Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 16 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 572
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jakie są nietypowe zastosowania kleju na gorąco?

Jakie są nietypowe zastosowania kleju na gorąco?


Prawdziwy domowy majsterkowicz nie może się obejść bez kilku bardzo prostych, jednak bardzo skutecznych narzędzi i akcesoriów. Kilka z nich wymienimy za chwilę, jednak na początku słowem wstępu, chcielibyśmy napisać, że w przypadku większości awarii sprzętu czy innych urządzeń w naszym gospodarstwie domowym, nie potrzeba kupować nowego, drogiego sprzętu w sklepie, wystarczy użyć swojej wyobraźni i prostych narzędzi i akcesoriów.

W szafce z narzędziami i akcesoriami każdego prawdziwego majsterkowicza powinny się znajdować takie rzeczy jak taśma klejąca, taśma dwustronna, zszywacz tapicerski, trytytki, szara taśma naprawcza (tak zwana Duct Tape), a także klej na gorąco i pistolet do tego kleju. Z najprostszych akcesoriów i narzędzie jesteśmy w stanie stworzyć niesamowite rozwiązania.

Pistolet i klej na gorąco, to bardzo ciekawy zestaw, dzięki któremu możemy wykonać naprawdę wiele prostych prac, a także bardziej skomplikowanych napraw. Co to jest klej na gorąco i pistolet do niego? Do czego można wykorzystać klej na gorąco? Jaka jest zasada działania pistoletu na gorąco? Jakie są nietypowe zastosowania kleju na gorąco? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

pistolety do kleju na gorąco

Co to klej na gorąco i pistolet do kleju na gorąco?


Klej na gorąco to jak sama nazwa wskazuje, klej, który swoje właściwości osiąga przy odpowiedniej temperaturze. Do jego podgrzania potrzebny jest specjalny pistolet, o którym napiszemy nieco później. Klej na gorąco występuje w podłużnych pałek o przekroju koła. Najczęściej możemy go nabyć w kolorze białym lub transparentnym (w specjalistycznych sklepach znajdziemy także kolorowe wkłady kleju, a nawet z dodatkiem brokatu). 

Do użycia wkładów takiego kleju potrzebny będzie nam specjalny pistolet. Tutaj ważna informacja, wkłady kleju na gorąco występują w sprzedaży w różnych długościach, a także średnicach takiego wkładu. Pistolet do kleju na gorąco jest przystosowany jedynie do jednego rodzaju średnicy wkładu, także jest niezwykle istotnym to, by dobrać odpowiednie wkłady kleju na gorąco, do samego pistoletu na gorąco.

czarny klej na gorąco
Klej na gorąco

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Klej na gorąco

Jak działa pistolet do kleju na gorąco?


Urządzenie, jakim jest pistolet do kleju na gorąco, w bardzo dużej mierze przypomina właśnie pistolet. Posiada rękojeść ze spustem, który musimy nacisnąć, by przesuwać wkład kleju, ponadto w górnej części obudowy znajduje się specjalna prowadnica, w którą wkładamy wkład. Oprócz prowadnicy w obudowie znajduje się grzałka, która rozgrzewa się do wysokiej temperatury, aby móc skutecznie roztopić klej.

Pistolet potrzebuje oczywiście prądu, do tego by grzałka znajdująca się wewnątrz mogła się nagrzać. Po włączeniu pistoletu do prądu należy odczekać kilka minut, by ten dobrze się nagrzał i skutecznie roztapiał klej w trakcie używania. Wybór odpowiedniego pistoletu do kleju to na pewno ważny element, jednak do domowych zastosowań powinny wystarczyć nam już te najtańsze.

Wciskając spust na pistolecie, w sposób mechaniczny zmuszamy wkład z klejem do przemieszczania się poprzez grzałkę, która roztapia klej i sprawia, że ten przechodzi w konsystencję gęstą, ale ciekłą.

klej na gorąco


Jakie zastosowanie ma klej na gorąco?


Klej na gorąco sprawdzi się wszędzie tam, gdzie będziemy musieli połączyć dwa różne elementy ze sobą, elementy takie, które przed uszkodzeniem były jedną całością lub po prostu były ze sobą połączone. Kleju na gorąco możemy użyć również do przytwierdzenia przedmiotów, tak by się nie przemieszczały. Oczywiście za pomocą kleju na gorąco nie powiesimy obrazka na ścianie. Jednak przymocowanie listwy przypodłogowej będzie jak najbardziej możliwe.

Kleju na gorąco możemy używać do naprawienia ucha w kubku, które pękło i odpadło, wystarczy odpowiednio przygotować powierzchnię i zacząć klejenie. Jeśli odpada nam listwa ozdobna w którymś meblu, a klej nałożony oryginalnie przez producenta nie jest już tej samej jakości, na ratunek może nam przyjść klej na gorąco wraz z pistoletem. To urządzenie wraz z klejem na gorąco ma naprawdę wiele podstawowych zastosowań, dzięki którym będziemy mogli uratować nie jeden sprzęt i dekoracje, które uległy zniszczeniu w naszym gospodarstwie domowym.


niebieski pistolet do kleju na gorąco


Jakie są nietypowe zastosowania kleju na gorąco?


Klej na gorąco możemy wykorzystać między innymi do uszczelniania spoin w tworzywach sztucznych, przykładowo, jeśli gumowa zabawka naszego dziecka tonie w wannie, wystarczy znaleźć pęknięcie, i z dozą ostrożności zakleić powstałą szczelinę klejem na gorąco. Często się również zdarza, że dywany w mieszkaniu, czy przed wejściem do mieszkania ślizgają się w momencie, kiedy na nie wchodzimy. Jeśli nie mamy specjalnych naklejek antypoślizgowych, to wystarczy nałożyć kilka zygzakowatych warstw od spodu takiej wykładziny, by ta dobrze przywierała do czystych paneli czy płytek podłogowych.

Klej na gorąco często jest wykorzystywany w modelarstwie. Jeśli jesteś młodym człowiekiem, to Twój ojciec na pewno będzie pamiętał, że kiedyś do sklejania modelarzy wykorzystywano butapren, w dzisiejszych czasach bezpieczniejszym, a także bardziej precyzyjnym jest klej na gorąco.

Klej na gorąco sprawdzi się również we wszelkiego rodzaju rękodziele, wykonywaniu ozdób do domu czy w każdej czynności, w której potrzebujemy transparentnego mocowania, które nie będzie rzucało się w oczy.

biały pistolet do kleju

Gdzie kupić klej na gorąco?


Klej na gorąco, jak również pistolety do tegoż kleju możemy kupić w większości supermarketów czy sklepów budowlanych. Oczywiście ze względu na zastosowanie kleju na gorąco, możemy go również znaleźć w sklepach modelarskich.

Jeśli jednak nie masz ochoty jeździć po sklepach, szukać odpowiedniego kleju na gorąco, to zachęcamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu neopak.pl, gdzie znajdziesz wysokiej jakości klej na gorąco oraz pistolety do kleju na gorąco. Zapraszamy!
klej na gorąco
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie