Michał KrajniakMichał Krajniakpiątek, 12 sierpnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1985
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować paczkę do paczkomatu?

Pytanie o to jak zapakować paczkę do paczkomatu należy do tych, które nie mają jednej odpowiedzi. Jest tak dlatego, że od razu pojawia się tu wiele kwestii pobocznych, a zatem bez zadania pytań pomocniczych nie dowiemy się, czy nic na temat pakowania paczek do paczkomatów. Przede wszystkim – co to znaczy paczka? Jaka jest jej zawartość? Czy nasz pakunek będzie duży czy mały? Jak bardzo towar, który chcemy wysłać wymaga ochrony?

Bezpieczeństwo paczek w paczkomatach


Zacznijmy od kwestii najbardziej ogólnej. Czy paczki generalnie są bezpieczne w paczkomatach? Cóż, gdy już dotrą na swoją „półkę” w paczkomacie, drzwiczki zostaną zamknięte, a paczka już tylko czeka na odbiór adresata to wówczas jest ona jak najbardziej bezpieczna. Należałoby zatem postawić pytanie, czy paczka będzie bezpieczna w drodze do paczkomatu? Z tym jest bardzo różnie. Wiele zależy od przewoźnika, od tego jakie standardy stosuje, jakie ma podejście do klienta i w jaki sposób dba o to, aby paczki transportowane przez jego firmę docierały do klientów w jak najlepszym stanie. Kluczowy jest także czynnik ludzki. Konkretny kurier może obchodzić się z paczką ostrożnie, ale może też nie dbać za bardzo o standardy. Jak widzimy kwestia bezpiecznej podróży naszego pakunku do paczkomatu jest bardzo niepewna, w związku z czym to my musimy zadbać już zawczasu o bezpieczeństwo naszego pakunku.

Pakowanie paczek z odporną zawartością


Jako, że temat jest bardzo szeroki – na dobrą sprawę moglibyśmy opisać osobno każdą rzecz, każdy produkt, który chcemy zapakować i wysłać – i starczyłoby materiału na wiele artykułów, skupimy się na ogólnym podziale produktów. Załóżmy więc, że zawartość naszej paczki podzielimy na zawartość odporną na uszkodzenia mechaniczne i zawartość wrażliwą – taką, która jest podatna na niekorzystne czynniki mechaniczne. Pokażemy na konkretnych opakowaniach do czego mogą służyć i jak wpływają na bezpieczeństwo naszych paczek. Zacznijmy od tych przesyłek, których zawartość będzie relatywnie odporna na niekorzystne czynniki mechaniczne z zewnątrz.

Karton klapowy


Karton klapowy jest klasycznym, najbardziej podstawowym rodzajem opakowania. Stanowi on tzw. opakowanie zewnętrzne, które będzie stanowiło pierwszą ochronę zawartości naszej paczki przed uszkodzeniami. Jednakże w przypadku zawartości odpornej możemy mówić spokojnie o kartonie, który będzie jedynym i wystarczającym rodzajem produktu. Jeżeli transportujemy towar, który jest wykonany z plastiku, metalu czy drewna, a do tego jest ściśle zapakowany w swoim oryginalnym opakowaniu, to wówczas wystarczy, że użyjemy odpowiednio dopasowanego kartony klapowego. Tak przygotowanej paczce nie powinno stać się nic złego po drodze.

Koperta bąbelkowa


Przy niektórych produktach nie musimy stosować kartonu, lecz bardziej adekwatnym będzie inny rodzaj opakowania. Załóżmy, że klient zamówił kilka opakowań suplementów diety i witamin, które znajdują się w plastikowych, zakręcanych pojemnikach. Wówczas wystarczy, że wszystko zapakujemy w odpowiednio dużą kopertę bąbelkową. Produkt ten ma to do siebie, że stanowi połączenie białej koperty z folią bąbelkową. Zapewnia to odpowiednią amortyzację.
Jak-zapakowa-paczk-do-paczkomatu-2

Tuba kartonowa


Tuba kartonowa to z kolei takie opakowanie, które możemy dopasować do produktu ze względu na nietypowy kształt. Jeżeli na przykład wysyłamy pompki do roweru, stalowe części bądź plastikowe elementy, które mają podłużny kształt, to wówczas taka tuba będzie jak znalazł. Jeżeli mamy możliwość wcześniejszego zapakowania naszej zawartości w oryginalne pudełko czy karton, to wówczas zastosowanie tuby będzie jak najbardziej wystarczające.
Kartony do paczkomatów

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony do paczkomatów

Pakowanie paczek z delikatną zawartością


Przechodząc do tej kwestii musimy już od razu zaznaczyć, że tutaj absolutnie nie wystarczy użycie tylko jednego opakowania. Aby mieć 100% pewności co do tego, że adresat otrzyma zawartość pakunku w stanie nienaruszonym musimy użyć dwóch, trzech, a niekiedy i większej ilości opakowań. Pamiętajmy, że towary wykonane ze szkła, ceramiki czy papieru są bardzo podatne na jakiekolwiek działanie fizyczne z zewnątrz.
Jak-zapakowa-paczk-do-paczkomatu-3

Folia bąbelkowa na dobry początek


W przypadku delikatnej zawartości również będziemy używali kartonu, ale najpierw powinniśmy zapakować ją w folię bąbelkową. Produkt ten posiada wiele pęcherzyków powietrza, które znajdują się bardzo blisko siebie. Dzięki temu folia stanowi wysokiej jakości amortyzator przed uderzeniami, odgnieceniami, wstrząsami, upadkami z wysokości czy też naciskami innych przedmiotów o większej masie.

Nie zapomnij o wypełnieniu!


Przygotowując naszą paczkę do wysyłki do paczkomatu nie możemy zapominać o wypełnieniu naszego kartonu. W tym celu możemy użyć chociażby bardzo skutecznego, a także ekologicznego wypełniacza skropak. Jest to produkt, który będzie stanowił dodatkową amortyzację, a także przyczyni się do stabilizacji naszego pakunku.

Możesz użyć także ostrzegawczych nalepek


Nie zaszkodzi także naklejenie na karton ostrzegawczych nalepek. Możesz na przykład użyć nalepki z napisem OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Będzie to stanowiło jasny i czytelny komunikat dla kuriera, aby traktował on naszą paczkę z należytą ostrożnością.
Jak zapakować paczkę do paczkomatu?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie