Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 20 stycznia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 741
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować laptopa do wysyłki?

Jak bezpieczenie zapakować laptopa do wysyłki?


W dzisiejszych czasach na pewno każdy z nas miał styczność z komputerami, a także laptopami czy też notebookami, które są przenośną wersją komputerów stacjonarnych. Korzystanie z przenośnych komputerów jak sama nazwa wskazuje, pozwala na wykorzystane praktycznie w każdym dowolnym miejscu na Ziemi, no może oprócz miejsc, w których sprzęt elektroniczny niekoniecznie sobie poradzi, jak na przykład pod wodą.

Co jednak w przypadku, gdy nasz sprzęt elektroniczny, właśnie taki jak notebook ulegnie uszkodzeniu, a my nie posiadamy już oryginalnego opakowania do tego, by wysłać je na serwis? Co zrobić w przypadku zgubienia oryginalnego opakowania na laptopa? Czym można zastąpić oryginalne opakowanie na laptopa?

Odpowiedzi i rozwiązanie na wyżej postawione pytania znajdziemy w dalszej części tego artykułu, dlatego też zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z jego treścią.
wkład fixbox

Dlaczego oryginalne opakowanie na laptopa jest tak ważne?


Oryginalne opakowanie po takich sprzętach elektronicznych jak telewizor, monitor, laptopa czy komputer stacjonarny powinniśmy zatrzymać, wsadzić w bezpieczne miejsce w piwnicy lub po prostu gdziekolwiek indziej, tak by mieć pewność, że w późniejszym czasie będziemy je mogli bezpiecznie odesłać na serwis, czy komuś, kto kupi je od nas przez internet.

Dlaczego oryginalne opakowania są tak istotne dla bezpiecznej wysyłki? Producenci sprzętu elektronicznego mają bardzo duże doświadczenie w odpowiednim zabezpieczaniu swoich sprzętów, dlatego też warto zachować takie opakowania i zaufać ich konstrukcjom. Większość z nich oprócz odpowiedniego zabezpieczenia przed przemieszczaniem się produktu wewnątrz opakowania. Odpowiednia kartonowa konstrukcja z dodatkowym wypełnieniem w postaci styropianowych mocowań zapewnia stuprocentowe zabezpieczenie sprzętu.
fixbox na telefon
Fixboxy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Fixboxy

Czy zamienne opakowania są bezpieczne do wysyłki sprzętu elektronicznego?


W przypadku gdy wyrzucimy, zniszczy nam się lub po prostu zaprzepaścimy oryginalne opakowanie po sprzęcie elektronicznym, nie ma co dramatyzować. Obecnie na rynku dostępne jest naprawdę dużo opakowań zastępczych, dla sprzętu elektronicznego takiego jak laptopy, komputery stacjonarne, tablety czy telefony komórkowe. Przyjrzyjmy się bliżej opcjom, które oferowane są przez wyspecjalizowane sklepy opakowaniowej.

laptop


Czy Fixbox jest bezpieczny do transportu laptopa?


Bardzo ciekawą, a zarazem skuteczną w zabezpieczeniu propozycją są tak zwane FixBoxy, a więc opakowania kartonowe, które z odpowiednią wkładką mogą skutecznie zabezpieczyć zarówno laptopa piętnastocalowego, jak i siedemnastocalowego. FixBox Laptop to pudełko, które wyprodukowane jest z najwyższej jakości tektury, której główną cechą jest wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia oraz skuteczne zabezpieczenie produktów znajdujących się wewnątrz, a w tym przypadku laptopów, które są niezwykle podatne na uszkodzenia.

Specjalna wkładka wykonana z bardzo sztywnej tektury, a także z dodatkową foliową kieszenią zapewnia stabilność i praktycznie zminimalizowane do zera ryzyko przemieszczania się umieszczonego wewnątrz laptopa.

Warto również wspomnieć o tym, że waga takiego opakowania na laptopa jest praktycznie znikoma, dlatego też całkowity koszt wysyłanego towaru nie wzrasta w wyniku doliczenia wagi opakowania. Fixboxy możemy złożyć bez używania dodatkowych materiałów. 

uwaga delikatne


Czy można zapakować laptopa w zwykłe pudełko?


Laptopa możemy spakować również do zwykłego kartonowego opakowania, jednak należy pamiętać o tym, że nie da ono takiego zabezpieczenia i pewności, jak specjalnie do tego zaprojektowane opakowanie typu FIxBox, które nie tylko unieruchomią przesyłaną elektronikę, ale także daje dodatkową przestrzeń wewnątrz w razie wstrząsów czy mechanicznych uszkodzeń powłoki zewnętrznej.

Laptopa należy dokładnie owinąć folią bąbelkową w taki sposób, by kilka warstw takiej folii pokrywało każdą płaszczyznę urządzenia. Dodatkowo kartonowe opakowanie powinno zapewniać kilka centymetrów przestrzeni, tak by krawędź kartonu nie stykała się bezpośrednio z folią bąbelkową. Do wypełnienia takiej powierzchni w kartonie można wykorzystać starą makulaturę lub inne zbędne papierowe materiały. Można również wykonać przegródki takie same jak w kartonach na butelki szklane, tego rodzaju rozwiązanie również skutecznie zabezpieczy przesyłanego laptopa.

Jednak po co się męczyć i samemu konstruować wymyślne opakowania do wysłania laptopa na serwis czy w razie sprzedaży, skoro możemy skorzystać z gotowego rozwiązania, jakim są FixBoxy.
fixbox na laptopa

Gdzie kupić opakowanie na laptopa?


Wyżej wymienione, skuteczne rozwiązanie do zabezpieczenia laptopa na czas wysyłki możemy nabyć drogą kupna w jednym ze sklepów internetowych pod poniższymi adresami: neopak.pl oraz opako.com.pl. Znajdziemy tam zarówno same FixBoxy, jak i poszczególne wkłady, dzięki którym możemy zabezpieczyć różnej wielkości laptopy oraz inną elektronikę.
fixbox laptop
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie