Michał KrajniakMichał Krajniakwtorek, 26 kwietnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1409
Artykuł oceniony na 4.33 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać mięso?

Wysyłanie artykułów spożywczych to temat zawsze trudny, gdzie odpowiedzi bywają kłopotliwe, a osoby zainteresowane pozostają nieusatysfakcjonowane. Mimo wszystko postaramy się podejść do tematu w sposób jak najbardziej merytoryczny. Mało tego – skupimy się na bardzo konkretnym wycinku branży spożywczej, ograniczając się do jednego konkretnego produktu, jakim jest mięso. Mięso stanowi bowiem jeden z najważniejszych elementów w diecie człowieka, dlatego też pytanie o transportowanie tego rodzaju żywności wydaje się być jak najbardziej zasadne.

Jak-wysa-miso


Czy mogę wysłać mięso indywidualnie?


Od razu rozstrzygnijmy kwestię tego, czy polecamy wysyłanie mięsa osobom indywidualnym. Odpowiedź jest prosta: absolutnie tego nie polecamy.
Wystarczy jeden powód, konkretny i najważniejszy w tym całym zagadnieniu. Mowa tu o konieczności utrzymania odpowiedniej temperatury. Bez tego nie mamy nawet co marzyć o wysyłce naszego produktu. Wysyłanie mięsa rodzinie czy bliskich nie należy zatem do najlepszych pomysłów, no chyba że dysponujemy odpowiednim samochodem-chłodnią. Jeżeli zaś byśmy chcieli wysłać mięso kurierem to nasz produkt najzwyczajniej w świecie popsuje się nim trafi pod wskazany adres.

Wysyłka mięsa przez przedsiębiorców


Jeśli posiadamy przetwórstwo mięsne albo rzeźnię to wysyła produktu chociażby do sklepów jest wręcz nieodzownym elementem prowadzenia biznesu. Aby móc to czynić w sposób skuteczny i zgodny z senepidowskimi zaleceniami musimy albo sami zadbać o transport samochodem z lodówką albo nawiązać współpracę z firmą, która taki transport oferuje. Mięso nie może bowiem przebywać dłużej w temperaturze wyższej niż +6 stopni Celsjusza. Optymalnie zaś jest przechowywać mięso w temperaturze od +1 do +3 stopni. Jest to szczególnie ważne latem, kiedy ze względu na upały mięso może psuć nam się wręcz w błyskawicznym tempie. Jeżeli dostarczymy choć raz zepsute mięso może się to odbić fatalnie na naszej pozycji na rynku, a w skrajnych przypadkach może poskutkować nawet zaprzestaniem prowadzenia działalności gospodarczej.
Folia spożywcza

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia spożywcza

Jak zabezpieczyć mięso w transporcie?


W samochodzie-chłodni na jeden palecie z lodem czy też na odpowiednich półkach mogą leżeć koło siebie różne produkty mięsne. Mowa tu o mięsach surowych, wędzonych czy też pochodzących od różnych zwierząt – wieprzowina, wołowina, drób. Pomieszanie takich mięs jest efektem wysoce niepożądanym. Dlatego warto odseparować każdy produkt od pozostałych. Można to zrobić bardzo prosto korzystając z papieru pakowego do żywności. Taki papier jest w pełni bezpieczny w kontakcie z produktami przeznaczonymi do spożycia. Inną metodą skutecznego opakowania mięsa jest zawinięcie produktu w folię spożywczą. Gwarantuje nam to szczelność oraz pełną higienę, zachowaną przez cały czas transportu. Skorzystać możemy także z pełnym powodzeniem z papierowych toreb do żywności. Atutem tego rodzaju opakowania jest na pewno fakt, że możemy je podpisać i oznaczyć. Dzięki temu kontrahent otrzyma informację nie tylko o rodzaju mięsa ale też o dacie pozyskania produktu, miejsca jego wysyłki, itd.

Jak wysłać mięso?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie