Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyniedziela, 19 lutego 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2407
Ilość komentarzy: 0

Jakie rozmiary etykiet termicznych nakleja się na paczki?

Jakie rozmiary etykiet termicznych nakleja się na paczki?


W latach dwudziestych XXI wieku sprzedaż internetowa zyskała naprawdę mocno na znaczeniu. Coraz większa liczba osób zaczęła zamawiać rzeczy przez internet. Wiąże się to między innymi z przeogromną wygodą, jaką dostajemy dzięki właśnie takim zakupom. Siedzimy w ciepłym fotelu przed swoim biurkiem i komputerem lub nawet coraz częściej w swoim smartfonie. Obecnie jesteśmy w stanie wszystko kupić przez internet. Później tylko opłacić, poczekać aż sprzedający zapakuje towar, naklei etykietę, a następnie przekaże kurierowi bądź wrzuci do paczkomatu.

W dzisiejszych czasach wszystko wydaje się łatwiejsze, nawet pakowanie przesyłek i paczek. Materiały opakowaniowe są łatwo dostępne, szybkość docierania przesyłek jest również o wiele większa, chociażby ze względu na znaczną informatyzację oraz automatyzację logistyczną, choćby w centrach dystrybucyjno-przeładunkowych.

Na pewno duży wpływ miało szersze wykorzystanie kodów kreskowych oraz nowości w postaci kodów QR, pracownicy i dostawcy nie muszą ręcznie sczytywać danych, wystarczy, że zeskanują kod odpowiednim urządzeniem i już wszystko wiedzą. Ponadto druk etykiet jest o wiele łatwiejszy z wykorzystaniem specjalnych drukarek i papieru. Druk termiczny na etykietach termicznych umożliwia o wiele większą mobilność. Przyjrzyjmy się w dalszej części, etykietom termicznym, ich zastosowaniu i zaletom.

opakowanie z etykietą

Co to są etykiety termiczne?


Czym więc jest etykieta termiczna, którą tak przed chwilą wychwalaliśmy we wcześniejszej części tego artykułu? To nic innego jak kawałek papierowej etykiety w postaci naklejki, a więc jej druga strona jest na specjalnym podłożu klejącym, które pozwala łatwo i bez problemów umieścić taką etykietę na opakowaniu. Największą różnicą pomiędzy zwykłymi etykietami a etykietami termicznymi jest to, że do jej wydruku nie potrzebujemy żadnego tuszu, atramentu czy tonera. Dzieje się tak ze względu na to, że papier jest pokryty specjalną substancją, która w wyniku ciepła, generowanego przez urządzenie drukujące, a dokładnie głowicę takiej drukarki, zaczernia się i powstaje wcześniej zaprojektowany tekst, cyfry liczby, a przy zaawansowanych drukarkach termicznych nawet grafika.


opakowanie z etykietą
Etykiety termiczne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Etykiety termiczne


Jakie zalety posiadają etykiety termiczne?


Dzięki temu, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych substancji w postaci atramentu, tuszu czy tonerów, sama drukarka do etykiet termicznych, może być niezwykle mobilna i łatwa w obsłudze. Podręczne zalety takiego urządzenia jest szczególnie doceniana przede wszystkim w magazynach, gdzie wydrukowanie etykiety na miejscu jest znaczenie wygodniejsze, niż wędrowanie do biura za każdym razem, drukowanie etykiety na drukarce i powrót w miejsce, gdzie znajduje się pakunek. Poza tym, sam koszt, takiego rozwiązania jak \, może okazać się o wiele tańszy niż kupno specjalnej drukarki, dokupowanie tuszu czy tonera, i ciągłe marnowanie czasu na chodzenie od biura do paczek. Na pewno dużym plusem będzie także to, że aplikacja takiej etykiety jest niesamowicie prosta. W momencie skończenia termicznego druku wystarczy po prostu przykleić ja na opakowanie.

Mówiąc o zaletach etykiet termicznych, warto również wspomnieć o wadach, a wręczy ryzykach, jakie niesie wykorzystanie tego rodzaju druku etykiet. Odporność etykiet termicznych na światło słoneczne oraz ciepło jest bardzo niska, to w końcu dzięki temperaturze możemy ujrzeć napisy na takiej etykiecie. Więc niekontrolowane nagrzanie takiej etykiety, może sprawić, że cała sczernieje. Głowica drukarki termicznej ma mniejszą żywotność niż głowica drukarki termotransferowej. Jednak ogólne koszty wykorzystania tych dwóch typów drukarek i etykiet do oznaczania, są o wiele mniejsze niż wykorzystanie normalnych, standardowych typów nadruku.


opakowania z etykietami


Jakie rozmiary etykiet termicznych są najpopularniejsze?


Na chwilę obecną, najbardziej czytelny rozmiar etykiety, który łączy w sobie jednocześnie zalety ekonomiczne to jedna czwarta kartki A4. Jest to dość popularny rozmiar choćby w nomenklaturze największej firmy obsługującej automaty do paczek, rozmiar ten określany jest jako A6P. Jakie jednak najpopularniejsze rozmiary etykiet termicznych możemy kupić?

Warto wspomnieć, że etykiety termiczne są dostępne w postaci rolek, które posiadają dokładną, odliczoną ilość etykiet na takiej rolce. Najpopularniejsze rozmiary obecnie dostępne na rynku to 100 na 100 milimetrów, 100 na 170 milimetrów oraz 100 na 50 milimetrów.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że odpowiedź na pytanie z tytułu tego artykułu, jest prosta – etykiety kurierskie, etykiety na paczki powinny mieć rozmiar nie mniejszy niż 100 na 150 milimetrów.

wydrukowana etykieta na opakowaniu


Gdzie kupić etykiety termiczne?


Etykiety termiczne to nieodzowny element dzisiejszej sprzedaży internetowej. Jeśli ktoś posiada działalność gospodarczą, która opiera się na sprzedaży wysyłkowej, to na pewno szuka oszczędności choćby w tak prostym procesie, jak drukowanie etykiet.

Szeroki zakres zwykłych etykiet, naklejek oraz oznaczeń samoprzylepnych znajdziesz na stronie sklepu internetowego neopak.pl. Etykiety termiczne w najbardziej popularnych rozmiarach oraz etykiety termiczne na rolkach możesz kupić także na stronie naszego drugiego sklepu opako.com.pl. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu, przypominamy, że zakupy hurtowe podlegają negocjacjom cenowym!
 
etykietka na paczkę
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie