Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 21 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1355
Ilość komentarzy: 0

Jakie są wady opakowań tekturowych?

Jakie są wady opakowań tekturowych?


Choć branża opakowaniowa stale zyskuje nowych klientem, a rok 2019 był swego rodzaju rokiem zapalnym dla wielkiego wzrostu znaczenia przesyłek kurierskich w branży pocztowej, to należy pamiętać, że najpopularniejsze opakowania, czyli tekturowe opakowania, choć posiadają wiele zalet, to nie są pozbawione również wielu wad. O wadach tych koniecznie należy pamiętać, wybierając odpowiednie opakowania do wysyłki.

Opakowania kartonowe dodatkowo zyskują na znaczeniu, w szczególności biorąc pod uwagę ciągle zyskujący trend, dotyczący ekologicznego podejścia do życia, proekologicznych zachowań. Mowa tutaj oczywiście o wybieraniu papierowych toreb, zamiast foliowych reklamówek, kupowaniu wielorazowych bidonów zamiast butelkowanej wody w sklepach spożywczych. Podobnie jest z opakowaniami kartonowymi, które coraz częściej zastępowane są przez producentów towarów, a nie tylko sklepy internetowe, które zajmują się sprzedażą wysyłkową. Warto o tym pamiętać.

Chcąc rozmawiać o wadach opakowań tekturowych, warto również wspomnieć o zaletach, o których również będziemy pisali w tym artykule, tak by każdy z nas mógł sobie zrobić podsumowanie, swego rodzaju równaniu dające wynik po zsumowaniu wszystkich plusów i minusów.

tektura falista składowana


Jakie są zalety opakowań tekturowych?


Jeśli chodzi o zalety, (jak również o wady) pod uwagę weźmiemy ogólny pogląd na wszelkiego rodzaju zalety, bez podziału na poszczególne branże, czy rodzaj użytkownika (gospodarstwo domowe – działalność gospodarcza).

Jako pierwszą zaletę, jedną z najważniejszych należy wymienić to, że opakowania tekturowe są produkowane z ekologicznego materiału, jakim jest makulatura, ścier drzewny, a także często jako dodatek stosuje się zużyte tekstylia, mówiąc krótko i potocznie – szmaty. Korzystając z opakowań z tektury, wspieramy i dbamy jednocześnie o środowisko. Ponadto mówiąc o ekologii, trzeba jednocześnie wspomnieć o tym, że materiały, z których produkowana jest tektura do opakowań tekturowych, są tanie, a ich dostępność jest na więcej niż zadowalającym poziomie. Przekłada się to na finalny koszt zakupu opakowań kartonowych i tekturowych.

Właściwości i ochrona, jakie oferują opakowania tekturowe, w porównaniu do ich ceny są na najwyższym poziomie. Opakowanie tekturowe, które posiadają co najmniej trzy warstwy, bardzo dobrze amortyzują wszelkiego rodzaju wstrząsy i uderzenia. Dobrze zabezpieczony towar w takim opakowaniu ma zminimalizowane ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych, a co za tym idzie, późniejszych problemów z wymianą, reklamacjami, finalizacją transakcji, ale przede wszystkim opinią klienta.

Jeśli mowa o opinii, warto wspomnieć również o tym, że opakowania z tektury czy kartonu to opakowania, które świetnie nadają się na nośnik reklamowy. Można na nich nadrukować dane kontaktowe, hasła reklamowe, grafiki czy innego rodzaju zabiegi marketingowe.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną zaletą opakowań z tektury jest ich prostota zamykania. Nie ważne czy mówimy o pudle klapowym wykonanym z tektury, czy kartonowym, automatycznym opakowaniu. Praktycznie wszystkie opakowania z kartonu i tektury bardzo łatwo możemy zamknąć, co jest znaczną oszczędnością czasu.

kartonowe ludziki
Tektura

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Tektura


Jakie są wady opakowań tekturowych?


Wymieniliśmy główne i najczęściej punktowane zalety opakowań z tektury, jakie są w takim razie ich wady? Na pewno najpoważniejszą wadą opakowań kartonowych oraz tekturowych będzie ich nikła odporność na wilgoć zarówno tą znajdującą się w powietrzu, jak i również bezpośrednią, na przykład w postaci opadów deszczu. Można napisać, że to opakowania wykonane z papieru, więc bez żadnych specjalnych powłok czy domieszek, nie będą odporne na wilgoć.

Złe warunki przechowywania, takie jak za niska lub za wysoka temperatura oraz nieodpowiedni poziom wilgotności powietrza może sprawić, że na powierzchni opakowań z tektury, zacznie rozwijać się pleśń. Złe magazynowanie i przechowywanie może również powodować zniekształcenia kartonowych opakowań, co finalnie może wyeliminować je totalnie z użytku. Więcej o odpowiednich warunkach magazynowania opakowań z tektury i kartonu pisaliśmy w poniższym artykule:

Jakie są zalecenia przechowywania opakowań tekturowych?

Złe wykorzystanie opakowania tekturowego, a więc nieodpowiednie wypełnienie pustych przestrzeni w opakowaniu może doprowadzić do odwrotnego skutku niż zamierzony. Choć są to opakowania bardzo proste w użytku, należy pamiętać przede wszystkim o podstawowych zasadach pakowania przedmiotów i towarów do tego rodzaju opakowań.

opakowanie tekturowe


Gdzie kupić opakowania tekturowe?


Opakowania tekturowe nawet w podstawowej wersji takie jak pudła klapowe możemy dostać w większych sklepach takich jak supermarkety oraz hipermarkety, jeśli jednak zależy nam na różnorodności pod względem rozmiarów czy grubości wykorzystanej tektury, to powinniśmy skorzystać z oferty sklepu obracającego się w branży opakowaniowej.

Dlatego też już teraz serdecznie zapraszamy do naszych internetowych sklepów pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór produktów wykonanych z kartonu oraz tektury, takich jak opakowania, przekładki, Fix-Boxy czy inne. W przypadku zakupów w większych ilościach możesz skorzystać z możliwości negocjacji cen. Nasz doświadczony zespół jest do dyspozycji, doradzimy, polecimy, pomożemy.
tektura falista
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie