Michał KrajniakMichał Krajniakwtorek, 12 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4197
Ilość komentarzy: 0

Jak zamknąć segregator na dokumenty?

Segregatory na dokumenty to taki rodzaj produktu, który obecnie występuje niemalże wszędzie. Trudno jednoznacznie określić liczbę ludzi, którzy na co dzień korzystają z segregatorów. Z segregatorami spotykamy się w biurach prywatnych oraz firmowych, zastaniemy je w szkołach, urzędach, instytucjach państwowych, ale także w działach kadrowo-księgowych. Ktoś, kto już miał do czynienia z tym produktem, zapewne potrafi go obsługiwać w sposób szybki i jak najbardziej sprawny. Ale co, kiedy tego ktoś nie potrafi?
Jak-zamkn-segregator-na-dokumentyZamykanie segregatorów – lekcja dla początkujących


Osobom starszym może wydać się to bardzo dziwne, jednakże współcześnie powszechnością jest to, że młodzi ludzie, przywykli do internetu i świata wirtualnego kompletnie nie umieją obsługiwać segregatorów. Gdy taki młody człowiek przyjdzie na praktyki albo do swojej pierwszej pracy w charakterze asystenta czy pomocnika biurowego może mieć nie lada problem z obsługą produktów umożliwiających utrzymanie porządku w biurze czy gabinecie. Na szczęście sklep Neopak, który swoim klientom oferuje całą masę również segregatorów przygotował krótką i klarowną lekcję obsługę tychże.

Czy trzeba się wstydzić braku umiejętności?


Absolutnie, jeśli ktoś nie umie zamykać segregatora nie powinien się tego wstydzić. Nie każdy ma bowiem na co dzień styczność z artykułami biurowymi, a po części możemy złożyć to na karb wieku. Jednakże brak umiejętności należałoby uzupełnić. Zwłaszcza, że w przypadku segregatorów nie ma w tym nic trudnego.

Jak zatem skutecznie zamknąć segregator?


Na początku musimy sobie powiedzieć, że możemy spotkać różne segregatory. Niektóre z nich będą posiadały zatrzaski w formie metalowych kółek, inne zaś będą miały zatrzask umieszczony w mechanizmie małej dźwigni? Jak to obsługiwać?

Weźmy na początek ten pierwszy z segregatorów. Zajrzywszy do jego środka przekonamy się, że znajduję się tam dwa metalowe kółka, które są wszakże otwarte. Na takie kółka nanizuje się kolejne koszulki foliowe z dziurkami, w których to koszulach znajdują się dokumenty. Następnie, aby móc skutecznie zamknąć taki segregator, musimy chwycić metalowe kółko z obu stron, a potem mocno ścisnąć tak, aby nam się zamknęło. Powinien temu towarzyszyć cichy trzask.

W przypadku drugiego rodzaju segregatora należy nauczyć się obsługiwać dźwigienkę. Tutaj także mamy dwa kółka, ale ich nie zamkniemy palcami. Musimy użyć do tego tej małej dźwigni. Zwróćmy uwagę jak jest ona ułożona. Jeżeli znajduje się ona „w dole”, czyli prawie że przylega do wewnętrznej części okładki segregatora, to wówczas kółka będą zamknięte. Segregator da się zamknąć wówczas, gdy będzie on otwarty, czyli dźwigienka będzie „w górze”, a kółka pozostaną otwarte. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak nacisnąć dźwigienkę, aż do zamknięcia się kółek. Tutaj również cały mechanizm powinien nam trzasnąć.

Jak widać gołym okiem obsługa segregatora to nic trudnego, warto jednak samemu parę razy wypróbować zamykanie go, aby nabrać wprawy.
Jak zamknąć segregator na dokumenty?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie