Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaczwartek, 23 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1311
Ilość komentarzy: 0

Jakie folie dostępne są na rynku?

Jakie folie dostępne są na rynku?


Folia jest używana w domu, biurze, a nawet innych miejscach, które nie przyszłyby nawet do głowy. Często służy do dodatkowego zabezpieczenia przesyłki – owija się nią karton lub inne opakowanie, dzięki czemu opakowanie staje się odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne (w tym powstające na skutek kontaktu z ostrym narzędziem). W wielu przypadkach sięgnięcie po folię jest najlepszym rozwiązaniem, a często również najtańszym. W dzisiejszym artykule weźmiemy pod lupę różne rodzaje folii. Opowiemy o ich zastosowaniu, wszelkich możliwościach i zaletach – być może o wadach również wspomnimy. Nie tylko folia stretch jest warta uwagi. W sklepie internetowym Neopak dostępnych jest wiele ciekawych artykułów – o jakich jest mowa?

Celofan folia biała


Czy folia jest niezawodna w branży opakowań? Jest. Wykorzystać można ją na wiele sposobów. Do zabezpieczania przesyłek najlepiej sięgnąć po folię stretch, która jest wysoce rozciągliwa i sama przykleja się do danej powierzchni. Można użyć jej do wszelkiego rodzaju towarów pojedynczo lub zbiorczo. Do zabezpieczania zawartości używa się wszystkim dobrze znanej folii bąbelkowej – jej zadaniem jest ochrona delikatnych towarów, takich jak szkło, porcelana czy ceramika. Wszelkie rzeczy wyjątkowo narażone na stłuczenie będą bezpieczne, kiedy owinie się je folią bąbelkową. Poza funkcją ochronną, tego typu folia spełnia również funkcję izolacji termicznej, co świetnie sprawdza się do ochrony przed czynnikami zewnętrznymi podczas transportu. O foliach można byłoby pisać godzinami. Jest ich tak wiele, a każda sprawdzi się w zupełnie innej sytuacji. Czasem ciężko jest wybrać spośród bogatej oferty, dlatego warto poznać wszystkie możliwości. 

Folia stretch nie tylko do zawijania kanapek 


Z pewnością pierwszą myślą, która wpada do głowy po usłyszeniu słów folia i stretch jest moment, w którym szykowane są drugie śniadanie do pracy i szkoły. Nic dziwnego. Większość polskich domów, właśnie w taki sposób zabezpiecza jedzenie, które zabierane jest przez członków rodziny ze sobą w drogę. Folia stretch ma jednak trochę inne zastosowanie, choć oczywiście w branży spożywczej używana jest od wielu lat i sprawdza się w niej znakomicie. Kolejnym rozwiązaniem używania folii stretch jest zabezpieczanie przesyłek. Pracownicy i właściciele firm transportowych używają niezliczone ilości, właśnie w celu odpowiedniego przygotowania paczki do przewiezienia. Co ciekawe, paczka owinięta folią stretch odporna jest na powietrze, wilgoć, a nawet kurz. Nie stanie się jej nic, kiedy na chwilę zostanie na deszczu. Karton jest o wiele bardziej stabilny i zwarty, a ryzyko uszkodzenia, można by powiedzieć, wynosi równe, okrągłe zero. 

Folia stretch

Czy folia stretch przyda się podczas pakowania paczek?


Cudownie byłoby, gdyby paczka docierała z punktu A, do punktu B jednym transportem. Niestety tak się nie dzieje. Przesyłka trafia najpierw do sortowni, a potem rusza w dalszą podróż – często przechodzi ona przez wiele rąk i pokonuje ona imponującą trasę. Właśnie dlatego należy zrobić wszystko, aby karton był odpowiednio zabezpieczony i nie uległ zniszczeniu podczas sortowania. Z pewnością trudno sobie wyobrazić, jak zawartość wypada z kartonu i jest na szybko wkładana do niego z powrotem przez pracowników sortowni, ale proszę wierzyć, że jest to dość częste zjawisko. Firmy nie zwracają uwagi na stan kartonu, jego prawidłowe oklejenie czy właśnie, skorzystanie z dobrodziejstw oferowanych przez hurtownie z opakowaniami. Mowa tutaj oczywiście o folii stretch – jeśli paczka zostanie owinięta przy jej pomocy, to nawet ostre narzędzie nie sprawi, że karton ulegnie zniszczeniu. Tym niezastąpionym produktem owinąć można również trochę większe ładunki, na przykład palety, na który znajdować się może wiele przedmiotów lub kartonów. 

Folia stretch ma swoje zastosowanie również w branży gastronomicznej. Produkt ten lubi się z jedzeniem, ale trzeba wybrać folię, która przeszła specjalne testy i potwierdzone zostało, że nie wpływa ona negatywnie na zdrowie i organizm człowieka. Folię stretch zauważyć można w restauracjach, hotelach, barach czy innych lokalach, w których serwowane jest jedzenie. Służy ona, na przykład do zabezpieczania chleba, aby nie stał się czerstwy. Można używać jej również w celu owinięcia talerzy, które przewożone będą w miejsce, gdzie zamówiony został specjalny catering. Folia stretch w branży gastronomicznej jest niezwykle przydatna, często niezbędna. Restauracyjna kuchnia wyposażona jest często w specjalne dyspensery do folii stretch, aby zawijanie talerzy czy półmisków było szybkie i sprawne. Folia stretch spożywcza posiada specjalne atesty, które gwarantują jej bezpieczne stosowanie, co jest bardzo istotne gdy dany przedmiot ma kontakt z żywnością. Sprawdzi się doskonale również  w warunkach domowych – tak jak zostało już wspomniane, zawinąć w nią można kanapki do szkoły lub pracy, a nawet obiad, by był świeży i nadawał się do konsumpcji następnego dnia. 
Folie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folie

Do czego używana jest folia bąbelkowa? 


Folię bąbelkową używać można na dwa sposoby – jako część koperty, która stanowi niezastąpioną ochronę lub jako oddzielny produkt służący do pakowania i zabezpieczania towarów na magazynie. Folia bąbelkowa to produkt spotykany w branży opakowań, logistycznej, transportowej, a nawet gastronomicznej. Do tej pory nie został stworzony produkt, który mógłby zastąpić folię bąbelkową, ponieważ jest ona jedyna w swoim rodzaju. Nic nie chroni tak przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi, stłuczeniami, a nawet wysokimi temperaturami. Folia chroni również przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wilgoć czy słońce. Interesujące prawda? Żaden przedsiębiorca nie chce, aby jego towar dotarł do klienta zniszczony. Wiążę się to ze zwrotami, nieprzychylnymi opiniami, a nawet koniecznością wymianu towaru na nowy (oczywiście na koszt przedsiębiorcy). W dzisiejszych czasach opinia o firmie jest niezwykle ważna – negatywna sprawi, że sprzedaż będzie stała w miejscu lub gorzej... Spadała. Straty finansowe przerażać mogą każdego inwestora. Więc może lepiej zakupić folię bąbelkową i nie martwić się o to, w jakim stanie przesyłka dotrze do klienta? 

Folia bąbelkowa rolka


Folia bąbelkowa, a przeprowadzka – dlaczego warto ją kupić podczas zmiany mieszkania?


Przeprowadzka to czynność, która wręcz skazana jest na folię bąbelkową. Oczywiście nie ma konieczności używania jej przy wynoszeniu mebli, przedmiotów, dekoracji czy wartościowych ozdób, ale z pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie. No, chyba że domownikowi nie zależy, aby wszelkie przedmioty były odpowiednio zabezpieczone. Wiele firm przeprowadzkowych ma na stanie folię bąbelkową, którą używa przy przewożeniu wyposażenia danej nieruchomości. Folia jest wielokrotnego użytku, co oznacza, że po jednej przeprowadzce może posłużyć przy następnej. Zawija się nią obrazy, szkło i porcelanę, wszystkie szklane i delikatne przedmioty, a nawet gabaryty, które mogą zarysować ścianę. Folia bąbelkowa jest wręcz niezniszczalna, dlatego zabezpieczony przy jej pomocy kubek, nawet kiedy upadnie, będzie odpowiednio chroniony – nie powinien się on wtedy zbić. Folia bąbelkowa do przeprowadzki to może być ten sam materiał, który otrzymało się razem z zamawianą z internetu rzeczą. 

Folia ochronna – co tak naprawdę chroni?


W sklepie internetowym Neopak dostępna jest folia ochronna. Jest nazwa, choć mówi wiele, to pod nią kryje się jeszcze więcej, niż mogłoby się wydawać. Jest to produkt bardzo popularny i powszechnie stosowany, zwłaszcza w przypadku remontów. Służy ona do zabezpieczania powierzchni, a w tym podług i ścian. Można nakryć nią meble, obrazy, dekoracje i wystające elementy domowej przestrzeni, których w żaden sposób nie da się przenieść, na przykład żyrandole. Zawsze warto zabezpieczać remontowaną nieruchomość przed negatywnymi aspektami remontu. Dzięki temu sprzątanie po remoncie zajmie znacznie mniej czasu, nie dojdzie również do zniszczenia np. drewnianej podłogi lub drogocennych mebli. Innym zastosowaniem folii ochronnej jest także przemysł spożywczy, ponieważ jest ona bardzo odporna na czynniki zewnętrzne (wilgoć, powietrze, kurz). Sprawdzi się także w jakiejkolwiek innej sytuacji, w której potrzebujemy wysokiej jakości zabezpieczenia danego przedmiotu. Ogromną zaletą folii jest jej niska cena – naprawdę niska. 

Folia malarska ochronna


Jakie folie dostępne są jeszcze na rynku? 

Arkusze foliowe – są one często używane w miejscach, gdzie sprzedawane jest jedzenie, na przykład cukiernie i piekarnie, ale nie tylko tam sprawdzą się wyjątkowo dobrze. Z arkuszy korzystają również floryści podczas tworzenia niezapomnianych, kwiatowych kompozycji.

Folia budowlana – nazwa mówi sama za siebie. Stosuje się ją jako zabezpieczenie nieruchomości podczas remontów i odświeżania. Znaleźć ją można na placach budowy – nie da się jej nie zauważyć.

Folia malarska – to właśnie dzięki niej nie trzeba spędzać wielu godzina na domywaniu podłogi z farby. Folia malarska zabezpieczy elementy domowej przestrzeni przed zniszczeniami, które są ciężkie do naprawienia.

Pokrowce na ubrania – o nich wiele pisać nie trzeba, każdy je dobrze zna. Są przydatne w podróży czy też podczas przeprowadzki. 

Woreczki bąbelkowe – choć może nie są one, aż tak foliowe jak wyżej wymienione produkty, to warto byłoby o nich wspomnieć. I choć z pozoru są banalnym produktem, to o szerokim zastosowaniu woreczków mówić można byłoby godzinami. Są one cenione przez wiele osób, zwłaszcza tych, dla których pakowanie przesyłek to codzienność. Zastępują wypełniacze, klasyczną folię bąbelkową, a nawet solidne produkty służące do zabezpieczenia. 

Nasza oferta jest niezwykle bogata. Została stworzona tak, aby odpowiedzieć na potrzeby wszystkich, jednocześnie zapewniając wysoką jakość i dobrą cenę. Folie, które sprzedajemy, są niezwykle jakościowe, o czym świadczy liczba stale powracających do nas klientów. 

folia
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie