Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 12 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2553
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jaka taśma pakowa jest najlepsza?

Jaka taśma pakowa to najlepszy wybór?

Niewątpliwym faktem jest to, że sprzedaż wysyłkowa w obecnych czasach staje się praktycznie z tygodnia na tydzień coraz bardziej popularna, a zapotrzebowanie na opakowania oraz materiały zabezpieczające stale wzrasta. Dlatego też branża opakowaniowa przeżywa obecnie swego rodzaju renesans – firmy w tej branży się rozwijają, a w swoich asortymentach mają szeroką gamę produktów, dostępnych dosłownie za jednym kliknięciem.

Prawdą również jest to, że pakowanie towarów do wysyłki nie jest wcale taką prostą sprawą, jak może wydawać się większości ludzi. Kwestii, o jakich trzeba pamiętać podczas pakowania towarów, jest naprawdę dużo, począwszy od kartonu, jaki powinniśmy wybrać, poprzez wypełniacze, inne folie ochronne, a skończywszy na taśmie do oklejenia kartonu lub też folii stretch.

Przyjrzyjmy się jednak taśmie pakowej, a przede wszystkim na to, na co powinniśmy zwrócić uwagę, dobierając taśmę do naszych potrzeb. Historii powstania taśmy klejącej nie będziemy przedstawiali w tym artykule, jednak można znaleźć ją w innych artykułach na naszej stronie, na przykład tutaj „Niecodzienne użycie taśm pakowych samoprzylepnych”. Przejdźmy jednak do sedna i sprawdźmy, jakie główne cechy taśmy pakowej powinny nas interesować, by wybrać tą najlepszą, pasującą do naszych potrzeb.
brązowa taśma pakowa

Na co zwracać uwagę przy doborze taśmy pakowej?

Szeroka gama wyboru taśm klejących sprawia, że zwykły niewprawiony użytkownik tego rodzaju produktów może mieć problem z doborem odpowiedniej taśmy. Rozłóżmy więc typowe taśmy klejące na czynniki pierwsze i sklasyfikujmy je pod względem kilku cech. Odpowiedni dobór tych cech sprawi, że z łatwością znajdziemy taśmę pakową, która będzie najbardziej odpowiednia do naszych potrzeb.
transparentne taśmy pakowe

Co lepsze do pakowania, jednostronna czy dwustronna taśma?

Taśmy możemy podzielić przede wszystkim na taśmy jednostronne i dwustronne. Cecha ta dotyczy oczywiście substancji klejącej, a raczej tego, czy została ona naniesiona tylko na jednej ze stron, czy też dwustronnie. Przy pakowaniu towarów do wysyłki najczęściej będą nas interesowały taśmy jednostronne. Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że nawet taśmy jednostronne mogą posiadać dodatkowe zabezpieczenie w postaci folii lub papieru, nałożonego na warstwę klejącą. Jednak znaczna większość taśm jednostronnych jest nawinięta na rolkę, bez konieczności dodatkowe zabezpieczania kleju. Kolejną ciekawostką jest to, że w sprzedaży pojawiają się coraz częściej tak zwane błony klejące, a więc „taśmy”, które nie posiadają nośnika do substancji klejącej. Do pakowania najlepszym wyborem będzie taśma jednostronna.
taśma pakowa na rolce

Jaki klei, w taśmie pakowej, jest najlepszy?

Obecnie możemy wyróżnić trzy główne rodzaje kleju stosowanego w taśmach samoprzylepnych i pakowych. Najpopularniejszym klejem wykorzystywanym do produkcji taśm, jest klej akrylowy. Klej ten jest odporny na promienie UV, wysokie temperatury oraz ścieranie. Drugim w kolejności klejem jest klej kauczukowy (naturalny lub syntetyczny). Natychmiast reaguje z podłożem, idealny do nierównych powierzchni, okupione jest to niższą wytrzymałością na starzenie. Trzeci rodzaj kleju to klej silikonowy, w porównaniu do poprzednich, jest to najsłabszy klej, jednak posiada niezwykle szeroki zakres odporności, jeśli chodzi o temperaturę.
niebieskie taśmy pakowe

Jaki nośnik taśmy klejącej jest odpowiedni do pakowania?

Obecnie na rynku znajdziemy taśmy, które nośnik mają wykonane ze sztucznych materiałów, takich jak polietylen, polipropylen, poliester. W wielu sklepach znajdziemy także taśmy papierowe, materiałowe, wykonane na przykład z jedwabiu, ale również taśmy aluminiowe. Niewątpliwie do pakowania najlepiej nada się taśma wykonana z materiałów sztucznych, wszystko ze względu na koszty produkcji takiej taśmy.
taśma pakowa SMART
Taśmy pakowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy pakowe

Najlepsza taśma do pakowania

Podsumowując powyższe informacje, możemy krótko stwierdzić, że najtańszy wybór w tym przypadku będzie najlepszy. Prosta akrylowa taśma pakowa idealnie sprawdzi się jako finalne wykończenie zapakowanego kartonu. Taka taśma jest przede wszystkim wytrzymała na rozerwanie, jej klej jest jednym z najskuteczniejszych, a cena zachęca jak najbardziej to jej sprawdzenia. Pamiętajmy, że taśma taka ma zabezpieczać opakowanie na czas wysyłki, zazwyczaj w momencie, kiedy taka paczka dojdzie do klienta, zostanie ona zniszczona. Taśma akrylowa to tanie, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie, które zapewni nam stuprocentową pewność bezpieczeństwa wysyłanego towaru.
brązowa taśma do opakowań

Taśmy pakowe możemy kupić na stronie internetowej neopak.pl. Znajdziemy tam szeroki wybór pod względem rozmiarów, kolorystyki, grubości i zastosowań.
taśma pakowa
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie