Opiszemy procedurę krok po kroku, ale już na samym początku warto wspomnieć, że większość producentów terminali płatniczych tworzy swoje terminale w taki sposób, by nie przysporzyły one żadnych problemów przy użytkowaniu nawet najbardziej niedoświadczonym użytkownikom.

Krok 1. Usuń pozostałości po starej rolce z papierem. Koniecznie przed rozpoczęciem procedury otwarcia komory na rolkę z papierem, powinniśmy zadbać o to, by podczas otwierania pokrywy, nie przeszkadzał nam papier, który jeszcze pozostał po starej rolce z papierem. Usuń papier, odrywając go tak jak zwykły wydruk.

Krok 2. Przygotuj nową rolkę papieru do terminala. Zazwyczaj błyszcząca strona papieru jest wierzchnią stroną, na której pojawia się wydruk. Usuń zabezpieczenie w postaci folii lub naklejki, która chroni przed samoczynnym rozwinięciem się papieru podczas magazynowania.

Krok 3. Otwórz pokrywę ochronną w terminalu, pod którą znajduje się zużyta rolka papieru do druku. Delikatnie usuń starą rolkę, z której zapewne pozostała tylko plastikowa tuleja na papier.

Krok 4. Włóż nową rolkę z papierem, pamiętając o tym, by „śliska” strona była odwrócona frontem do Twojej twarzy. Pamiętaj również o tym, że papier musi wychodzić „spod rolki”, jest to ważne, ponieważ w innym przypadku, drukowanie paragonów może zostać uniemożliwione.

Krok 5. Rozwiń odrobinę papieru z rolki, przepuść go przez otwór w klapce komory tak, by swobodnie się poruszał.

Krok 6. Wykonaj wydruk testowy na terminalu w celu upewnienia się, że wszystko działa poprawnie i nie będziesz miał problemów przy obsługiwaniu kolejnych klientów. Gotowe!

Nie będziemy dodatkowo opisywać procesu wymiany rolki papieru w kasie fiskalnej, ponieważ jest to proces praktycznie bliźniaczy do tego, który opisaliśmy powyżej. Kasy fiskalne są zbudowane bardzo podobnie, a przecież to terminale płatnicze zostały stworzone na wzór kas fiskalnych.

stara kasa fiskalna


Gdzie kupić papier do terminali płatniczych?


Papier do terminala płatniczego, a także kas fiskalnych możemy kupić w większości dobrze zaopatrzonych, chociażby sklepów papierniczych. Jeśli jednak szukamy bardzo korzystnych cen i szerokiej dostępności rozmiarów papieru do kas fiskalnych, śmiało możemy wejść na stronę internetową neopak.pl oraz opako.com.pl. Znajdziemy tam duży wybór papieru do kas fiskalnych oraz do terminali płatniczych.
kasa fiskalna
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie