Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 15 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1956
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować długi prezent?

Pakowanie długiego prezentu, jak to zrobić?

Jedno jest pewne, pakowanie prezentów, to coś, co nie ominie każdego z nas przynajmniej raz w roku. Obecnie zbliża się czas, w którym każdy z nas zaczyna myśleć o prezentach dla swoich najbliższych ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Za każdym razem, gdy kupujemy prezenty, zaczyna się problem, w co je zapakować, jak je zapakować, a przede wszystkim, jaki materiałów ozdobnych do tego użyć. Choć większość z nas ma już w tym doświadczenie to należy zapamiętać jedną podstawową rzecz, kreatywność to klucz do zwycięstwa, w szczególności wtedy, kiedy skończą nam się pomysły na różnego rodzaju opakowania prezentowe.

Jak więc zapakować długie przedmioty, takie jak plakaty, rysunki w postaci karykatur i tym podobnych? Sposobów jest kilka, które opiszemy poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią tego artykułu.
prezent świąteczny

Czego najczęściej używamy do zapakowania prezentów?

Pakowanie prezentów najczęściej opiera się na papierze ozdobnym oraz torebkach prezentowych. Torebki prezentowe są jedną z najprostszych form, jeśli chodzi o zapakowanie prezentu. Jest to forma szybka, tania i przede wszystkim nieprzysparzająca zbyt wielu problemów. Jedyną rzeczą, jaką musi zrobić osoba, która chce wykorzystać torebkę prezentową jako opakowanie prezentu, to dobrać odpowiedni rozmiar takiej torebki. Inną torebkę wybierzemy do książki, jeszcze inną do butelki dobrego alkoholu.

Pakowanie papierem prezentowym jest już nieco trudniejsze. Na pewno potrzebować będziemy do tego narzędzia w postaci nożyczek lub nożyka do tapet, taśmy klejącej, dwustronnej lub zwykłej biurowej. Oczywiście dodatkowo potrzebny nam będzie papier prezentowy, który będzie pasował do danej okazji. Dokładne pakowanie prezentu papierem pakowym jest wymagające, przede wszystkim prawidłowego wymierzenia arkusza papieru prezentowego.

W przypadku przedmiotów, które mają nieregularne kształty, powinniśmy pomyśleć o wykorzystaniu kartonowego opakowania z dodatkowym wypełnieniem. Karton oczywiście możemy opakować papierem prezentowym, a do wypełnienia wnętrza pudełka z prezentem możemy wykorzystać gładką bibułę, SizzlePak, czyli ekologiczny wypełniacz. Sprawdzi się również papierowy wypełniacz lub dekoracyjna wełna drzewna.
pakowanie prezentu
Opakowania świąteczne prezentowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania świąteczne prezentowe

Jak zapakować podłużny prezent? Czego użyć do zapakowania podłużnego prezentu?

Obok przedmiotów na prezent o nieregularnych kształtach dużych problemów mogą przysporzyć nam również podłużne prezenty. Najczęściej mogą to być różnego rodzaju plakaty filmowe, wielkoformatowe zdjęcia i tym podobne. Najczęściej zapakować można je w tekturową tubę lub też w karton teleskopowy. Tego rodzaju prezent bardzo łatwo później ozdobić papierem prezentowym.

Podłużny prezent, który nie jest miękki, nie będzie możliwości jego uszkodzenia, można również zapakować w sam papier prezentowy. Chodzi o pakowanie w formie cukierka. Dla przykładu weźmy podłużną butelkę z alkoholem. Wystarczy, że wytniemy odpowiedniej długości arkusz papieru prezentowego, dodamy do tego wypełniacza, na przykład w postaci wełny dekoracyjnej z drewna, a następnie owijając butelkę, zawiążemy górną część papieru wstążką ozdobną, tak by „cukierek” sam się nie rozpakował.

Podłużne prezenty w zależności od ich rodzaju możemy zapakować również w torebki ozdobne. W dużych sklepach papierniczych na pewno znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju i rozmiaru torebek prezentowych. Podłużna torebka prezentowa nie jest w dzisiejszych czasach towarem deficytowym, wręcz przeciwnie, producenci opakowań zwykłych, jak i prezentowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Podłużny prezent możemy zapakować również bardzo kreatywnie, wykorzystując do tego, chociażby kolorową folię bąbelkową, która obecnie staje się coraz bardziej popularna i dostępna w wielu sklepach z materiałami do pakowania.
zapakowany prezent

Gdzie kupić materiały do zapakowania podłużnego prezentu?


Warto zainteresować się kupnem papieru ozdobnego, torebek prezentowych, czy kartonowych pudełek na prezenty już, teraz kiedy do świątecznego szału zakupów zostało jeszcze trochę czasu, a towaru w sklepach jest pod dostatkiem.
Oczywiście papier pakowy, podłużne pudełka czy też tuby tekturowe możemy kupić w większości hipermarketów wielkich sieci, jednak nie ma co urywać, że największy wybór tego typu opakowań prezentowych znajdziemy w wyspecjalizowanych sklepach z branży opakowaniowej.

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia oferty naszych sklepów internetowych neopak.pl oraz opako.com.pl. Oferta naszych sklepów bogata jest zarówno w różnego rodzaju opakowania, wypełniacze, papiery ozdobne, a także inne materiały do pakowania, które równie dobrze mogą zostać wykorzystane do zapakowania prezentów.
W przypadku większych zakupów istnieje również możliwość negocjacji cen poszczególnych przedmiotów. Zapewniamy szybką dostawą oraz obsługę na najwyższym poziomie.
Jak zapakować długi prezent?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie