Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 4 kwietnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4947
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać tubę pocztą?

Sytuacje, w których będziemy wysyłać naszą przesyłkę w kształcie tuby zdarzają się zarówno w życiu codziennym jak i w biznesie. Kiedy przychodzi nam do wysyłania listów, dokumentów czy też produktów, które zapakujemy w karton to wówczas generalnie nie mamy z tym problemu. Jednakże, jak się okazuje wysłanie przesyłki w tubie wcale nie jest takie proste i oczywiste jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Jak-wysa-tub-poczt

Co to jest przesyłka niestandardowa?


Każda firma kurierska czy wysyłkowa ma swoje wytyczne, pozwalające określić tzw. przesyłkę niestandardową. Wytyczne te mogą się nieco różnić od siebie, ale generalnie co do zasady są one do siebie podobne. Jedną z takich „uniwersalnych wytycznych” jest kształt przesyłki, który nie jest prostopadłościanem. Spotkamy się z tym u wielu przewoźników. Tuba ma kształt walca więc raczej na pewno będzie przesyłką niestandardową. Musimy liczyć się z tym, że za przesyłkę niestandardową zostanie doliczona dodatkowa opłata.

Jak przygotować tubę do wysyłki?


Podstawową rzeczą, o jakiej powinniśmy pamiętać jest w tym przypadku podstawowy rodzaj opakowania czyli tuba tekturowa. Możemy w niej zmiesić wyroby szklane, butelki z alkoholem czy też wyroby ceramiczne. Idealnie nada się ona do przewożenia plakatów, map, rysunków, planów technicznych czy innych wyrobów papierowych. Tuba jest produktem trwałym, zabezpieczającym naszą przesyłkę przed uszkodzeniami, a także tanim i ekologicznym rodzajem opakowania. Jednakże czasami sama tuba nie wystarczy.
Tuby kartonowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Tuby kartonowe

Zadbaj o dodatkowe opakowanie


Nigdy nie zaszkodzi nam pomyśleć o dodatkowym opakowaniu. Jest to szczególnie ważne wówczas, kiedy zawartość naszej tuby jest niezwykle cenna. Pomocny może okazać się tutaj karton tekturowy. Będzie on stanowił opakowanie zewnętrzne, więc nawet w przypadku silnych wstrząsów, uderzeń czy nacisków przedmiotów o większej masie – co przecież może zdarzyć się w transporcie – dodatkowo ochroni naszą przesyłkę. Należy pamiętać o tym, że im większa będzie masa naszej paczki, tym będziemy potrzebować trwalszego opakowania zewnętrznego. Kartony dostępne w naszym sklepie są wykonane w sposób bardzo solidny i z najwyższej jakości materiału.

Pamiętaj o wypełnieniu


Zapakować tubę do kartonu – to nie wszystko. Trzeba także jakoś zagospodarować pozostałą przestrzeń opakowania zewnętrznego. Pomocne okażą się tutaj wypełniacze, które również można dostać w ofercie naszego sklepu. Zapewnią one odpowiednią amortyzację, a także usztywnią naszą paczkę. Będzie to dodatkowe zabezpieczenie w transporcie, co jest szczególnie ważne wtedy, kiedy zależny nam na dobrym stanie zawartości przesyłki, kiedy ta trafi już do adresata.

Pomocne mogą być etykietki


Jeżeli chcemy transportować towar szczególnie kruchy czy narażony na uszkodzenia mechaniczne to z całą pewnością pomocne mogą okazać się naklejki ostrzegawcze. Odpowiedni napis naklejony na karton będzie informacją dla kuriera, aby obchodził się z danym pakunkiem przy zachowaniu szczególnej ostrożności.
Jak wysłać tubę pocztą?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie