Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 5 grudnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1147
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać skrzypce?

Instrumenty muzyczne to produkty wykonane z niezwykłą pieczałowitością i kunsztem. Nie trzeba być muzykiem, ani nawet melomanem, by domyślić się, że taki sprzęt charakteryzuje się wyjątkową delikatnością. Niebezzasadne jest więc pytanie o to, w jaki sposób najskuteczniej przygotować skrzypce do wysyłki? Mogłoby się wydawać, że odpowiedź na nie będzie bardzo trudna, zwłaszcza, że skrzypce są też drogim produktem, w związku z tym wysyłając je pocztą, wysyłamy też dużą wartość pieniężną. Jednak w rzeczywistości sporządzenie bezpiecznego pakunku ze skrzypcami wcale nie jest tak karkołomnym zadaniem jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.
Jak-wysa-skrzypce

Najważniejsze to dobór odpowiednich opakowań


Musimy powiedzieć sobie szczerze – bez opakowań odpowiednio wysokiej jakości, nie mamy co myśleć o bezpiecznym przygotowaniu paczki ze skrzypcami. Nie mówimy tutaj tylko o jednym opakowaniu, gdyż pakowanie instrumentów jest wieloetapowe. Gdzie zatem możemy znaleźć najlepsze opakowania, które sprawdzą się znakomicie w każdej fazie pakowania? Otóż, z całą pewnością takie opakowania kupimy w sklepie Neopak. Zachęcamy do przejrzenia ofert na naszej stronie internetowej.

Jak pakować skrzypce? Instrukcja krok po kroku


Nie bez powodu skrzypce został wykonane w taki, a nie inny sposób – posiadają konkretny kształt i inne delikatne elementy. Dokładność w wykonaniu tego sprzętu jest podyktowana tym, aby skrzypce wydawały określone dźwięki w ustalonej częstotliwości, dźwięk miał odpowiednią i barwę i w prawidłowy sposób się rozchodził. Nawet drobne uszkodzenie skrzypiec może spowodować nieodwracalne zmiany w brzmieniu instrumentu. Dlatego tak ważne jest, by trzymać się instrukcji pakowania tego sprzętu krok po kroku.

Krok 1. Poszukaj oryginalnego opakowania


Jeżeli posiadamy futerał na skrzypce, to wówczas sprawa jest znacznie ułatwiona. Wówczas wystarczy przygotować futerał z instrumentem w środku do wysyłki, co jest bardzo łatwym zadaniem. Natomiast najczęściej skrzypce nie są sprzedawane wraz z futerałem. Wówczas należy znaleźć karton, w którym skrzypce były wcześniej zapakowane. Jeśli takiego opakowania nie mamy, to wówczas należy nabyć nowy karton klapowy.

Krok 2. Zdemontuj struny


Absolutnie nie możemy transportować naszych skrzypiec wraz ze strunami. Dlatego musimy je zdjąć z instrumentu. Gdybyśmy tego nie zrobili, to struny mogłyby pęknąć w trakcie transportowania. To również stwarzałoby zagrożenie dla uszkodzenia opakowania.
Jak-wysa-skrzypce-1

Krok 3. Zastosuj folię bąbelkową


Najpierw owiń gryf skrzypiec w folię bąbelkową. Następnie, aby wszystko było stabilne, zaklej folię na końcu taśmą klejącą. Jest bardzo ważne, aby nasz gryf miał odpowiednią amortyzację. Jego uszkodzenie spowoduje, że nie będzie się on już nadawał do użytku.
Jak-wysa-skrzypce-2

Krok 4. Używaj wypełniaczy


Stosując wypełniacz skropak powinniśmy zapełnić nim środek pudła rezonansowego skrzypiec. Także użyjemy tego produktu to uzupełnienia pustej przestrzeni w kartonie.

Krok 5. Używaj nalepek ostrzegawczych


Nasz karton ze skrzypcami w środku powinniśmy okleić ostrzegawczymi nalepkami. Dzięki temu kurier będzie miał jasną informację, że z naszym pakunkiem należy obchodzić się ostrożnie.
Jak wysłać skrzypce?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie