Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 27 kwietnia 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 1456
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać meble?

Wysyłka mebli jest zagadnieniem, które może nastręczać dużo obaw i wątpliwości. Jakkolwiek nieraz i nie dwa występuje konieczność przygotowania takiej paczki. Podstawową rzeczą, jaka powinna nas w tym wszystkim zainteresować jest odpowiednie zabezpieczenie produktów w transporcie. Wszystko to z troską o to, aby meble w stanie nienaruszonym trafiły w miejsce swojego przeznaczenia. Dużo będzie także zależało od tego, w jakiej formie będziemy nasze meble wysyłać.

Jak-wysa-meble


Czy meble można wysłać kurierem?


Jak najbardziej istnieje możliwość wysłania mebli poprzez firmę kurierską. Na rynku mamy dostępne podmioty, które w swojej ofercie uwzględniają także przewóz mebli. Warto pamiętać, że tutaj możemy spotkać się z pewnymi ograniczeniami. Otóż niektóre firmy kurierskie mogą sobie zastrzegać maksymalny rozmiar paczki z meblami. Rozmiary maksymalne zazwyczaj będą podane na szerokość, długość i głębokość. Musimy wiedzieć, że w przypadku mebli o dużych gabarytach kurier podjedzie do nas odpowiednio dużym samochodem. Cena, jaką będziemy musieli zapłacić będzie się różnić w zależności od firmy.

Wysyłać meble złożone czy w całości?


Jeżeli mamy taką możliwość to bardzo dobrym pomysłem będzie złożenie mebli i zapakowanie poszczególnych elementów przed wysyłką. Warto wówczas owinąć nasz mebel w folię stretch. Jeżeli poszczególne elementy mebla nie będą miały ponadnormatywnych gabarytów to wówczas warto popakować je w odpowiednie kartony tekturowe. Tak zapakowanie meble nie uszkodzą się podczas transportu. Karton zapewni ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Będzie także stanowił barierę przed wilgocią oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogłyby przyczynić się do uszkodzenia naszego mebla. Natomiast folia sprawi, że cały nasz pakunek zyska na stabilności.

Niekiedy może być tak, że dany mebel nie będzie nadawał się do demontażu. Wówczas również powinniśmy skorzystać z folii typu stretch, tylko o większej szerokości. Po zawinięciu dużego mebla powinniśmy zadbać także o narożniki ochronne. Dzięki nim rogi naszego mebla nie ulegną uszkodzeniu w trakcie przewozu.

Bardzo dobrym materiałem zabezpieczającym meble są płyty styropianowe. Warto obłożyć nimi ścianki mebli jeszcze przed zawijaniem. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie byśmy użyli taśmy pakowej do oklejenia naszej przesyłki. Niesie to ze sobą taki plus, że nie będziemy musieli obawiać się o to, że cokolwiek stanie się z naszym meblem w trakcie transportowania.

Dbałość o szczelnie opakowanie dla naszych mebli jest niezwykle ważna, gdyż za każdym razem trudno przewidzieć, co czeka naszą przesyłkę w transporcie. Może to być wiele czynników, na które człowiek może nie mieć żadnego wpływu. Dlatego im bardziej się postaramy przy zabezpieczeniu mebli tym bardziej przyczynimy się do zapewniania im bezpieczeństwa.
Jak wysłać meble?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie