Jakub BieleckiJakub Bieleckipiątek, 17 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 116
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jakie worki do pakowania wybrać - porównanie różnych rodzaj

W Neopaku znajdą Państwo wiele rodzajów worków do pakowania. Mamy zarówno worki foliowe, papierowe, jak i z bawełny. Często to właśnie materiał, z którego wyprodukowany jest worek lub torba, definiuje jego właściwości.  Zapraszamy więc do poznania kilku podstawowych rodzajów worków.

worki na śmieci
 

Rodzaje worków w Neopak


Worki do pakowania najczęściej produkowane są z następujących tworzyw:
 • folia PP
 • folia polietylenowa PE
 • papier, papier kraftowy
 • bawełna
Worki z tworzyw sztucznych są sposobem na osiągnięcie wodoszczelności. Czasem ciężko jest je zastąpić foliowe worki poprzez bardziej ekologiczne worki z papieru lub innych naturalnych materiałów. Wtedy warto jednak po prostu pamiętać o odpowiedniej utylizacji plastikowego opakowania.

Popularne rodzaje worków do pakowania:worki

 

Worki do pakowania


W dzisiejszych czasach wiele firm zwraca uwagę na ekologię i stara się działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jednym z aspektów, który może wpłynąć na poziom zanieczyszczenia środowiska, jest opakowanie, w którym pakowane są produkty. W tym artykule skupimy się na różnych rodzajach worków do pakowania i porównamy ich zalety i wady.
 

Woreczki strunowe - kiedy warto wybrać szczelne torebki z zamknięciem strunowym?


Woreczki strunowe to popularny wybór do pakowania małych przedmiotów, takich jak biżuteria, kosmetyki czy drobne akcesoria. Są one wykonane z polietylenu o niskiej gęstości, co oznacza, że są one lekkie i łatwe do przechowywania. Są one również wygodne w użyciu, ponieważ posiadają zintegrowaną strunę, którą można łatwo zamknąć worka.Jednakże, woreczki strunowe nie są zbyt ekologiczne, ponieważ są wykonane z plastiku. Plastik jest trudny do recyklingu. Może powodować problemy dla środowiska, jeśli nie zostanie właściwie utylizowany. Z tego względu podczas wyrzucania odpadów warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby zużyte woreczki strunowe umieścić w żółtym pojemniku na tworzywa.

Popularne odmiany torebek strunowych: 
Worki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki

Worki na śmieci


Worki na śmieci są niezbędnym produktem w każdym domu i biurze. Są one wykonane z różnych materiałów, w tym z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) i polietylenu o niskiej gęstości (LDPE). Worki na śmieci z HDPE są zwykle mocniejsze i trwalsze, ale również droższe. Worki na śmieci z LDPE są tańsze, ale mniej wytrzymałe.

Istnieją również worki na śmieci ekologiczne wykonane z biodegradowalnych materiałów, takich jak skrobia kukurydziana lub papier. Są one bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ rozkładają się szybciej niż tradycyjne worki na śmieci wykonane z plastiku.

Popularne odmiany worków na śmieci to:


Do największych zalet worków na śmieci, które znajdą Państwo w Neopaku możemy zaliczyć:
 • niski koszt zakupu
 • są szczelne
 • łatwe w użyciu
 • posiadają zwykle zamknięcie (np. sznureczek, uszy do wiązania)
 • dostępne w wielu rozmiarach, przez co łatwo można dostosować worek do konkretnego pojemnika na odpady
 • różne kolory, co pozwala usprawnić segregację odpadów
 

Ekologiczne worki z bawełny


Ekologiczne worki bawełniane  są coraz bardziej popularne jako alternatywa dla tradycyjnych worków na zakupy. Są one wykonane z bawełny organicznej i mogą być używane wielokrotnie. Są one łatwe do czyszczenia i mogą być prane w pralce. W przeciwieństwie do worków foliowych, worki z bawełny są trwałe i wytrzymałe.

worki do pakowania

Pewnym minusem jest fakt, że, worki z bawełny są droższe niż worki foliowe, a ich produkcja wymaga większej ilości energii i wody. Ponadto, produkcja bawełny może być szkodliwa dla środowiska, ponieważ wymaga stosowania pestycydów i herbicydów. Warto więc wybierać tylko produkty pochodzące od uznanych producentów. Plusem bawełnianych worków jest możliwość umieszczenia na nich nadruków, także kolorowych. Są wtedy niezłą reklamą sklepu, sprzedawcy, czy Państwa firmy.
 

Jak zapakować żywność przed umieszczeniem w lodówce lub zamrożeniem?


Przechowywanie żywności i produktów spożywczych nie należy do najprostszych zadań. Poza odpowiednim zabezpieczeniem produktu musimy bowiem używać jedynie bezpiecznych materiałów do pakowania, które nie wchodzą w reakcje z jedzeniem. Często wybieramy więc papier do pakowania żywności. Nadaje się doskonale jako torba na pieczywo, owoce i warzywa. Chcąc przechowywać żywność w lodówce lub zamrażarce, warto jednak postawić na opakowania foliowe.

Powód jest prosty. Foliowe opakowania zapewniają szczelność. Jedzenie nie pochłania więc  zapachów innych produktów znajdujących się w lodówce. Możliwe jest także wtedy pakowanie produktów wilgotnych i mokrych (np. mięsa z marynatą). Idealnym wyborem do pakowania żywności na czas umieszczenia w lodówce są torebki strunowe. Dobrym rozwiązaniem jest też zawinięcie potrawy lub produktu w folię spożywczą.
 Jakie worki do pakowania wybrać - porównanie różnych rodzaj

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie