Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 14 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 786
Ilość komentarzy: 0

Jakie są standardowe wymiary segregatora biurowego?

Jakie są standardowe wymiary segregatora biurowego?


Prowadząc własną firmę lub pracując dla kogoś na etacie w biurze, na pewno niejednokrotnie spotkaliśmy się z różnorakim wyposażeniem biurowym. Większość z nas będzie miała możliwość pracy w biurze, obecnie pracuje w biurze lub pracowała w biurze. Każdy więc powinien mieć minimalne informacje odnośnie do tego, jakie jest niezbędne wyposażenie biura, a także jakie niezbędne akcesoria biurowe powinniśmy posiadać w biurze.

W tym artykule zajmiemy się przede wszystkim akcesoriami, które powinny znajdować się w każdym biurze, akcesoria, do których powinien mieć dostęp każdy pracownik biurowy. Jakie są to akcesoria? Gdzie możemy kupić tego rodzaju akcesoria? Dlaczego te, a nie inne akcesoria? Wszystko wyjaśnimy w dalszej części tego wpisu.

artykuły piśmiennicze


Jakie podstawowe akcesoria biurowe powinny być w biurze?


W tym artykule nie będziemy się rozwodzili na temat rodzaju mebli, krzeseł biurowych, komputerów stacjonarnych czy laptopów. Tematem tego wpisu są bezpośrednio artykuły biurowe, które powinny znaleźć się w każdym odpowiednio przygotowanym do pracy biurze.

Jedną z podstawowych spraw, jeśli chodzi o akcesoria biurowe, to fakt, że jest to wyposażenie, które prawdopodobnie będziemy dokupowali w ciągu roku nawet kilkanaście razy. Jednak do tematu wyboru odpowiedniego dostawcy akcesoriów biurowych przejdziemy później.

Na początku wymieńmy niezbędne akcesoria biurowe, które powinny znaleźć się w każdym biurze:
 • Papier ksero – również nazywany papierem do drukarek, bez tego ani rusz, nie będziemy w stanie wydrukować nawet jednego potwierdzenia, jednej umowy, czy dosłownie czegokolwiek.
 • Akcesoria do pisania – to wszelkiego rodzaju długopisy niebieskie i czarne, a także kolorowe. Na pewno niezbędne będą także ołówki (również gumka do ścierania), żeby wykonywać notatki, które później będziemy mogli usunąć z dokumentów. Przydatne mogą okazać się również zakreślacze.
 • Kalendarz ścienny lub biurkowy, choć w dzisiejszych czasach coraz rzadziej ludzie korzystają z tego typu akcesoriów ze względu na wszechobecną elektronikę.
 • Taśma biurowa i nożyczki – mogą okazać się potrzebne w najmniej spodziewanym momencie, dlatego warto je mieć na podorędziu.
 • Brudnopisy, notesy, karteczki samoprzylepne – pomogą w szybkim zapisaniu myśli, zrobieniu notatek na spotkaniu z klientem lub po prostu zapisaniu jakiejś istotnej informacji.
 • Zszywacze, dziurkacze, koszulki foliowe do segregatorów oraz same segregatory – to akcesoria "must have" w każdym dobrze wyposażonym biurze. Akcesoria te pozwolą na odpowiednią organizację dokumentacji, umów, a także wszelkiej innej „papierologii”. Zszywacz skutecznie złączy poszczególne strony umowy, dzięki dziurkaczowi będziemy mogli taką umowę umieścić w tymczasowym segregatorze, a dzięki koszulkom i innym segregatorom, będziemy mogli chronologicznie przechowywać prowadzoną dokumentację.
 • Kartonowe pudła na dokumenty — sprawdzą się idealnie do przechowywania starszych dokumentów, umów, faktur. Jak wiemy, polskie przepisy prawa są rygorystyczne i nakładają różne obowiązki na przedsiębiorców jak, chociażby wieloletnie przechowywanie dokumentacji.

zapełnione segregatory
Segregatory biurowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Segregatory biurowe


Jakie standardowe wymiary ma segregator biurowy?


Widok segregatora w pomieszczeniu biurowym nie powinien być niczym zaskakującym dla kogoś, kto choć raz w takim biurze był, a jesteśmy pewni, że 99 procent osób, które czyta ten artykuł, na pewno widziała na własne oczy segregatory. Oczywiście naturalne będzie to, że standardowy wymiar segregatora, to taki, który będzie idealnie pasował do przechowywania kartek w formacie A4, czyli formacie najbardziej popularnym pod względem wykorzystania do wydruku dokumentacji.

Każdy segregator posiada trzy wartości podane w wymiarach. W przypadku segregatorów biurowych, mieszczących dokumentację w rozmiarze A4 będzie to 320 milimetrów wysokości oraz 285 milimetrów głębokości. Ponadto istnieje jeszcze trzeci wymiar, tak zwana szerokość (lub grubość) grzbietu, która w prosty sposób określa możliwości danego segregatora. Najczęściej dostępne są segregatory o szerokości grzbietu od 50 milimetrów do 85 milimetrów.

Rozmiar segregatora można określić w prostszy sposób, co jest często stosowane przez sprzedawców. Mówiąc krótko, podaje się format dokumentów, jaki pasuje do segregatora, a także szerokość grzbietu segregatora biurowego, na przykład A4 55mm.

Segregator najczęściej jest wykonany z grubej tektury, która powleczona jest folią polipropylenową, dająca mu odporność na wilgoć i zachlapania wodą. Dodatkowo mechanizm segregatora jest wykonany z metalu, by wytrzymał jak najdłużej. Metal to najbardziej odpowiedni materiał dla mechanizmu segregatora. Większość segregatorów posiada specjalną kieszonkę na grzbiecie, wykonaną z tworzywa sztucznego, dzięki której łatwo umieścimy w nim kartkę z opisem zawartości segregatora.

akcesoria biurowe


Jak wybrać odpowiedniego dostawcę akcesoriów biurowych do miejsca pracy?


Akcesoria biurowe to produkty, które będą bardzo często się kończyły, dlatego też warto wybrać odpowiedniego dostawcę. Jeśli nadal szukasz odpowiedniego dla siebie dostawcy, to z chęcią możemy polecić Ci nasze sklepy internetowe, które znajdują się pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl.

Posiadamy szeroką gamę produktów z kategorii biuro, znajdziesz tam wszelkie niezbędne akcesoria biurowe, które muszą znajdować się w Twoim biurze w tym również segregatory biurowe. Oferujemy przede wszystkim atrakcyjne, niskie ceny, a w przypadku dużych zamówień masz możliwość negocjowania cen. Zapraszamy!
segregatory biurowe
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie