Michał KrajniakMichał Krajniakpiątek, 10 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1358
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać leki?

Zapewne wielu z nas nigdy nie pomyślało nawet o tym, aby wysyłać leki pocztą czy kurierem. Ale przecież wiele aptek prowadzi sprzedaż swoich produktów online czy też posiada konta na portalach sprzedażowych. Jeśli zatem jesteśmy klientami takich aptek, to śmiało możemy zamówić leki naprawdę różnego rodzaju oraz suplementy diety. Sprawa będzie nieco inaczej wyglądała z perspektywy właścicieli aptek. Otóż tutaj w grę wchodzi odpowiednie przygotowanie leków do wysyłki, co nie jest już sprawą tak łatwą, jakby mogło się to na pierwszy rzut oka wydawać. Wysyłka leków i suplementów diety niesie ze sobą dość dużą odpowiedzialność. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na wysyłkę nawet tak ważnych dla zdrowia i życia ludzi produktów.
Jak-wysa-leki

O czym trzeba pamiętać przed wysyłką leków?

Jeżeli zamierzamy prowadzić sprzedaż internetową i wysyłać nasze medykamenty do klientów to powinniśmy w pierwszej kolejności pomyśleć o bezpieczeństwie w wymiarze wielofalowym. Chodzi tu nie tylko o to, aby nasze leki dotarły do klienta w stanie nienaruszonym, ale też aby warunki ich transportowania powinny być odpowiednie. W tym drugim przypadku ważny będzie wybór takiej firmy przewozowej, która zaproponuje nam taką usługę, dzięki której będziemy pewni co do bezpieczeństwa naszej przesyłki. Warto przy tym posegregować leki chociażby ze względu na to w jakiej temperaturze możemy przechowywać każde z nich.

Wysyłka leków i suplementów krok po kroku


Podpowiemy teraz, jak skutecznie, krok po kroku przygotować nasze leki i suplementy do wysyłki. Poza pewnymi wyjątkami, powinniśmy pamiętać o tym, że trzymając się ściśle instrukcji i przykładając należytą staranność do wykonywania każdego kroku powinniśmy za każdym razem w sposób prawidłowy sprostać zadaniu pakowania leków.

Krok 1


Na samym początku dokładnie przeczytajmy, które leki nadają się do transportowania w zwykłych warunkach, a które potrzebują warunków specjalnych. Mowa tu na przykład o tego rodzaju medykamentach, które muszą przebywać w określonej temperaturze. Podzielmy leki na grupy, dzięki czemu od razu będziemy wiedzieli jak postępować z tymi produktami. Od razu możemy sobie zapisać gdzieś nasz podział. Dzięki temu będziemy mieli informację na przyszłość, z której będziemy mogli korzystać na co dzień.

Krok 2


Dokładnie przeanalizujmy, w co są zapakowane nasze produkty. Wiele tabletek, witamin czy antybiotyków zapakowanych jest w tzw. listki, a dopiero potem w miękkie opakowanie. Inne produkty będą się znajdowały w plastikowych, twardszych opakowaniach z zakręcanym wieczkiem. Natomiast niektóre suplementy diety będą znajdować się w wysokich tubkach. Jest to bardzo ważne, gdyż od tego będzie zależało jaki rodzaj opakowania powinniśmy dobrać.

Jak-wysa-leki-1

Krok 3


Skoro już mamy nasze leki w odpowiedni sposób posegregowane to nie pozostaje nam nic innego, jak dobrać do odpowiedniego produktu adekwatny rodzaj opakowania. I tak, jeśli zamierzamy wysyłać leki, zapakowanie w miękkie opakowania, to najpierw zabezpieczmy je, owijając folią bąbelkową. Kolejnym krokiem będzie umieszczenie leków w tzw. opakowaniu wewnętrznym. Do tego celu idealnie nadaje się jeden z kartonów wykrojnikowych, dostępnych w ofercie sklepu Neopak. Potem powinniśmy nasze leki zapakować w opakowanie zewnętrzne. Świetnie posłuży do tego celu większy karton klapowy. Pamiętajmy o tym, aby przestrzeń pozostałą w kartonie w odpowiedni sposób uzupełnić. Wykorzystajmy więc wypełniacz skropak. Kiedy już mamy gotowy karton, to możemy śmiało okleić go taśmą klejącą. Karton zapewni ochronę przed niekorzystnymi czynnikami mechanicznymi z zewnątrz, takimi jak uderzenia, odgniecenia, naciski przedmiotów o dużej masie czy upadki z wysokości. Wypełniacz zaś będzie służył jako amortyzator i stabilizator całej przesyłki. Taśma zaś dodatkowo umocni naszą przesyłkę i zapobiegnie niekontrolowanemu otwarciu się kartonu.

Jeżeli wysyłamy produkty w twardszych pojemnikach, to najczęściej wystarczy, jeśli użyjemy koperty bąbelkowej. Pęcherzyki powietrza będą stanowiły idealną ochronę dla naszej zawartości. Z kolei, jeżeli chodzi o suplementy pakowane w tubki jako tabletki rozpuszczalne w wodzie, to świetnym rodzajem opakowania będzie tutaj tuba tekturowa. Dopasuje się ona idealnie do kształtu produktu, który chcemy wysłać.
Jak-wysa-leki-2

Krok 4

Teraz czas na wybór przewoźnika. Jeśli przewozimy leki, które mogą przebywać w zwykłych warunkach to możemy wybrać jakąkolwiek zaufaną firmę. Jeżeli zaś zamierzamy wysłać produkty, które muszą znajdować się w odpowiednio niskiej temperaturze, to musimy wybrać przewoźnika, który posiada usługę przewożenia towarów w samochodzie-chłodni.

Krok 5


Już prawie wszystko gotowe. Teraz nie pozostaje nam tak naprawdę nic innego, jak nadanie naszej paczki. Pamiętajmy o tym, że jeżeli nasze opakowanie zewnętrzne nie będzie w kształcie prostopadłościany albo przekroczy rozmiary określone przez firmę przewozową to wówczas taka przesyłka będzie miała status niestandardowej i zapłacimy za nią więcej niż za przesyłkę standardową.
Jak wysłać leki?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie