Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaczwartek, 30 grudnia 20216 minut czytanialiczba wyświetleń: 3862
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować kruche rzeczy? – tuby papierowe

Tuby tekturowe to rozwiązanie, które ma zastosowanie w wielu branżach i w codziennych sytuacjach. Z powodzeniem stosują je uczniowie szkół plastycznych, studenci architektury oraz osoby zajmujące się różnymi pracami plastycznymi czy graficznymi. Rysunki, mapy czy projekty, które trzeba dostarczyć w niezmienionym stanie i niepogięte, można zamiast składania po prostu zwinąć i umieścić w tekturowej tubie. Większość tub dostępna jest z dopasowanymi wieczkami, które pozwalają na ich szczelne zamknięcie.
Jak-zapakowa-kruche-rzeczy--tuby-papierowe
Tuby wykonane z tektury można wykorzystać również do wysyłki plakatów, kalendarzy, zdjęć w dużych formatach – są więc popularne w drukarniach i firmach poligraficznych, które na co dzień wykonują tego rodzaju materiały. Pakowanie elementów drukowanych do tub trwa dosłownie kilka chwil, wystarczy je zwinąć, umieścić w tubie i zakryć wieczkiem. Nawet przy dużej ilości produktów proces pakowania i wysyłki będzie więc przebiegał bardzo sprawnie i bezproblemowo. Ciekawym zastosowaniem może być również wykorzystanie tub tekturowych do nawijania na nie materiałów – różnego rodzaju tkanin, które również nie powinny być pogniecione na czas transportu. 

Największe zalety tub tekturowych

Jak-zapakowa-kruche-rzeczy--tuby-papierowe-1
Tuby tekturowe są wykonane z kilku warstw grubego kartonu, dzięki czemu zapewniają bezpieczne przenoszenie czy przewożenie wszystkich umieszczonych w nich przedmiotów. Wśród zalet tub tekturowych warto wymienić:
 • Trwałość i wytrzymałość – tuba tekturowa nie ulega naciskom, nie odkształca się i nie gniecie. Nie ma więc obaw, że umieszczone w niej przedmioty zostaną w jakikolwiek sposób uszkodzone, zniszczone czy naruszone. Karton jest na tyle mocny, że nawet po upadku zawartość pozostanie nienaruszona. Wytrzymałość kartonu sprawia, że nawet, gdy umieścimy w tubie przedmioty bardzo ciężkie, tuba nie będzie się odkształcać i zapewni odpowiednie warunki do przenoszenia czy przewożenia. 
 • Odporność na czynniki atmosferyczne – choć wydawać by się mogło, że karton nie jest najlepszym pomysłem na kiepską pogodę czy porę deszczową, w rzeczywistości sprawdzi się idealnie jako zabezpieczenie przed wodą i wilgocią. Tuby tekturowe nie nasiąkają, są odporne na wodę deszczową – nawet, jeśli przenosimy w nich rysunki czy plakaty w czasie deszczu, nie trzeba się obawiać, że zostaną uszkodzone przez wilgoć. 
 • Szeroki wybór rozmiarów – tuby tekturowe na rysunki czy plakaty dostępne są w dużej gamie rozmiarów, zarówno jeśli chodzi o długość, jak i o średnicę tuby. Można więc idealnie dopasować opakowanie do zawartości. Nie trzeba więc mieć jednej tuby do kilku różnych celów – do niewielkich rysunków można wybrać mniejsze opakowanie, natomiast do dużych plakatów na pewno uda się znaleźć coś o odpowiednich gabarytach. 
 • Wygodne w użytkowaniu – niezaprzeczalną zaletą tub tekturowych może być również fakt, że idealnie mieszczą się w dłoni i można je wygodnie przenosić nawet na dłuższych dystansach. W transporcie wielkoformatowych materiałów drukowanych, map czy plakatów sprawdzają się dużo lepiej niż wielkie tekturowe teczki, które są nieporęczne, trudno z nimi wejść do autobusu czy tramwaju, nie zawsze mieszczą się też do bagażnika w aucie. Pod tym względem tuby tekturowe zajmują zdecydowanie mniej miejsca.
 • Możliwość wielokrotnego wykorzystania – podczas gdy inne opakowania z papieru czy kartonu nalezą raczej do jednorazowych, tuby kartonowe wyróżniają się pod tym względem na plus. Jedną i tę samą tubę można wykorzystywać wielokrotnie nawet przez wiele miesięcy czy lat. Ze względu na wyjątkową trwałość i wytrzymałość są one praktycznie niezniszczalne. Po wykorzystaniu ich do jednego celu, można je z powodzeniem przechować do momentu, gdy będą po raz kolejny potrzebne.
 • Niska cena opakowania – opakowania kartonowe są nie tylko trwałe i komfortowe w użytkowaniu, ale również niedrogie w porównaniu do opakowań z tworzyw sztucznych. Tuby dostępne są w cenach kilku złotych za sztukę – to naprawdę niewiele w porównaniu do szeregu korzyści, jakie daje nam zakup tego tekturowego opakowania. Są idealną propozycją zarówno dla osób, które potrzebują kilku sztuk, jak i dla firm, które na co dzień będą wykorzystywały dziesiątki kartonowych opakowań. Będzie ekonomicznie, a przy tym estetycznie i w zgodzie z naturą. 

Rozwiązanie w stu procentach ekologiczne – tuby kartonowe

Jak-zapakowa-kruche-rzeczy--tuby-papierowe-2
Zalety tub tekturowych z pewnością docenią wielbiciele ekologicznych rozwiązań i dbania o środowisko. Tuby kartonowe najczęściej są wykonane z materiałów poddawanych recyklingowi, a więc są drugim życiem innych kartonowych opakowań. Używanie tub kartonowych, których dodatkowo nie wyrzuca się po jednorazowym wykorzystaniu jest więc jednym z elementów dbania o środowisko naturalne. Wybierając karton możemy mieć pewność, że nie przyczyniamy się do zaśmiecenia naszej planety. Firmy, które decydują się na takie rozwiązania, mogą dodatkowo zadbać o budowanie pozytywnego wizerunku jako marki przyjaznej naturze. Warto więc w miarę możliwości sięgać po właśnie takie rozwiązania – to, co mamy zapakować do opakowań foliowych, można równie dobrze umieścić w tubach kartonowych.

Ciekawy sposób na efektowny prezent


Tuby kartonowe można wykorzystać nie tylko jako opakowanie na czas transportu, ale również jako ciekawa oprawę na podarunek. Szczególnie wtedy, gdy jest nim plakat, rysunek, obraz przeznaczony do późniejszego oprawienia w ramę czy inna forma grafiki. Tubę można dodatkowo ozdobić ciekawymi rysunkami czy kokardkami, dzięki czemu stanie się efektowną oprawą na podarunek. Pakowanie prezentów w opakowania z kartonu czy szarego papieru jest prawdziwym hitem ostatnich latach. Wyszukany design opakowań prezentowych ustąpił bowiem minimalizmowi i chłodnej elegancji. Prezenty wręczane w kartonowych opakowaniach świetnie się prezentują, a przy tym nie przytłaczają nadmiernym zdobnictwem tego, co najważniejsze, czyli zawartości. 

Dobra oprawa materiałów reklamowych


Tuby kartonowe można wykorzystać także jako elementy identyfikacji wizualnej firmy. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby na tubie umieścić dowolny nadruk – logo firmy, hasło reklamowe, ciekawą grafikę. Jeśli do zapakowania mamy przedmioty o niestandardowych gabarytach – długie i podłużne, tuby będą jak znalazł. Oczywiście, pod warunkiem, że jakość samej tuby będzie szła w parze z estetyką i ciekawym designem materiałów graficznych, jakie zostaną na niej umieszczone. Wybór tub tekturowych jest na tyle duży, że można bez problemu znaleźć tuby w takich rozmiarach, które będą idealnie dopasowane do potrzeb. Warto pamiętać o tym, by uważnie wybierać wymiary – zbyt duża tuba może powodować, że konieczne będzie stosowanie wypełnień, aby przedmiot pozostał nienaruszony. Za mała tuba, do której trzeba będzie przedmioty wciskać na siłę również się nie sprawdzi. W ofercie producentów tub tekturowych wymiarów jest na szczęście na tyle dużo, że szybko można znaleźć rozwiązanie dopasowane nawet co do milimetra. 
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa

Gdzie jeszcze przydadzą się tuby tekturowe?

Jak-zapakowa-kruche-rzeczy--tuby-papierowe-3
Możliwości zastosowania tub tekturowych są wszechstronne. Praktycznie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest sprawne zapakowanie dużych materiałów drukowanych, będą rozwiązaniem idealnym. Warto wykorzystać je w szkołach do przechowywania map, tablic edukacyjnych, a także materiałów drukowanych, które są wykorzystywane okresowo czy raz na jakiś czas. Obrazy, plakaty czy grafiki przechowywane w zwiniętej formie w tubach na pewno będą miały dłuższa trwałość niż gdybyśmy złożyli je i umieścili gdzieś wysoko na szafie. We wnętrzu tuby mapy czy plakaty nie są narażone na działanie wilgoci, nie zakurzą się, nie wyblakną pod wpływem działania promieni słonecznych. Nawet po długim czasie przebywania w tubie będą jak nowe. Można więc mieć pewność, że tak przechowywane materiały będą w niezmienionym stanie służyły przez wiele lat.

Tuby tekturowe o różnej długości i średnicy możemy również z powodzeniem wykorzystać do pakowania takich elementów, jak wędki, stojaki, których nie można złożyć i umieścić w kartonie, specjalistyczna ceramika czy nawet szkło – wysoki, podłużny wazon szklany na pewno lepiej zniesie trudy transportu umieszczony w dopasowanej tubie niż owinięty nawet wieloma warstwami folii. Niewielkie tuby tekturowe można również wykorzystać do przechowywania produktów sypkich, drobnych zabawek czy innych akcesoriów, które trzeba uporządkować w domowej czy biurowej przestrzeni. 

Stawiaj na jakość i solidne rozwiązania

Jak-zapakowa-kruche-rzeczy--tuby-papierowe-4
Jeśli przyjrzymy się ofercie tub na plakaty i rysunki, jakie znajdują się w sklepach papierniczych w ofercie sklepów internetowych, możemy znaleźć spore różnice nie tylko w cenach, ale również w jakości oferowanych produktów. Okazuje się, że nie każda tuba tekturowa będzie rozwiązaniem trwałym, wytrzymałym i w stu procentach sprawdzonym. Tuby pochodzące od mało znanych producentów na pierwszy rzut oka prezentują się całkiem dobrze – jednak okazuje się, że nie są tak sztywne i wytrzymałe, jakbyśmy tego oczekiwali. A co za tym idzie – mogą nie do końca być dobrym zabezpieczeniem dla delikatnych rysunków, plakatów czy innych materiałów drukowanych.

Podobnie, jak w przypadku wszelkich innych opakowań, także przy wybieraniu tub tekturowych warto kierować się kryterium jakości, a nie ceny. Stawiajmy na rozwiązania pochodzące od sprawdzonych producentów, cieszących się renomą w branży opakowaniowej. Wtedy można mieć pewność, że tuba sprawdzi się do tego celu, do jakiego chcemy ją wykorzystać w stu procentach. A potem będzie można jej używać jeszcze wiele razy – dobrej jakości tuby z powodzeniem można bowiem wykorzystywać wielokrotnie
Jak zapakować kruche rzeczy? – tuby papierowe
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie