Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 4 maja 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 796
Ilość komentarzy: 0

Jak zabezpieczyć ładunek za pomocą worków BigBag?

Jak zabezpieczyć ładunek za pomocą worków BigBag?


Mówi się, że odpowiednie zabezpieczenie ładunku to połowa sukcesu w bezpiecznym transporcie towarów z punktu A do punktu B. Metod zabezpieczania towarów jest naprawdę wiele, tak wiele, jak wiele jest różnego rodzaju towarów. Jednym z bardziej wymagających towarów jest towar sypki, a więc wszelkiego rodzaju zboża, żwir i piasek, czy większość nawozów, które występują w formie granulowanej.

Do tego rodzaju towarów istnieją specjalne worki z tworzywa sztucznego, które dzięki swojej konstrukcji zapewniają bardzo dobre zabezpieczenie dla wszelkich towarów sypkich, które bez odpowiedniego opakowania lub typu pojazdu transportującego, nie nadają się do transportu drogowego, morskiego czy lotniczego.

Dlaczego więc worki BigBag są bardzo dobrym rozwiązaniem do zabezpieczenia sypkiego ładunku na czas transportu? Jakie rodzaje konstrukcji posiadają worki BigBag? Dlaczego warto wybrać worki BigBag zamiast innego rodzaju zabezpieczenia dla towarów sypkich?

worek kontenerowy


Co to są worki BigBag?


Worki BigBag, duże worki kontenerowe lub po prostu BigBagi, to nazwy używane zamiennie w przypadku tego rodzaju opakowań. W języku angielskim używana jest również nazwa Bulk Bag ze względu na ilość i rodzaj towaru, jaki najczęściej transportuje się za ich pomocą. Worki BigBag są zazwyczaj wykonane z polipropylenu, ten z kolei może być powlekany lub niepowlekany, w zależności od finalnego przeznaczenia tego rodzaju opakowania. Najczęściej występują one w formie prostopadłościanu lub sześcianu, ze względu na to, że jest to najbardziej ergonomiczny kształt takiego opakowania, w transporcie, a także magazynowaniu, taki kształt pozwala na oszczędność miejsca. Powyżej wymieniliśmy tylko jedną cechę worków BigBag, jednak ich gama rodzajów jest ogromna ze względu na zastosowanie, a także transportowany towar.

worek bigbag z lejem zasypowym
Worki materiałowe Big Bag

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki materiałowe Big Bag


Jakie rodzaje worków BigBag można obecnie kupić?


Jak wspomnieliśmy już wcześniej worki kontenerowe BigBag z wyglądu na ogół przypominają prostopadłościany lub sześciany. Główne elementy budowy worków BigBag to przede wszystkim ich górna część oraz dolna.

Wierzch, a raczej góra worka BigBag może być kompletnie otwarta na stałe, a więc bez żadnej pokrywy czy zabezpieczenia, taka konstrukcja umożliwia swobodny załadunek i wyładunek towarów. Z kolei komin nasypowy to konstrukcja, która pozwala w sposób precyzyjny uzupełnić worek BigBag sypkim towarem, praktycznie po same brzegi bez jego rozsypywania. Trzecią opcją jest klapa, która na czas załadunku lub rozładunku takiego worka BigBag jest otwierana, a na czas transportu skutecznie zamyka i zabezpiecza towar znajdujący się w opakowaniu. Inną opcją zamknięcia wierzchu takiego opakowania jest kołnierz, który usprawnia załadunek oraz pozwala na zabezpieczenie wierzchniej części worka BigBag poprzez specjalny sznurek do ściągania takiego kołnierza.

Dolna część worka BigBag również jest niesamowicie istotna dla wszelkiego rodzaju procesów załadunkowo-rozładunkowych. Może to być konstrukcja prosta, bez żadnych dodatkowych elementów, po prostu zamykająca spód takiego worka kontenerowego. Dół worka BigBag, podobnie jak góra może posiadać również lej wysypowy lub kołnierz, który ułatwi rozładunek sypkich towarów.

Ponadto worki BigBag posiadają uchwyty, od dwóch do czterech uchwytów w górnej części konstrukcji, w zależności od tego, jaki rodzaj i ciężar towarów jest finalnie przewidziany do załadunku w danym BIgBagu. Ładowność BigBagów przewiduje się maksymalnie do dwóch i pół tony.

biały worek kontenerowy bigbag


Jakie zalety posiadają worki kontenerowe BigBag?


Worki kontenerowe BigBag są bardzo popularne i szeroko wykorzystywane w branżach takich jak branża budowlano-remontowa, branża chemiczna, rolnictwo, a także branża spożywcza. Jedną z najważniejszych zalet worków BigBag jest ich wytrzymałość, wykonane są z plecionego materiału z tworzywa sztucznego, jakim jest polipropylen. Worki kontenerowe są niezwykle wytrzymałe, ich najlepsze konstrukcje są w stanie wytrzymać obciążenie nawet dwóch i pół tony. Kolejną ważną zaletą jest cena worków wielkogabarytowych BigBag, najtańsze worki tego typu, możemy kupić już za dwadzieścia kilka złotych. To opakowania wielokrotnego użytku, a w przypadku brudzących towarów, czy takich, które mogłyby uszkodzić worek od wewnątrz, można dodatkowo zastosować specjalne wkłady, które dodatkowo będą chroniły zarówno samo opakowanie jak i towar. Opakowania te są lekkie, nietoksyczne, a ponadto same wykazują odporność na większość środków chemicznych używanych w wielu branżach. Po złożeniu, w trakcie składowania pustych worków BigBag, nie będą one zajmowały dużo miejsca.

worek bigbag z kołnierzem


Gdzie można kupić worki BigBag?


Worki BigBag są bardzo popularne, jednak ich zakupu możemy dokonać jedynie w specjalistycznych sklepach, najlepiej takich z branży opakowaniowej. Znajdziemy je w sklepach ogólnobudowlanych znanych sieci sklepów. Jednak jeśli cenisz sobie czas oraz wygodę, to już teraz zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego pod adresem neopak.pl. Znajdziesz u nas różnego rodzaju worki BigBag, o różnych konstrukcjach oraz wymiarach. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny oraz szybką wysyłkę zamówienia.
 
worek bigbag
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie