Marlena KopaczMarlena Kopaczwtorek, 16 sierpnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2782
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać paczkę kurierska do Anglii?

Chcesz wysłać paczkę do Anglii ? Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zamówienie kuriera. To tani i atrakcyjny pod względem cenowym sposób na wysłanie przesyłki do Anglii. Tak samo możesz wysłać paczkę do Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Zamówienie kuriera nie zajmie Ci dłużej niż pięć minut. Nie musisz opłacać VAT-u, ani cła.


Najważniejsze informacje o paczkach do Anglii

Nie martw się o formalności. Większość firm kurierskich dokumenty celnie przygotowuje w cenie wysyłki. Konieczne jest wskazanie grupy towarów w przesyłce do Anglii . Musisz je uwzględnić wszystkie w specjalnym formularzu. Twoim obowiązkiem jest oszacowanie wartości przedmiotów w paczce do Anglii. Nawet, jeżeli przesyłasz używane przedmioty, to mogą być one warte przykładowo: £0.5, £1.25 lub £5. Praktycznie nigdy agencja celna nie kwestionuje wartości towarów podanej przy wysyłaniu paczki. O to możesz być spokojny. Musimy tutaj jednak zaznaczyć, że wartość rzeczy jest w dużym stopniu zależna od Ciebie.

Zamówienie kuriera do Anglii nie powinno Ci zająć więcej niż trzy minuty. Paczkę do Anglii możesz opłacić przy wykorzystaniu następujących walut: PLN, EUR i GBP. Czas przesyłania paczki do Wielkiej Brytanii w DHL to od 3 do 7 dni roboczych. Natomiast przy pomocy kuriera UPS od 3 do 5 dni roboczych. Szybko możesz zauważyć, że jest to niewiele dłużej niż w przypadku paczek krajowych.

Paczka do Anglii a podatek VAT

Największa wartość towaru, jaką możesz podać to 135 GBP. Nie musisz płacić VAT-u, jeżeli wartość paczki nie przekracza 39 GBP. Jeżeli jest ona warta więcej, to wtedy możesz być naliczony VAT. Jednak taka sytuacja zdarza się naprawdę bardzo rzadko.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Drukowanie etykiet – czy jest wymagane?

Jeżeli zdecydujesz się na wysyłkę paczki do Anglii przy pomocy firmy DHL, to wszystkie potrzebne dokumenty otrzymasz na adres e-mail na dzień przed odbiorem przesyłki. Twoim zadaniem jest wyłącznie wydrukowanie ich, podpisanie oraz dołączenie do kartonu. Natomiast, jeżeli zdecydujesz się na firmę UPS, to Twoim obowiązkiem jest jedynie wydrukowanie etykiety. Zostanie Ci ona wysłana pocztą elektroniczną. Dokumenty celne również są wysyłane w ten sposób do agencji celnej. Musimy tutaj również zaznaczyć, że gdy zdecydujesz się na wysłania paczki  DPD PL i DPD UK, to będziesz zwolniony z obowiązku drukowania czegokolwiek.

karton

Co możesz wysłać do Anglii i w jaki sposób?

Możesz wysłać do bliskiej Twojemu sercu osoby tak zwaną żywność suchą, czyli na przykład: czekolady, ciastka, herbaty, kawy. Wszystkie te produkty musisz uwzględnić w formularzu zamówienia. Inną żywność lub przetwory, wysyłasz na własną odpowiedzialność. Nie musisz ich za to wpisywać w formularzu zamówienia. Pamiętaj o tym, żeby nie owijać paczki do Anglii folią stretch. Nie polecamy też innych materiałów opakowaniowych, takich jak na przykład sznurki, czy taśmy klejące. Gdy korzystasz z usług UPS i DHL nie musisz czekać aż przyjedzie do Ciebie kurier. Jeżeli paczka ma wagę mniejszą niż dwadzieścia kilogramów, to możesz dowieźć ją do wybranego przez Ciebie punktu UPS lub DHL. Prawda, że bardzo proste?

Czy musisz płacić cło od paczki do Anglii?

Do 31 grudnia 2020 roku przepływ towarów do Anglii i z Anglii do Polski był błyskawiczny. W dodatku, nie było obowiązku opłacania cła. Wynikało to stąd, że Anglia działała w ramach wspólnego, wolnego rynku Unii Europejskiej. Gdy doszło do Brexitu, to nastąpiły zmiany w transporcie przesyłek do Anglii, Szkocji oraz do Walii.

Na szczęście sytuacja wróciła do normalności i znowu możesz łatwo wysyłać paczki do Anglii. Poniżej staraliśmy się jak najdokładniej opisać cały proces, abyś nie miał żadnych problemów z zamówieniem kuriera do Anglii. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że porównaliśmy oferty najbardziej popularnych kurierów, którzy oferują wysyłkę przesyłek do tego kraju. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny i zrozumiały. Nam wiele razy już zdarzało się w życiu wysyłać przesyłki do Anglii i wcale nie było to takie skomplikowane.
Jak wysłać paczkę kurierska do Anglii?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie