Paweł SaigomadePaweł Saigomadeśroda, 17 maja 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1731
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować książkę na prezent?

Sposobów na pakowanie prezentów jest mnóstwo. W sklepach dostępne są torby prezentowe i pudełka ozdobne, w które wystarczy włożyć upominek. Niektóre opcje wymagają większego zaangażowania jak np. papier Kraft czy celofan. Oczywiście sposób zapakowania prezentu, który wybierzesz, zależy od wielu czynników. Jednym z nich bez wątpienia jest kształt upominku. W poniższym artykule chcemy powiedzieć kilka słów na temat pakowania książek na prezent. Czy jest to łatwe zadanie? W zasadzie tak. Książka to przedmiot najczęściej stosunkowo niewielkich rozmiarów oraz o regularnych kształtach. Nie powinno więc to dla nikogo być problemem. Chcemy jednak przedstawić kilka propozycji, które naszym zdaniem będą nie tylko szybkie i łatwe, ale również ciekawe.

Książki zapakowane w świąteczny papier pakowy

Książka, czy jest to dobry pomysł na prezent?


Książka jest jednym z najczęściej wybieranych prezentów. Naukowo zostało nawet udowodnione, że tego rodzaju prezent poprawia osobie obdarowanej nastrój. Oczywiście, należy dopasować książkę do gustu odbiorcy. Na szczęście na rynku dostępne są różne opcje, z których z pewnością coś uda się wybrać. Warto szukać egzemplarzy, które nie tylko wnoszą pewnego rodzaju oderwanie się od rzeczywistości i zatracenie w innym świecie, ale również takie, które ciekawie wyglądają na półce i mogą tworzyć ozdobę wnętrza. W dodatku - jak już ustaliliśmy - bardzo łatwo ją zapakować, co zwiększa jej atrakcyjność.

Pakowanie książki na prezent, gdy konieczna jest jej wysyłka


Zdarza się tak, że prezent trzeba wysłać do innego miasta, czy nawet kraju. Sposobów na zapakowanie książek w takich sytuacjach jest całkiem sporo. Zupełnie jak w przypadku wręczania prezentu osobiście. Sprawdzą się przy tym owijki na książki i koperty bąbelkowe. Spokojnie można dołożyć do przesyłki jeszcze kartkę z życzeniami, czy odręcznie napisany list. A książka może zostać przewiązana przy pomocy sznurka, za który zostanie włożony ususzony kwiatek lub gałązka świerku - gdy jest to prezent świąteczny.

Książka przewiązana czerwoną kokardą

Papier pakowy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier pakowy

Kartony również doskonale się sprawdzą - wybierz tylko dodatkowo odpowiedni wypełniacz


Kartony również sprawdzą się przy wysyłce książek. Jeśli wybierzesz ten sposób przesłania prezentu, dodatkowo możesz dno i brzegi wyścielić dekoracyjną bibułą, na którą wyłożysz odrobinę wypełniaczy do paczek. Sprawdzi się dekoracyjna wiolina. Nie dość, że zabezpieczy przesyłkę, to jeszcze doda jej delikatności i ciekawego wyglądu. Dostępne w sklepie Neopak naklejki okrągłe, na których znajdują się np. podziękowania, też doskonale się sprawdzą. A za co dziękować? Przyjaźń, bliskość, wsparcie, czas - to wszystko dostajemy od osób najbliższych zupełnie bezinteresownie. Warto jednak czasami pokazać, że się to docenia.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru papieru pakowego?


Najczęściej wybieranym materiałem do pakowania książek na prezent, jest papier ozdobny. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań tego idealnego? Oczywiście na wygląd i kolor. To jest naturalne, że chcemy, aby w pewnym stopniu był spójny z samym prezentem. Jednak nie tylko to ma znaczenie. Wybierając papier pakowy, warto sprawdzić jego gramaturę. To ona w dużej mierze decyduje o wytrzymałości papieru. Dlatego, jeśli chcesz wręczyć książkę, która np. ma ostre brzegi i obawiasz się, że mogą one przebić papier, wybierz ten o wyższej gramaturze. Ryzyko uszkodzenia będzie znacznie mniejsze. Zdarza się, że książki zostają dodatkowo zabezpieczone przed spakowaniem. Mamy jednak wątpliwości co do tego, czy folia bąbelkowa jest dobrym pomysłem, gdyż może trochę zepsuć efekt. Jednak decyzja należy do Ciebie. Nie da się zaprzeczyć, że zabezpieczone folią rogi nie będą tak niebezpieczne.

Pakowanie książki w papier ozdobny w kolorze fioletowym

W co pakować książki na prezent? Inne propozycje


Choć papier pakowy jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do pakowania książek na prezent, to istnieją jeszcze alternatywne sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie papieru Kraft. To rozwiązanie przypadnie do gustu każdemu zwolennikowi ochrony środowiska. Papier Kraft jest wytrzymały i elastyczny, dlatego doskonale nadaje sie do pakowania prezentów. Ciekawym rozwiązaniem jest też celofan. Stosunkowo tani i łatwy w użytkowaniu. Jednak nie każdemu musi odpowiadać. Dla tych, którzy nie przepadają za pakowaniem upominków w papier pakowy lub Kraft sprawdzą się bardzo dobrze torby prezentowe i pudełka ozdobne. Są to produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów. Perfekcyjnie wykończone z ogromną starannością. Do pudełka ozdobnego również można dołączyć wypełniacz. Sprawdzi się np. sizzlepak. W torbie prezentowej najpewniej znajdzie się dodatkowo miejsce na czekoladę lub inny drobiazg.

Książka pakowana jako upominek

Podsumowanie - zadbaj o to, aby pakowanie książki na prezent było łatwe i przyjemne


Sposobów na pakowanie książki na prezent jest bardzo dużo. W sklepie Neopak znajduje się mnóstwo przedmiotów, które to dodatkowo ułatwią. Przy pakowaniu książki w papier Kraft dodatkowo przydać się mogą sznurki i nici. Kartony z okienkiem wypełnione wioliną mogą zostać udekorowane naklejkami. Obfitość propozycji gwarantuje, że znajdziesz to, czego szukasz. Dzięki temu książka, którą spakujesz na prezent, będzie nie tylko idealnym upominkiem, ale również przepięknie ozdobionym, a jak wiadomo, to również ma ogromne znaczenie w kwestii zadowolenia osoby obdarowanej. Dlatego też zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Książka zapakowana w szary papier i przewiązana sznurkiem
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie