Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 16 listopada 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 131
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować krawat i skarpetki jako prezent świąteczny?

Jak zapakować krawat i skarpetki jako prezent świąteczny?


Prezent na święta – hasło, które co roku pojawia się co najmniej kilka razy w większości rozmów, mnie więcej od początku listopada. Duża część osób ma problem z kupnem odpowiedniego prezentu dla swoich bliskich, a czasami wystarczy nadstawić ucha w ciągu roku i posłuchać, o czym, kto mówi. Jednak nie jest to artykuł na temat tego, jak w skuteczny sposób wyciągnąć od kogoś informacje na temat tego, jaki prezent chciałby dostać na święta.

Odbiegając od powyższego, wymieńmy tutaj kilka różnych, czasami trywialnych prezentów, które są kupowane na święta – na samym początku oczywiście – piżama. Kolejne popularne pomysły to świeca zapachowa, perfumy, zestaw kosmetyków, czy skarpetki i krawat. Często jest tak, że z braku laku kupujemy po prostu prezent prosty, niewymagający od nas zbyt dużego zaangażowania. Dlatego też ze względu na to, skupmy się tutaj na ciekawym i nietypowym zapakowaniu takiego prezentu – w taki sposób, by zaskoczyć obdarowywaną osobę sposobem zapakowania. Dzięki temu, zadowolenie z prostego prezentu będzie większe niż w przypadku prostego, typowego zapakowania prezentu świątecznego.

skarpetki jako prezent na święta


W co zapakować krawat i skarpetki jako świąteczny prezent?


Rozwiązań na zapakowanie prezentu świątecznego w każdym przypadku jest naprawdę wiele. Zarówno jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny, świeczki zapachowe czy właśnie skarpetki jak i krawat, o których prawimy w tym artykule. Zapraszamy więc do sprawdzenia, w jaki sposób można spakować skarpetki z krawatem na prezent, tak by już samo zewnętrzne opakowanie mogło zachwycić obdarowaną osobę.
 

Tylko papier ozdobny


Szczerze powiemy, że na pozór mogłoby się wydawać, że jest to najprostsze rozwiązanie, jednak jeśli chodzi o wykonanie prezentowego opakowania z samego papieru ozdobnego, oczywiście świątecznego, to jest to naprawdę trudne zadanie. Potrzebny nam będzie papier ozdobny, rzecz jasna w motyw świąteczny, a także taśma klejąca. Możemy wybrać łatwiejszy sposób, który polega na złożeniu odpowiednie wielkości arkusza papieru tak, by zadrukowane strony papieru ozdobnego były na zewnątrz.

Następnie przykładamy złożone skarpetki i krawat na takim arkuszu, by sprawdzić, jakiej wielkości potrzebny nam papier ozdobny. Dalsza część jest już prosta, ponieważ z tego arkusza powinniśmy ułożyć kopertę, dokładnie taka, jak używa się na poczcie, a następnie od niewidocznej, wewnętrznej strony skleić arkusz papieru w całość. Na głównym łączeniu koperty możemy dodać ozdobną, kontrastującą kokardę ozdobną.
Trudniejszą wersją tego pomysłu będzie przecięcie poszczególnych zakładek koperty i przeplecenie ich dokładnie tak jak w koszyku wiklinowym.
 

Matrioszka świąteczna


Zabawnym, aczkolwiek ciekawym pomysłem będzie stworzenie swego rodzaju matrioszki ze wszystkich trzech elementów naszego prezentu, najpierw zapakuj jedną skarpetkę w ozdobny papier, pamiętaj jednak, że papier ten musi być gruby i wytrzymały. Następnie delikatnie owiń kolejną skarpetkę wokół już zapakowanej skarpetki i powtórz czynność z pierwszego kroku. Ostatnim krokiem będzie dokładnie owinięcie wcześniej zapakowanych, dwóch skarpetek, krawatem, który jest ostatnim elementem naszego matrioszkowego prezentu. Przyznacie, że jest to dość nietypowy i ciekawy sposób na zapakowanie prezentu w postaci skarpetek i krawata?
 

Zawekuj swój prezent!


Ostatni, choć nie najgorszy sposób na to, by nietypowo zapakować swój prezent. Kojarzycie te „fancy” sklepy, w których na przykład skarpetki są pakowany w tak zwane „doypacki”? Popularne stają się również opakowania w formie zamkniętej puszki konserwowe. Dlaczego by więc nie wymyślić swojego własnego nietypowego opakowania prezentowego w postaci słoika?

Po pierwsze musisz znaleźć słoik o odpowiednim kształcie, wraz z metalową lub plastikową zakrętką. Kształt i rodzaj słoiczka zależny jest od Ciebie. W przypadku metalowego wieczka musisz je pomalować, najlepiej farbą w sprayu lub papierem ściernym usunąć farbę naniesioną przez producenta. Słoik dokładnie czyścisz, suszysz, umieszczasz w nim skarpetki oraz krawat, a następnie zakręcasz wieko. Możesz taki słoik dodatkowo ozdobić, pomalować markerami z farbą, a na koniec w ramach zapewnienia gwarancji „świeżości” dodać ręcznie wykonaną plombę łączącą wieko wraz ze szklanym słoikiem.

Pomysł niezwykle ciekawy, twórczy, praktycznie stuprocentowa gwarancja tego, że osoba obdarowana będzie zadowolona z tego rodzaju opakowania, a co za tym idzie, także z samego prezentu.

jak zapakować skarpetki na święta
Papier świąteczny

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier świąteczny


Gdzie kupić materiały do nietypowego zapakowania skarpetek i krawatu na prezent świąteczny?


Oprócz słoika, a także farb do malowania, większość takich produktów jak papier ozdobny świąteczny, wstążki czy inne materiały do pakowania prezentów, znajdziesz w każdym sklepie papierniczym. Co jeśli cenisz sobie czas? Musisz odebrać dzieci ze szkoły? Załatwić inne sprawy po pracy i tak codziennie? Możesz skorzystać z naszego sklepu internetowego neopak.pl.

Nasz sklep to jeden z największych sklepów internetowych w branży opakowaniowej. Z naszej strony możemy zapewnić Ci profesjonalną obsługę, najniższe możliwe ceny, wiele promocji czasowych, rabaty przy zakupach hurtowych, ale przede wszystkim szybką wysyłkę, z gwarancją dostawy przed świętami. Sprawdź naszą ofertę już teraz!
 
jak zapakować skarpety na święta
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie