Aneta BurzyAneta Burzyczwartek, 20 kwietnia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1229
Ilość komentarzy: 0

Jak zrobić pudełko flowerbox?

Pudełka flowerbox to bardzo popularny rodzaj opakowań na kwiaty. Ich olbrzymią zaletą jest piękny wygląd i praktyczność. Pudełka flowerbox dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach - mogą być sześcienne, walcowate, w kształcie serca a nawet kapelusza. Sprawdzą się nie tylko jako opakowanie na wręczane w prezencie kwiaty, ale również na inne rodzaje prezentów, pudełka do przechowywania różnych różności, a także osłonki na doniczki. Do tego ostatniego celu najlepiej nadadzą się flowerboxy o walcowatym kształcie. Dzisiaj zastanowimy się jak samodzielnie zrobić pudełko flowerbox. Skupimy się na prostych sześciennych i walcowatych kształtach.

Jak zrobić flowerbox z kartonowego pudełka?


Z kartonowego pudełka możemy zrobić ładne pudełko flowerbox poprzez kaszerowanie, które polega na jego oklejeniu ozdobnym papierem. Jest to raczej proste zadanie i wymaga jedynie cierpliwości i staranności. Z narzędzie przydadzą nam się nożyczki, a z materiałów papier ozdobny oraz klej.

Oklejając poszczególne ścianki pudełka pamiętać należy, aby robić to z małym zapasem w ten sposób, by papier zawinięty był i przyklejony do wewnętrznej krawędzi. Będzie to zarówno bardziej estetyczne jak i trwałe. Wnętrze pudełka również możemy wykleić, przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby różne rodzaje papieru ze sobą łączyć. Podobnie postępujemy z wiekiem. Można też zastanowić się nad ciekawymi detalami, np. dodatkowym paskiem dłuż krawędzi wykonanym z innego, np. złotego papieru.

Jak zrobić pudełko flowerbox od podstaw?


Flowerboxy najczęściej wykonane są z tektury litej o wysokiej gramaturze, rzędu nawet 2000 g/m2.  Dzięki temu są równocześnie sztywne i elastyczne. Można je samodzielnie wykonać także z tektury falistej, ale do wykonania pudełka w kształcie walca dużo lepsza będzie lita.

Samodzielne wykonanie pudełka od podstaw będzie polegało w pierwszej kolejności na stworzeniu jego „surowej wersji”. W tym celu z arkusza tektury należy wyciąć siatkę pożądanej bryły, czyli prostopadłościanu lub walca. W obydwu przypadkach nasz prostopadłościan lub walec muszą mieć jedną z podstaw otwartą, na którą w analogiczny sposób wykonuje się wieczko. Pamiętajcie aby wycinając siatki brył przewidzieć zakładki do sklejenia pudełek na krawędziach. Jeśli nie pamiętacie ze szkoły lub akurat program nauczania w latach szkolnych nie obejmował wycinania i klejenia brył przestrzennych z siatek, wzory znajdziecie bez problemu w internecie.

Po sklejeniu siatki w kształt pudełka z wieczkiem, możemy przystąpić do ich kaszerowania w podobny sposób jak opisano wyżej. 

jak zrobić pudełko flowebox, ścinki papieru, nożyczki i klej
Opakowania na kwiaty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania na kwiaty

Jak dodatkowo ozdobić pudełko flowerbox?


Samo kaszerowane pudełko na kwiaty wydaje się być jeszcze niekompletne. Możemy teraz przystąpić do jego dodatkowego przystrojenia. Jest to opcjonalne, ale jakiś dodatkowy akcent może wyjść na dobre. Z zewnątrz możemy przyozdobić naszego flowerboxa ozdobną kokardką albo wstążką. Ciekawym dodatkiem może być uchwyt w postaci sznurka, który pomoże przenosić pudełko. Najlepiej sprawdza się w przypadku flowerboxów o kształcie walca. Wybór sznurków jest bardzo duży. Warto wykorzystać jeden ze sznurków z naturalnego materiału, np. sznurek jutowy. Aby go przymocować można wykonać symetrycznie z dwóch stron pudełka otwory, przewlec sznurek i przykleić go wewnątrz za pomocą kleju na gorąco. Jeśli będziemy chcieli zastosować to rozwiązanie, najlepiej zrobić to przed przyklejeniem warstwy papieru wewnątrz pudełka. W ten sposób miejsce mocowania sznurka nie będzie widoczne.
jak zrobić pudełko flowerbox, opis wykonania pudełka na kwiaty
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie