Marlena KopaczMarlena Kopaczwtorek, 31 maja 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1279
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać bagaż kurierem?

Jak wysłać walizkę lub inny bagaż kurierem? Wysyłka walizki lub innego rodzaju bagażu może wydawać Ci się naprawdę dużym problemem. Tak naprawdę jest to tylko złudzenie. Podpowiem Ci, jak możesz poradzić sobie w tej sytuacji. Aby bagaż w jednym kawałku dotarł do adresata, to musisz zatroszczyć się o jego poprawne zabezpieczenie oraz wybrać sprawdzoną od lat na rynku firmę kurierską.
Nie możesz również zapominać o tym, że potrzebę wysłania do kogoś walizki, może mieć bardzo dużo osób. Życie naprawdę bywa nieprzewidywalne. Ktoś zgubił bagaż, ktoś inny z kimś zerwał i nagle się wyniósł zostawiając wszystkie swoje życzy. Kolejna sytuacja to taka, gdy chcesz podarować komuś bliskiemu walizkę na prezent. A może Ty sam jesteś na przykład osobą z niepełnosprawnością lub starszą? Wtedy taszczenie za sobą ciężkich bagaży może być dla Ciebie zwyczajnie niewykonalne. O ile łatwiej byłoby Ci podróżować, gdybyś wysłał walizkę kurierem. Musisz o tym pomyśleć przy najbliższej okazji. Teraz podpowiem Ci krok po kroku, jak możesz wysłać bagaż kurierem?

Jak przygotować bagaż do wysyłki?

Wysyłanie bagażu może stanowić problem z tego względu, że mogą się w nim znajdować rzeczy osobiste, wartościowe, a nawet dokumenty. Czasami są to takie przedmioty, których wysyłki nie podejmie się Poczta Polska. Co możesz w takiej sytuacji zrobić? Czy jedynym rozwiązaniem pozostaje oddanie bagażu właścicielowi do rąk własnych? Warto zacząć od dowiedzenia się, jakie przedmioty są wysyłane przez jakąś firmę kurierską, a jakie nie. Wiele kurierów akceptuje wysyłanie między innymi ubrań, butów, czy pamiątek z podróży. Zanim nadasz paczkę musisz mieć jednak świadomość, że bagaż zostanie uznany za przesyłkę standardową, gdy zapakujesz go w tradycyjny karton. Jeżeli owiniesz bagaż w folię stretch, to wtedy  będzie zakwalifikowana jako przesyłka niestandardowa. Będziesz zmuszony za nią o wiele więcej zapłacić.

Walizka zapakowana do wysyłki powinna być oczywiście bardzo szczelnie zamknięta. Wtedy będziesz miał pewność, że to, co jest w jej środku nie pogubi się w drodze i nie poniszczy. Musisz pamiętać o tym, żeby odpowiednio zabezpieczyć przesyłany bagaż. Mamy tutaj na myśli fakt, że najpierw musisz ją owinąć wspomnianą już wcześniej folią. Następnie dobrym pomysłem będzie zapakowanie jej w większy karton, na przykład taki, jak ten: Pudło przeprowadzkowe wykrojnikowe 650x370x400mm

Podwójne zabezpieczenie bagażu jest wyjątkowo istotne w sytuacji, gdy jego zawartość jest szczególnie wartościowa lub misternie wykonana. Jeżeli taka przesyłka byłaby transportowana w nieodpowiednich warunkach, to mogłaby ulec kompletnemu zniszczeniu. Nie bez znaczenia jest tutaj również fakt, że możesz również spokojnie owinąć walizkę folią bąbelkową . Ona bardzo dobrze ochroni ją przed różnego rodzaju uszkodzeniami oraz przed ewentualnymi zarysowaniami.

Teraz został Ci już do pokonania tylko ostatni etap. Polega on na przekazaniu paczki kurierowi i jej nadaniu. Musisz tylko poczekać aż trafi ona do swojego właściciela.
Jak wysłać bagaż kurierem?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie