Joanna L. Joanna L. sobota, 14 maja 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4652
Ilość komentarzy: 0

Jakie rolki do kasy fiskalnej wybrać?

rolki do kasy fiskalnej
Po zakupie urządzeń fiskalnych każdy przedsiębiorca musi zmierzyć się z pytaniem: jakie rolki do kasy fiskalnej wybrać? Dla starych wyjadaczy to pytanie, jest banalne, jednak początkujący przedsiębiorca może nie mieć pojęcia, jaka rolka będzie najlepsza, a także jak wybrać odpowiedni rozmiar.

Ten poradnik dedykujemy osobom, które rozpoczynają swój biznes i chcą dowiedzieć się konkretnie, jakie rolki do kas fiskalnych będą odpowiednie, a także jak wybrać odpowiedni model.


Rolki do kas fiskalnych – na co zwrócić uwagę?


Tajemnicze liczby

Jeśli zacząłeś już szukać odpowiednich rolek, to pewnie zauważyłeś dziwne oznaczenia 57/30 czy 30/40 – o co w tym wszystkim chodzi?

Najczęściej producenci rolek kasowych najpierw podają szerokość papieru, a następnie jego długość. Pierwsza miara wyznaczana jest w milimetrach, natomiast druga w metrach.
Rolki kasowe 57/25 to papier, który ma 57 mm szerokości oraz 25 metrów długości.


Wymiary kasy a długość rolki

Skoro już wiesz, czym są tajemne liczby, to warto teraz je odnieść do ich praktycznego zastosowania. Bardzo częstym błędem początkujących przedsiębiorców jest kupowanie jak najdłuższej rolki. Takie zachowania – na pozorną logikę – mogłoby mieć swoje uzasadnienie, bo w końcu im dłuższa rolka, tym dłużej będzie służyć. Niestety, jeśli także wpędziłeś się w takie rozumowanie, to musimy Cię wyprowadzić z tego ogromnego błędu.

Rolka do kasy fiskalnej musi być dopasowana do pojemności kasy. Jeśli kupisz rolkę o długości 50 metrów, to w życiu nie zmieścisz jej do swoich terminali płatniczych, gdyż nie zamkniesz pokrywy. Urządzenie nie będzie więc mogło działać prawidłowo.
Jak sprawdzić wymiary rolki do kasy fiskalnej?
Takie informacje zawsze zawiera instrukcja obsługi urządzeń fiskalnych. Jeśli jednak w ferworze emocji wyrzuciłeś "zbędny" świstek, to możesz sprawdzić takie informacje na stronie producenta.


Gramatura papieru termoczułego

Czasem producenci wypuszczają na rynek super-tanie rolki termiczne, których cena dyskryminuje inne produkty rynkowe. Nie daj się na to nabrać! Najczęściej takie rolki mają bardzo niską gramaturę. W takim przypadku może dojść do ich łatwego uszkodzenia podczas pracy. 

Ta pozorna oszczędność zakończy się więc podwójnym wydatkiem, gdyż będziesz zmuszony kupić drugi papier termiczny.

Najlepiej szukaj rolki do kasy fiskalnej o gramaturze powyżej 50 g/m2.

Trwałość nadruku

Lepsi producenci zawsze udzielają gwarancji trwałości papieru termicznego, którą określa trwałość nadruku. Najczęściej na rynku można znaleźć papier termiczny o gwarancji od 4 do 7 lat. Im dłuższa trwałość, tym stosunkowo wyższa cena. 

Pamiętaj, że przy takim zakupie jest to jednak inwestycja, gdyż możesz mieć pewność, że taka rolka jest wysokiej jakości i Twoje kasy fiskalne nie ulegną uszkodzeniu na skutek awarii papieru.

Jak wybrać rolkę do urządzeń fiskalnych?

Tak jak wspominaliśmy wyżej, wymagane rolki do kas fiskalnych powinny być dokładnie opisane w instrukcji lub/ i na stronie producenta. Ale co robić, jeśli nie możesz znaleźć informacji, a kasy fiskalne muszą działać nieprzerwanie? W takim przypadku podpowiemy Ci pewien schemat. Jeszcze raz podkreślimy – jest to pewien schemat rolek do kas, więc może się on sprawdzić w Twoim przypadku, jednak nie musi.

Zazwyczaj rolki do kas fiskalnych czy papier do terminala płatniczego nie przekraczają 120 mm szerokości. Szerszy papier termiczny wykorzystywany jest do faksów i jego szerokość może osiągać do 200 mm. Nawój do faksówek (długość papieru) może mieć od 10 do 100 m w zależności od wielkości urządzeń, natomiast długość rolki do kasy fiskalnej rzadko przekracza 80 m.

Najpopularniejsze kasy fiskalne i odpowiednie rolki termiczne

Chcąc ułatwić Ci zadanie przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych kas fiskalnych wraz z odpowiadającymi rolkami. Z poniższego zestawienia dowiesz się jaka rolka pasuje do różnych kas.
ROLKI DO KAS FISKALNYCH - POPULARNE MODELE
Kasa Ponset ErgoDo kasy Posnet Ergo dedykowane są rolki 57mm x 30m.
Kasa Posnet Thermal A XLDo tej kasy fiskalnej dedykowane są rolki 57mm x 100m.
Kasa Elzab Mini ETakie urządzenia fiskalne wymagają rolek do kas 57mm x 30m.
Kasa Elzab K10Wymagana rolka 57mm x 18m.
Novitus NanoNajczęściej stosowany papier do tej drukarki ma wymiary 57mm x 30m.
Posnet BingoPonownie przeznaczony jest papier 57mm x 30m
Elzab JotaDo tego urządzenia nalezy kupić rolki 56mm x 60 m.
Rolki do kas fiskalnych

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Rolki do kas fiskalnych

Gdzie kupić rolki do kas fiskalnych?

Warszawa, a właściwie jej mieszkańcy, mogą szczęśliwe zaopatrzyć się w tanie rolki termiczne do urządzeń fiskalnych w naszym sklepie stacjonarnych przy ulicy Leonidasa 51. Jeśli jednak chcesz kupić tanio papier termiczny, bez konieczności odwiedzania stolicy, to możesz to zrobić w naszym sklepie internetowym Neopak.

Znajdziesz u nas przeróżne rolki termiczne do urządzeń fiskalnych i w różnych konfiguracjach – 10 sztuk, 20, a także pojedynczo. Wybierz sam, jaka forma będzie dla Ciebie najbardziej dogodna.

Możesz sprawdzić jakość naszego papieru termicznego kupując 1 sztukę, a jeśli jesteś odważny – lub znasz nasze produkty i wiesz, że zawsze stawiamy na solidną jakość – to polecamy Ci kupić od razu większą ilość, gdyż w Neopak większa ilość=większy rabat.
rolki do kasy fiskalnej
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie