Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 12 kwietnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4743
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać szybę samochodową?

Wysyłki szklanych, delikatnych i kruchych przedmiotów stanowią całkiem spory procent ogólnych przesyłek. Jeśli nadawca chce, aby dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie, musi je odpowiednio zabezpieczyć. Firmy kurierskie podążając za trendami oraz oczekiwaniami Klientów umożliwiają wysyłkę tego typu przedmiotów. Musisz jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów. Zainteresowany? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Firmy kurierskie - czy wszystkie podejmą się przewozu szkła?


Przewóz mniejszych przedmiotów, takich jak np. butelki szklanki, wazony czy zastawa stołowa nie stanowi jakiegoś dużego problemu. Pod warunkiem oczywiście, że zostały one odpowiednio zabezpieczone. Jednak nie wszystkie firmy kurierskie podejmują się przewozu jednolitych tafli szkła, w tym np. właśnie szyb samochodowych. Zanim więc ją wyślesz, dobrze jest sprawdzić regulamin firmy kurierskiej, z której korzystasz. Pamiętaj, że wysyłka przedmiotu zabronionego wiąże się, chociażby z tym, że nie masz możliwości złożenia reklamacji w razie uszkodzenia przesyłki.

Czy w ogóle możliwe jest to, żeby przewoźnik nie uznał reklamacji w przypadku przewożenia szkła? Oczywiście, że tak. Chroni do "Prawo Przewozowe". Znajdują się w nim zapisy, które jasno określają, że odpowiedzialność przewoźnika, może być wyłączona w momencie, gdy towar jest bardzo delikatny i podatny na uszkodzenia. Wynika z tego, że decydując się na wysyłkę przedmiotów szklanych, w tym także szyb samochodowych to w Twoim interesie leży jak najlepsze zabezpieczenie wysyłanego przedmiotu.

Jak odpowiednio zapakować szybę samochodową?


Szyby z uwagi na to, że wykonane są z tak delikatnego materiału, jakim jest szkło, wymagają specjalnego traktowania. W takiej sytuacji pianka polietylenowa powinna wykorzystana być w pierwszej kolejności. Należy obłożyć szybę pianką z obu stron . Ten miękki materiał idealnie sprawdzi się jako pierwsza warstwa ochronna. Co dalej należy zrobić?

Rozbita szyba samochodowa

1. Profile ochronne


Gdy zabezpieczysz szybę pianką, warto zająć się rogami i krawędziami szyby. Wszak narażone są one na ogromne niebezpieczeństwo podczas transportu. Do tego najlepiej sprawdzą się profile ochronne. Dostępne są w naszym sklepie np.:

2. Folia bąbelkowa i taśma pakowa


Kolejnym krokiem jest szczelne owinięcie szyby folią bąbelkową. Właściwości tego produktu nie tylko zabezpieczają powierzchnię szyby przed zarysowaniami, ale również chronią przed różnego rodzaju wstrząsami, które w transporcie przecież nie są niczym nadzwyczajnym. Folię bąbelkową dobrze jest zabezpieczyć dodatkowo taśmą pakową. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nic się nie wydarzy w tak zwanym między czasie.

3. Kartony i wypełniacze do paczek


Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego kartonu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór opakowań, które idealnie nadadzą się do wysyłki szyb samochodowych. A jeśli prowadzisz swój sklep internetowy i chcesz konkretnie dopasować kartony do produktu, który sprzedajesz, to zachęcamy Cię do kontaktu. Jako producent kartonów i opakowań spełnimy Twoje oczekiwania.

Gdy karton masz już wybrany, warto na dno ułożyć wypełniacz do paczek. Pamiętaj, że szyba jest dość ciężka, więc np. poduszki powietrzne raczej się nie sprawdzą w takiej sytuacji. Mogłyby pęknąć, a to osłabiłoby znacząco ochronę szyby samochodowej. Sprawdzą się np. wypełniacze papierowe w boksach. Na odpowiednio przygotowanym dnie ułóż szybę samochodową i resztę wolnej przestrzeni również szczelnie wypełnij. Na koniec zaklej mocno taśmą pakową i oklej karton naklejkami ostrzegawczymi oraz informacyjnymi.
Umieszczana na swoim miejscu szyba samochodowa
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie