Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiczwartek, 7 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 8454
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy?

Wysyłka paczki za pobraniem to opcja, która zazwyczaj pojawia się przy okazji robienia zakupów online. W chwili składania zamówienia, na etapie wyboru formy płatności, przesyłka za pobraniem stosunkowo często widnieje jako jedna z dostępnych form płatności. Prowadzisz sklep internetowy? A może sprzedajesz jako osoba prywatna? Sprawdź, jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo transakcji przeprowadzanych w sieci.

Paczka za pobraniem na koszt odbiorcy


W sklepach internetowych opłata za przesyłkę leży zazwyczaj po stronie nadawcy. Nawet, jeśli dana firma wysyła towar za pobraniem, zazwyczaj i tak musi ponieść koszt wysyłki. Nie znaczy to jednak, że inne formy nie istnieją.

W niektórych firmach kurierskich funkcjonuje bowiem przesyłka za pobraniem na koszt odbiorcy. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie w przypadku osób zajmujących się indywidualną sprzedażą w Internecie.

Kiedy sprzedawca wysyła paczkę pobraniową oczekuje, że odbiorca zapłaci za towar. Takie działanie niesie jednak ze sobą pewne ryzyko. Może się bowiem zdarzyć że odbiorca nie będzie chciał lub, z jakiegoś powodu, nie będzie mógł zapłacić. Wówczas pudełko z zawartością wraca do nadawcy, który z automatu zostaje obciążony kosztami przesyłki w obie strony.Przesyłka na koszt odbiorcy to także świetne rozwiązanie, gdy przesyłka ma niestandardowe gabaryty - jest duża, ciężka lub niewymiarowa. W takim przypadku koszty wysyłki bywają naprawde spore. W sytuacji, gdy adresat nie odbierze zamówienia, nadawca ponosi wszystkie koszty związane z nadaniem. Dla dużych firm i korporacji to zazwyczaj niewielki problem. W przypadku małych, rodzinnych biznesów lub użytkowników prywatnych, taka sytuacja może stanowić duże obciążenie dla firmowego lub domowego budżetu.

Decydując się na wysyłkę paczki za pobraniem można od razu obciążyć odbiorcę, zamiast liczyć na to, że odda pieniądze za przesyłkę na konto lub w jakiejkolwiek innej formie.


Jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy - nadanie w kilku krokach


Aby nadać przesyłkę za pobraniem na koszt odbiorcy wystarczy tylko kilka prostych kroków.
 • wejdź na stronę internetową wybranego przewoźnika i zamów usługę transportową,
 • w formularzu zamówienia zaznacz właściwą opcję - koszty wysyłki po stronie odbiorcy,
 • podaj dane odbiorcy (adres mailowy lub numer telefonu odbiorcy przesyłki),
 • poczekaj aż odbiorca otrzyma link do dokonania płatności i opłaci koszty nadania,
 • znajdź odpowiednie opakowanie w sklepieNEOPAKi zabezpiecz paczkę,
 • wyślij przesyłkę.
PAMIĘTAJ! Aby przesyłka została wysłana na koszt adresata, odbiorca musi wyrazić zgodę na taką opcję i w odpowiednim czasie ją opłacić.

Nie ulega wątpliwości, że taka forma wysyłania paczek sprawdza się wówczas, gdy obie strony się na nią zgadzają i są gotowe z niej skorzystać. Warto przy tym pamiętać, że proces obsługi wysyłki rozpoczyna się dopiero w momencie, kiedy odbiorca dokona płatności.
Rozmiar

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: RozmiarJak spakować przesyłkę za pobraniem na koszt odbiorcy?


Za przesyłkę płaci odbiorca, ale to nadawca musi zadbać o dopilnowanie wszelkich formalności i odpowiednie opakowanie (karton lub koperta ), aby podczas transportu zawartość paczki nie uległa uszkodzeniu lub zniszczeniu.

NEOPAK, jako lider w branży, oferuje szeroki wachlarz opakowań wykonanych z wysokojakościowych materiałów, które sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach podczas transportu.Szczególnie polecamy małe i duże kartony z trójwarstwowej lub pięciowarstwowej tektury falistej, która wykazuje dużą odporność na zaginanie i wilgoć. W tej kategorii znajdziesz między innymi:
 • kartony klapowe,
 • kartony wykrojnikowe (pudełka fasonowe),
 • kartony automatyczne,
 • kartony teleskopowe.
Oczywiście, zachęcamy do zapoznania się z ofertą na taśmy do pakowania, wypełniacze do paczek, a także inne materiały opakowaniowe typu folia bąbelkowa lub folia stretch. W zależności od rodzaju przesyłki, warto rozważyć także zakup etykiet ostrzegawczych lub informujących o delikatnej zawartości paczki.

Teraz już wiesz, jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy . Jeśli masz dodatkowe pytania lub pojawiły się wątpliwości, zadzwoń do nas lub napisz korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej naszego sklepu.

Zdjęcie autorstwa Tima Miroshnichenko z Pexels
Jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie