Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 21 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1351
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować prezent w gazetę?

W jaki sposób możemy zapakować prezent w gazetę?


Pakowanie prezentów, to temat, który aktualnie będzie stawał się coraz bardziej popularny, zarówno w codziennych rozmowach, jak i w wynikach najpopularniejszych wyszukiwań w najpopularniejszych domenach. Jak zapakować prezent? W co zapakować prezent? Jakie opakowanie jest najlepsze na prezent? Te i wiele innych pytań będzie pojawiało się dosłownie wszędzie, w radiu, w programach telewizyjnych, w wielu filmach influencerów. Tak naprawdę nie potrzebujemy kupować specjalnych papierów ozdobnych do prezentów, torebek, pudełek czy innych ozdobnych opakowań. Wystarczy nam jedynie nasza własna wyobraźnia, a także zapał do tego, by wymyślić coś niepowtarzalnego i naprawdę zaskakującego.

Jednym z takich sposób, a właściwie metod, by zapakować prezent niekonwencjonalnie, w sposób taki, który zaskoczy nawet osobę obdarowaną, jest wykorzystanie starych gazet, a także brązowego papieru. Będziemy do tego potrzebować oczywiście również innych akcesoriów, takich jak wstążki, taśma klejąca, czy porządne nożyczki, jednak wszystko w późniejszym czasie wyjaśnimy.

gazeta jak papier na prezent


Jak zapakować prezent w gazetę? Sposób pierwszy


Na samym początku przedstawimy jeden z najprostszych sposobów do zapakowania prezentu w gazetę. Czego będziemy potrzebowali? Na pewno przyda nam się stara gazeta, codzienna, najlepiej z szarego papieru, a nie takiego jak tygodniki. Do tego nożyczki, odpowiedniego koloru wstążka.

Jeśli nasz prezent nie jest w kształcie prostopadłościanu, to do spisu niezbędnych akcesoriów należy dodać odpowiedniego rozmiaru kartonowe pudełko, dzięki któremu pakowanie prezentu stanie się o wiele łatwiejsze. W momencie, kiedy umieścimy przedmiot, który jest prezentem, w kartonowym pudełku, należy przygotować gazetę. Powinniśmy przygotować dwa pełne arkusze gazety, tak by zapewnić wytrzymałość naszego „papieru pakowego”.  Metoda jest niesamowicie prosta, powinniśmy użyć gazety tak samo, jak ozdobnego papieru pakowego, a więc pudełko ułożyć w taki sposób, by wszelkiego rodzaju zagięcia znajdowały się na spodniej części opakowania prezentu. Po złożeniu papieru i odpowiednim go uformowaniu powinniśmy zacząć obwiązywać pudełko wstążką. Oczywiście gazetę można podkleić taśmą dwustronną lub taśmą biurową w prosty sposób robiąc z niej taśmę dwustronną.

Jest to jeden z najprostszych sposobów do tego, by zapakować prezent w gazetę, w dalszej części opiszemy różnego rodzaju dekoracje oraz inne metody pakowania prezentu w gazetę.

prezent zapakowany w gazetę
Papier świąteczny

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier świąteczny


Pakowanie prezentu w gazetę, sposób drugi… i kolejne


Żeby zapakować prezent w gazetę, na pewno będziemy potrzebowali gazety, która jest wykonana z tak zwanego papieru gazetowego (nie może to być papier lakierowany). Papieru o niskiej trwałości, o niewielkiej gramaturze, która sprawia, że koszt wydrukowania takiej gazety jest naprawdę niski. Mimo wszystko tego rodzaju papier jest prosty w swego rodzaju domowej obróbce, dzięki czemu różnego rodzaju ozdoby możemy wykonać w niesamowicie prosty sposób, bez większego wysiłku, dzięki czemu, opakowanie prezentowe, które przygotowujemy, może być zaskakujące, nietuzinkowe, a także wyjątkowe.

Z papieru gazetowego, czy też prościej mówiąc z gazety, możemy wykonać naprawdę wiele ciekawych ozdób, które dodatkowo mogą sprawić, że opakowany w taki sposób prezent będzie niesamowitym wrażeniem dla obdarowanej osoby. Skąd ta niesamowitość? Przede wszystkim stąd, że nie trzeba kupować drogich papierów do pakowania, a wystarczy zaczerpnąć niewielką ilość wiedzy z internetu.

Jedną z pierwszych ozdób może być oczywiście kokarda. Kokardę z papieru gazetowego trzeba odpowiednio przygotować, kilka warstw papieru powinna być odpowiednia, w końcu chodzi o sztywność takiej kokardy. Śmiało, można stwierdzić, że jest to coś w rodzaju tworzenia origami. Odpowiednio docięty kawałek papieru, a następnie złożony, i zabezpieczony taśmą klejącą, idealnie sprawdzi się jako ozdoba w postaci kokardy.

Kwiatek? Nie ma problemu, wystarczy wziąć kilka warstw gazety i odpowiednio ją rolować, falować wraz z użyciem taśmy klejącej. Kwiaty z papieru gazetowego możemy układać na różne sposoby, wszystko zależy od tego, jak chcemy to zrobić, a jeśli nie mamy pomysłu, zawsze znajdziemy je w internecie.


prezent


Gdzie kupić papier prezentowy?


Dodatkowo do takiego opakowania prezentowego z gazety, możemy wykorzystać inne ekologiczne materiały, takie ja sznurek jutowy, który idealnie zastąpi kokardki i wstążki, a także papier brązowy, który możemy wykorzystać do elementów dekoracyjnych.
Jeśli jednak mamy czas i nie śpieszy nam się, gotowe opakowania prezentowe możemy kupić na stronie naszego sklepu internetowego neopak.pl oraz opako.com.pl.

prezent w gazecie
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie