Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskapiątek, 1 lipca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 783
Ilość komentarzy: 0

Jakie akcesoria pomogą w procesie bandowania?

Jakie akcesoria pomogą w procesie bandowania?


W obecnych czasach, kiedy to e-commerce rządzi rynkiem sprzedażowym, a kupowanie przez internet nigdy nie było tak łatwe i przyjemne – prawidłowe pakowanie i zabezpieczanie przesyłki jest jedną z najważniejszych procesów. Bez odpowiedniego wypełniacza paczka nie powinna opuścić magazynu, bo co jeśli pod wpływem wstrząsów zawartość zostanie uszkodzona? Trasa, którą pokonać musi wysłany przedmiot, jest długa, często podatna na wstrząsy. Właśnie dlatego firmy transportowe, jak i magazyny specjalizujące się w wysyłce robią wszystko, aby przesyłka była przygotowana najlepiej, jak tylko się da. Jednym ze sposobów na bezpieczną wysyłkę jest bandowanie. Tylko na czym to tak właściwie polega? W jaki sposób wpływa na stan przesyłki? 

Napinacz do taśmy

Czym jest bandowanie?


Najprościej tłumacząc bandowanie to nic innego, jak owijanie kartonów lub innych pakowań, w celu zabezpieczenia wysyłanych towarów. Tylko że to pewnie nadal mówi niewiele. Proces ten polega na owinięciu opakowania specjalną taśmą polipropylenową, która wyjątkowo mocno spina zawartość i sprawia, że nie trafi ona w  żadne niepowołane ręce. Do tego celu użyć można również specjalnych zapinek. Bandowanie nie jest czasochłonne, ale za to niezwykle skuteczne. Najlepiej sprawdza się podczas pakowania dużych paczek lub palet. Warto również wspomnieć, że niezwykle trudno będzie pozbyć się zabezpieczenia, używając do tego celu tylko siły – folii nie przerwie się w żaden sposób, a czasem nawet nożyczki mogą być zbyt mało ostre. Z możliwości bandowania powinny korzystać wszystkie firmy, które wysyłają ciężkie przesyłki (takie o dość dużej masie i nie mówimy tutaj o 50 kilogramach), ponieważ właśnie przy kartonach z zawartością o większej wadze istnieje największe prawdopodobieństwo uszkodzenia. Bandowanie to jednak nie jest tak prosty sposób, jak zaklejanie paczek przy pomocy taśmy pakowej. Proces ten wymaga większej wiedzy. W jaki sposób prawidłowo zabezpieczać przesyłki?Niezbędne są do tego celu specjalne akcesoria i narzędzia. 
Napinacze do taśm

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Napinacze do taśm

Bandowanie – jaki produkt jest podstawą? 


Nie da się bandować bez wytrzymałej taśmy polipropylenowej. Jest ona niezbędna – nie bójmy się użyć tych słów. Można by powiedzieć, że produkt ten jest podstawą podstaw, aby w ogóle zacząć przygodę z zabezpieczaniem przesyłek w ten sposób. Niezbędna taśma polipropylenowa przyczynia się do prawidłowego i skutecznego bandowania, jak produkt żaden inny. Nie, nie można zastąpić jej sznurkami, trytytkami czy innymi produktami dostępnymi w sklepie internetowym Neopak. Używa się jej podczas bandowania automatycznego, ale również ręcznego – choć wtedy jest to zadanie wyjątkowo utrudnione, a komu chciałoby się męczyć? Z pewnością nie pracownikom magazynu, którzy mają i tak wystarczającą ilość zadań. Jednakże niezależnie od sposobu użycia efekt będzie pożądany. Otrzyma się bardzo trwałe zabezpieczenie dające niezliczoną ilość korzyści. Jakich? Po pierwsze; wytrzymałość, ponieważ taśma została wykonana w taki sposób, aby była mocna, wytrzymała i nie dało się jej rozerwać gołymi rękoma (nawet jeśli uda się, to dłonie będą raczej w mało zadowalającym stanie). Solidność, co oznacza, że żadne wstrząsy, uderzenia czy nawet upadki nie wpłyną na stan zabezpieczenia. I należy wspomnieć o odporności na niepożądane warunki atmosferyczne. Deszcz? Żaden problem! Wilgoć? Również nie stanowi przeszkody. Taśma polipropylenowa jest na nią odporna. Tak samo jak na wodę, słońce czy wysokie lub niskie temperatury. Śnieg, grad, mróz – bandowanie to zabezpieczenie idealne na wyjątkowo nieprzyjemne warunki. Taśma polipropylenowa uważana jest za rozwiązanie alternatywne dla taśm stalowych i poliestrowych.

Taśma do bandowania

Czy można użyć innej taśmy niż polipropylenowa?


Wybór taśmy zawsze powinien być zależny od potrzeb kupującego. Produkty dostępne w sklepie internetowym Neopak wykonane są z różnych materiałów. Nie ma konieczności zamknięcia się na taśmę polipropylenową, choć jest ona najczęściej wybierana – być może, dlatego uważamy ją za niezbędnik. Inne artykuły, które mogą ją zastąpić to taśmy poliestrowe (WG, GW) lub poliestrowe (PET). Wszystkie cechuje wytrzymałość. Jest jeszcze kilka innych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas kupowania taśmy; chociażby jej długość, grubość wydajność i co najważniejsze – maksymalne obciążenie (źle dobrane może negatywnie wpłynąć na stan przesyłki, kiedy dotrze ona do zamawiającego) Na początku na rynku dostępne były tylko i wyłącznie taśmy stalowe. Dość szybko zastąpione zostały przez popularne i chętnie wybierane produkty wykonane z tworzywa sztucznego. Nic dziwnego. Taśmy tworzone z tworzyw sztucznych są o wiele bardziej elastyczne, rozciągliwe i odporne na warunki atmosferyczne, co jest niezwykle istotne w transporcie oraz spedycji. Oczywiście nie tylko w tych branżach używa się taśm – również w budowlance czy też przemyśle ciężkim znajdą one swoje zastosowanie. 

Jaki więc wybór będzie tym najlepszym? 


Jeśli istnieje potrzeba zakupu taśmy w celu zabezpieczenia towaru znajdującego się na palecie, to najlepszym wyborem mogłaby być taśma poliestrowa miękka (PE). Natomiast do ciężkich ładunków poleca się szczególnie produkt twardy, czyli taśma poliestrowa (PET). Jednak wybór nie jest, aż tak łatwy, ponieważ wiele może również zależeć od ceny. Jeśli poszukiwany jest produkt ekonomiczny, a przy tym świetnie sprawdzający się przy różnych paczkach to warto zainteresować się  taśmami wykonanymi z polipropylenu (PP). Mitem jest, że sprawdzą się one tylko podczas pakowania lekkich towarów. Krawędzie pakunku również nie wpływają na bandowanie.  Taśmy tego rodzaju stały się obowiązkowym wyposażeniem firm z różnych branży – a to już o czymś świadczy. Jeśli przedsiębiorca chce, by jego pracownik zaoszczędził czas, był bardziej produktywny, a przy tym nie zrobił sobie krzywdy, to powinien skorzystać z możliwości, jaką jest bandowanie. 

Jakie-akcesoria-pomog-w-procesie-bandowania

Do czego używane są napinacze do taśm? 


Tak naprawdę to wszystko można zrobić ręcznie; uszyć koszulkę, wyhodować owoce i warzywa, wystrugać meble. Tylko, czy jest to łatwe i przyjemne? Czy prowadzenie firmy miałoby sens, gdyby sprzedawane towary były wytwarzane przez pracowników? Ile czasu można byłoby zaoszczędzić dzięki automatyzacji. Wystarczy dobrać odpowiedni produkt, narzędzie czy też inną rzecz, która ułatwi pracę i działać. Tak samo jest w przypadku bandowania. Oczywiście, że przesyłkę można zabezpieczyć ręcznie. Pracownik straci cenny czas, za który przedsiębiorca musi mu zapłacić, a także siły, bo bandowanie wbrew pozorom jest wymagające. Spokojnie, w Neopak dostępne są specjalne narzędzia tzw. napinacze do taśm, które wykonane zostały, aby praca na magazynie była łatwa i przyjemna, a pracownicy nie tracili czasu na "coś", co może być o wiele łatwiejsze. Używanie napinaczy sprawia, że bandowanie przebiega sprawnie, a przede wszystkim prawidłowo – bo to właśnie od tego zależy, stan przesyłki po dotarciu we wskazane miejsce. Jeśli taśma zostanie założona w sposób wadliwy bądź niedokładny, co zazwyczaj spowodowane jest pośpiechem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że całe bandowanie  poszło na marne. 

Jaki napinacz do taśmy wybrać? 


Skoro wiadomo już, że narzędzia ułatwiające pracę na magazynie są niezbędne i konieczne, to warto zastanowić się, który napinacz do taśmy wybrać i dlaczego akurat ten. Często wybierany jest pierwszy lepszy produkt, ale jest to działanie mało skuteczne. Napinacz powinien zostać wybrany tak, aby spełniał on wszelkie potrzeby przedsiębiorcy i przyczyniał się do komfortowej, sprawnej pracy. Nie ma jednego produktu, który warto wybrać, dlatego zawsze kiedy nasi pracownicy dostają pytanie – który napinacz sprawdzi się najlepiej? Odpowiadają, że to zależy od pewnych czynników. Istnieją różne rodzaje taśm. Mogą być one długie, krótkie, grube, a nawet cienkie i napinacz powinien zostać dopasowany do taśm, które używane są w danej firmie. Taśmy również dopasować trzeba do potrzeb przedsiębiorstwa. W Neopak mamy kilka napinaczy, każdy z nich jest tak samo skuteczny i polecany, ale pasuje do innego rodzaju taśmy. Przyjrzyjmy się bliżej oferowanym produktom. 

Jakie napinacze do taśm dostępne są w sklepie internetowym Neopak? 


Napinacz H25 to jeden z najczęściej wybieranych produktów. Idealny w swojej prostocie, bezawaryjny i używany przez wiele firm z branży wysyłkowej oraz przedsiębiorców sprzedających produkty w hurcie. Jest to narzędzie stosowane do taśm, których szerokość nie przekracza 25 milimetrów. Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla klientów sklepu internetowego Neopak jest kupowanie w tym samym momencie taśmy, jak i napinacza, dzięki czemu dobrać można właściwy produkt do narzędzia lub odwrotnie. Pozwala to zaoszczędzić na dodatkowej wysyłce i zniwelować stresy powstałe na skutek złego wymierzenia taśmy znajdującej się na magazynie. 

Innym napinaczem dostępnym w sklepie internetowym Neopak jest H22. Niech nazwa nie myli, ponieważ nie jest on stworzony do taśm o szerokości 22 milimetrów – a produktów, które nie przekraczają 19 milimetrów. Tylko wtedy otrzymuje się gwarancje, że taśma nie zsunie się, a przesyłka będzie odpowiednio i solidnie zabezpieczona. Ten rodzaj napinacza służy do taśm, które mogą być użyte przy bandowaniu opakowań średnich, a także małych. Dlatego też zwróćmy uwagę na to, jakie gabaryty będzie miała paczka, którą zamierzamy wysłać. Gabaryty czy też napakowane towarem palety nie mogą zostać zabezpieczone w ten sposób. Znaczy oczywiście, że mogą, ale nie będzie to solidne zabezpieczenie. A przecież nie o to chodzi w inwestowaniu w dpowiednie narzędzia.
napinacz do taśmy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie