Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 8 sierpnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 949
Ilość komentarzy: 0

Jaka jest najlepsza taśma malarska?

Jaka jest najlepsza taśma malarska?


Urlop, to domena okresu letniego, każdy dorosły Polak czeka na urlop, by móc odpocząć ten jeden raz w roku od pracy, jednak nie ma co ukrywać, że większość z nas kończy swój coroczny urlop na remontach, malowaniu, szpachlowaniu i tym podobnych czynnościach, które niestety są już swego rodzaju domeną „polskiego urlopu”. Jeśli mowa o malowaniu, chociażby ścian, to na pewno potrzebne nam będą również takie materiały jak farba, pędzle i … taśma malarska. Niezastąpione akcesorium do tworzenia perfekcyjnie prostych linii.

Malowanie ścian, mebli czy nawet sztuki abstrakcyjnej jest fascynującym procesem twórczym, który pozwala wyrazić naszą kreatywność i zmienić przestrzeń wokół nas. Jednakże, dla każdego pasjonata malowania, niezależnie od poziomu doświadczenia, pewne wyzwania mogą sprawić trudności. Jednym z nich jest uzyskanie precyzyjnych, ostrych linii między różnymi kolorami lub powierzchniami. To właśnie tutaj na scenę wkraczają nieocenione narzędzia — taśmy malarskie. W tym artykule dowiemy się, dlaczego taśmy malarskie są tak ważnym elementem w zestawie każdego artysty (lub prawdziwego Polaka na urlopie), jakie rodzaje taśm są dostępne oraz jak wykorzystać je w praktyce, niezależnie od poziomu malarskich umiejętności.

taśma malarska, papierowa, tesa


Czym jest taśma malarska?


Taśma malarska stosowana w remontach i budownictwie, znana również jako taśma maskująca, to specjalna rodzaj taśmy, którą używa się do zabezpieczania i oddzielania różnych powierzchni podczas malowania, lakierowania, czy wykonywania prac remontowych. Jest to niezwykle praktyczne narzędzie, które umożliwia uzyskanie precyzyjnych linii malarskich oraz chroni sąsiednie obszary przed przypadkowym naniesieniem farby, lakieru czy innych materiałów wykończeniowych. Oczywiście jak każda taśma, również taśma malarska posiada swoją stronę klejącą, także wierzchnią warstwę, która dzięki swoim właściwościom odpowiednio się zachowuje pod względem tego, czego od niej oczekujemy.

niebieskie taśmy malarskie
Taśmy malarskie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy malarskie


Do czego wykorzystuje się taśmę malarską w remontach i budownictwie?


Zastosowań taśmy malarskiej jest naprawdę mnóstwo, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że taśma ta jest stosunkowo tania i ogólnodostępna w większości sklepów, dlatego jej zastosowanie jest wszechstronne. Poniżej wymieniamy najbardziej popularne zastosowania taśm malarskich w dzisiejszych czasach:
 • Ochrona ścian, a także innych powierzchni przed przypadkowym pomalowaniem — Taśma malarska jest używana do ochrony przyległych ścian, sufitów, listew czy okien przed przypadkowym naniesieniem farby podczas malowania innych obszarów. Dzięki niej można uzyskać ostre, dokładne linie między różnymi kolorami lub powierzchniami.
 • Tworzenie nietypowych wzorów — Taśma malarska umożliwia tworzenie efektów dekoracyjnych, takich jak pasy, wzory geometryczne czy inne detale, które mogą nadać pomieszczeniom oryginalny wygląd.
 • Ochrona podczas malowania — Podczas malowania ścian czy sufitów taśma malarska może służyć do zabezpieczenia podłóg, mebli i innych przedmiotów przed przypadkowym rozpryskaniem farby, w szczególności jeśli dodatkowo ma zamontowaną przez producenta rozwijaną folię.

To tylko część zastosowań jeśli chodzi o taśmę malarską, posiada ona mnóstwo innych zastosowań, które właściwie są ograniczone jedynie przez naszą wyobraźnię.

rolka niebieskiej taśmy malarskiej


Jakie rodzaj taśm malarskich można obecnie kupić?


Dzisiejsze czasy dają możliwość kupna wielu różnego rodzaju produktów, w wielu wersjach, podobnie jest w przypadku taśmy malarskiej, jakie więc rodzaje taśmy malarskiej można obecnie kupić? Wymieniamy je poniżej:
 • Taśmy malarskie papierowe — To klasyczne i uniwersalne taśmy malarskie, które są wygodne w użyciu i nadają się do większości prac malarskich.
 • Taśmy malarskie winylowe — Taśmy winylowe są bardziej elastyczne niż taśmy papierowe, co oznacza, że mogą lepiej dostosować się do krzywych i nieregularnych powierzchni.
 • Taśmy malarskie precyzyjne — Taśmy precyzyjne są bardzo cienkie i idealnie nadają się do tworzenia najdokładniejszych i szczegółowych linii malarskich.
 • Taśmy malarskie odporne na warunki zewnętrzne – taśmy malarskie, które z pewnością można stosować na zewnątrz, do farb długo schnących, chociażby.
 • Taśmy malarskie ekspresowe – przeznaczone do szybkiego zrywania, by uzyskać najlepszy efekt odcięcia i prostej, niezszarganej linii odcięcia farby.


żółte taśmy malarskie o różnych szerokościach

Jaka taśma malarska jest najlepsza?


To jaka taśma malarska jest najlepsza, tak naprawdę zależy od tego, w jakim celu chcemy ją wykorzystać, mówiąc krótko, wybór odpowiedniej taśmy malarskiej zależny jest w dużym stopniu od tego, do jakiego konkretnego celu chcemy ja wykorzystać. Jeśli chcemy zrobić szybkie, perfekcyjne i ładne odcięcie, powinniśmy wybrać taśmę malarską do farb szybkoschnących, jeśli malujemy na zewnątrz, powinniśmy zadbać o to, by nasza taśma malarska była odporna na warunki zewnętrzne.

zwykła niebieska taśma malarska


Gdzie kupić taśmę malarską?


Taśmy malarskie możemy kupić w takich miejscach jak sklepy budowlane, sklepy remontowe i każde inne miejsce, w którym możemy kupić materiały do przeprowadzenia remontu czy prac budowlanych. Popularne sieciówki, czy hipermarkety, jednak jeśli zależy Ci na czasie i nie chce przechadzać się wśród milionów produktów usytuowanych na półkach, to zapraszamy do naszego sklepu na neopak.pl, na tej stronie internetowej znajdziesz mnóstwo produktów, które pomogą Ci w procesie remontu czy wykończenia.

Ze swojej strony możemy zapewnić, że ceny tych produktów będą jednymi z najniższych obecnie dostępnych, wysyłka nastąpi najpóźniej następnego dnia roboczego, a Twoje zadowolenia, będzie więcej niż pewne. Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu już dzisiaj!
papierowa taśma malarska
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie