Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 15 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 5531
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować paczkę z towarem sprzedanym na OLX?

Jak zapakować paczkę z towarem sprzedanym na OLX?


Popularność serwisów aukcyjnych, których nazw nie trzeba wymieniać na chwilę obecną, osiągnęła chyba swoje apogeum, przynajmniej na chwilę obecną. Jednak zauważalnym trendem jest to, że swoją popularność zyskują obecnie serwisy ogłoszeniowe, te mniej i bardziej znane. Serwisy ogłoszeniowe lokalne, jak i ogólnopolskie, serwisy tematyczne, na przykład do sprzedaży używanej odzieży, coraz częściej posiadają opcję sprzedaży przedmiotów i ich wysyłki, za ich pośrednictwem. Jednym z pierwszych serwisów ogłoszeniowych, który jakby nie patrzeć wziął pod swoje skrzydła klientów, był serwis OLX. Dziś jest to chyba najpopularniejszy serwis ogłoszeniowy działający w sieci w naszym kraju.

Sprzedaż przez OLX z opcją przesyłki przez OLX to opcja, która przez jakiś czas jest już dostępna w tym serwisie. Większość kupujących i sprzedających chętnie korzysta z tej opcji ze względów bezpieczeństwa. Jeśli jesteś kupującym, to sprzedający otrzyma Twoje pieniądze dopiero po tym, jak odbierzesz paczkę i potwierdzisz, że wszystko z towarem jest w porządku.

Wysłanie paczki poprzez OLX może być dla kogoś dość trudne, jednak od czego mamy takie artykuły jak ten? Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące przesyłki OLX dostępnej w tymże serwisie.

ogłoszenia internetowe


Jak działają przesyłki OLX?


Przesyłki OLX to bardzo ciekawa opcja, która jest korzystna zarówno dla kupujących i sprzedających. Jak wygląda cały proces kupna-sprzedaży za pomocą tej opcji oczami sprzedającego? Na początku wystawiasz ogłoszenie, w którym uaktywniasz opcję przesyłki OLX. W momencie, kiedy ktoś kupi Twój przedmiot, za pomocą przesyłki OLX, otrzymujesz powiadomienie od serwisu. Od tego momentu masz 24 godziny na to, by potwierdzić sprzedaż, uzupełnić dane oraz wybrać punkt, w którym nadasz przesyłkę. Dalszy krok to wygenerowanie etykiety, odpowiednie przygotowanie przesyłki, a także nadanie jej we wcześniej wybranym punkcie. Następnie pozostanie Ci tylko czekać na to, aż kupujący odbierze przesyłkę, potwierdzi jej zgodność, a serwis OLX w ciągu 3 dni roboczych przekaże Ci odpowiednią kwotę na konto bankowe.

opakowanie tekturowe
Kartony do paczkomatów

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony do paczkomatów


Jak włączyć przesyłkę OLX w wystawionym ogłoszeniu?


Przesyłkę OLX możesz dodać zarówno w już istniejącym ogłoszeniu, jak i również w ogłoszeniu, które dopiero planujesz dodać. W trakcie dodawania ogłoszenia na pewno nie przeoczysz opcji, w której ustawisz typ przesyłki, a więc jej dokładne gabaryty i wagę, a także przewoźnika. OLX oferuje możliwość wysyłki różnymi operatorami logistycznymi. W przypadku już istniejącego ogłoszenia należy wejść w opcjach naszego konta w zakładkę ogłoszenia. W liście naszych ogłoszeń obok poszczególnych ofert pojawi się przycisk „Dodaj przesyłkę”. Przycisk ten nie pojawi się, jeśli cena sprzedawanego przedmiotu nie mieści się w zakresie od 1 złotówki do 4989 złotych. Jeśli przedmiot wystawiony jest za darmo lub z opcją zamienię, przycisk również się nie pojawi.

pudła tekturowe, przesyłki


Jak przygotować paczkę do wysłania za pomocą OLX?


Każdy, kto choć raz wysyłała paczkę kurierem, pocztą czy automatem do paczek bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że połową sukcesu jest odpowiednie zapakowanie przesyłki, tak by towar, jak również sama przesyłka dotarła do drugiej osoby nieuszkodzona.

Jak zrobić to za pomocą przesyłki OLX? O czym powinniśmy pamiętać, przygotowując przesyłkę ze sprzedaną rzeczą za pomocą przesyłki OLX? Naszym pierwszym krokiem powinno być przygotowanie etykiety nadawczej na przesyłkę. Znaleźć ją możemy w odpowiedniej zakładce w opcjach sprzedanego przedmiotu. W przypadku przesyłek InPost wystarczy nam kod nadania, etykieta będzie zbędna. W przypadku Poczty Polskiej potrzebne będzie jeszcze potwierdzenie nadania.

Podczas wyboru przesyłki OLX podaliśmy z góry odpowiednie wymiary, które będą nieco większe niż sam przedmiot. Należy o tym pamiętać, w szczególności, gdy wybranym operatorem logistycznym będzie firma InPost. Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki powinno być naszym priorytetem. Zabezpieczenie samego towaru folią bąbelkową, wsadzenie go do tekturowego opakowania, wypełnienie pustych przestrzeni, a następnie oklejenie taśmą pakową opakowania powinno w zupełności wystarczyć, w przypadku większości towarów i przedmiotów.

W przypadku bardziej delikatnych przedmiotów powinniśmy pomyśleć również o zwiększeniu ilości folii bąbelkowej, tak by, jak najbardziej zamortyzować wszelkie wstrząsy oraz uderzenia, które w transporcie na pewno wystąpią. Możemy również dodać odpowiednie etykiety ostrzegawcze, a samą paczkę owinąć czarną folią stretch, która dodatkowo zabezpieczy przesyłany towar przed wilgocią.

Ostatnim krokiem będzie umieszczenie, na opakowaniu przedmiotu, etykiety nadawczej lub kodu nadania w zależności do tego, jakiego rodzaju operatora wybraliśmy wcześniej, dodając opcję przesyłki do OLX. Finalizacją całego procesu będzie udanie się do paczkomatu lub odpowiedniego punktu nadania. Paczka wysłana.

ogłoszenia OLX


Gdzie kupić materiały do zapakowania przesyłki OLX?


Planując sprzedaż przedmiotów za pośrednictwem portalu OLX, powinniśmy odpowiednio się przygotować. Nie ma sensu na siłę szukać w domu materiałów do bezpiecznego zapakowania towaru, sprzedanego za pomocą przesyłki OLX.

Wszystkie niezbędne materiały, takie jak opakowania tekturowe, taśmy pakowe, folie stretch i folie bąbelkowe możesz kupić w naszych sklepach internetowych – wystarczy, że wpiszesz w przeglądarkę adres neopak.pl lub opako.com.pl. Zapewniamy konkurencyjne ceny i szybką wysyłkę!
przesyłka OLX
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie