Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecpiątek, 4 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1102
Ilość komentarzy: 0

Kiedy zostały wymyślone naklejki samoprzylepne?


Naklejki samoprzylepne obecnie stosowane są w wielu fabrykach produkujących różne akcesoria, ale również na magazynach wysyłkowych oraz w naszych gospodarstwach domowych. Wykorzystamy je do bardzo wielu czynności oraz ułatwią wykonanie wielu zadań wykonywanych w czasie pracy zawodowej. Zobacz jak i kiedy powstały naklejki samoprzylepne oraz jakie etykiety możemy znaleźć dzisiaj w hurtowniach papierniczych.

Jakie naklejki samoprzylepne spotkamy w sklepach?


Przez wiele lat ewolucji naklejki z gotową warstwą klejącą również znacząco się zmieniły i są one coraz lepszej jakości. Dzięki temu mogą być stosowane znacznie częściej oraz będą trzymać się różnych podłoży. Zobacz sam jakie naklejki spotkamy w dużych sklepach papierniczych oraz czym będzie charakteryzowała się każda kategoria.
 • Etykiety w arkuszach A4
Etykiety na arkuszach A4 są dosyć często stosowane w sytuacjach jeżeli będziemy musieli nadrukować pewne informacje o jakimś produkcie oraz nakleić je później na dane opakowanie. Wtedy wybierając odpowiednie etykiety będziemy mogli jednorazowo wykonać kilka bądź kilkanaście takich naklejek jednorazowo. W sklepach odnajdziemy etykiety na których znajdzie się od dwóch do nawet 96 naklejek. Warto więc przemyśleć jaki rozmiar będzie najbardziej odpowiedni i wybrać taki dzięki któremu za jednym razem nadrukujesz jak najwięcej. Zaoszczędzisz dzięki temu czas oraz pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na zakup dodatkowej ilości arkuszy.

Kiedy-zostay-wymylone-naklejki-samoprzylepne
 • Etykiety na rolkach
Kolejnym rodzajem etykiety będą te spotykane na rolkach, które bezpośrednio umieszcza się w drukarce. Aby przygotować taką etykietą konieczne będzie więc zakupienie specjalistycznego sprzętu. Będzie to jednak bardzo dobra opcja jeżeli na przykład nadajesz wiele paczek każdego dnia i musisz w jakiś sposób drukować etykiety nadawcze, które następnie zostaną przyklejone na dane opakowania. Wybierając wówczas etykiety na rolce bez większych trudności i znacznie szybciej będziesz w stanie nadać każdą przesyłkę, a jak dobrze wiemy czas realizacji jestem bardzo istotny szczególnie w okresach zwiększonego ruchu.
 • Naklejki oznaczeniowe
Kolejnym rodzajem naklejek będą te, dzięki którym oznaczymy dane regały magazynowe lub pudełka. Mogą mieć one różne wielkości oraz rozmaite kolory, dzięki czemu pogrupujemy różne artykuły znajdujące się na terenie firmy. Tego typu naklejki możesz także wykorzystać do oznaczania poszczególnych zamówień. Pamiętaj, że odpowiednia organizacja pracy znacząco przyspieszy wykonanie poszczególnych zadań oraz sprawi, że prawdopodobieństwo wystąpienia pomyłki będzie znacznie mniejsze.
 • Inne naklejki ozdobne
Ostatnią grupą naklejek będą te, które umieścimy na prezentach oraz innych podarunkach dla najbliższych osób. Jesteśmy w stanie w ten sposób nieco przyozdobić pakunek tak, aby prezentował się znacznie lepiej w oczach odbiorcy. Do tej grupy naklejek zaliczymy także naklejki na zeszyty, dzięki którym nasze pociechy będą w stanie stwierdzić od razu czy jest to ich zeszyt czy jakiegoś innego ucznia z klasy. Dodatkowo w niektórych sklepach odnajdziemy etykiety, dzięki którym podpiszemy słoiczki z przyprawami lub konfiturami wykonanymi w okresie letnim.

Kiedy-zostay-wymylone-naklejki-samoprzylepne-1

Gdzie kupimy etykiety samoprzylepne?


W zależności od tego jakie naklejki lub etykiety będziemy potrzebowali udamy się do różnych sklepów. Najczęstszym miejscem, gdzie zakupimy większość etykiet samoprzylepnych oraz naklejek oznaczeniowych będą hurtownie papiernicze, które specjalizują się w dostarczaniu akcesoriów do biura oraz na magazyny. Zazwyczaj odnajdziemy tam większość produktów, które będą zadowalające dla sporego grona konsumentów. W takich miejscach nie odnajdziemy jednak naklejek ozdobnych. Po tego typu produkty konieczne będzie udanie się do mniejszego sklepu, który specjalizuje się w artykułach prezentowych. Jeżeli zaś nie posiadasz wystarczającej ilości czasu zawsze możesz zdecydować się na zakup w sklepie internetowym bądź na jakimś portalu aukcyjnym. Sprawdź jednak czy aby na pewno parametry produktu będą spełniały twoje oczekiwania, gdyż nie będziesz w stanie dotknąć artykułu i stwierdzić jaki jest on w rzeczywistości.

Etykiety i naklejki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Etykiety i naklejki

Jaka jest historia naklejek samoprzylepnych?


Historia powstania naklejki wiąże się z dwoma wynalazcami i ciężko powiedzieć który z nich może zostać uznany jako właściwy odkrywca tego wynalazku. Pierwszym kandydatem do tego miana jest Rowland Hill, który wynalazł papier samoprzylepny w 1839 roku. Został on wówczas zastosowany jako pierwszy znaczek pocztowy. Drugim wynalazcą, który swojego odkrycia dokonał w 1935 roku jest R. Stanton Avery. Różnica w czasie jest więc dosyć spora, co może być dosyć zastanawiające. Już wyjaśniamy dlaczego tak ciężko stwierdzić kogo uznać za faktycznego pomysłodawcę naklejek samoprzylepnych. Otóż różnica jest dosyć spora. Pierwszy pomysł polegał na tym, iż naklejka była przymocowana do papieru z użyciem kleju lub gipsu. Zaś ten drugi miał już gotową warstwę klejącą i aby nałożyć naklejkę na papier wystarczyło odkleić powłokę zabezpieczającą i przyłożyć naklejkę do powierzchni. Łatwo więc zauważyć, że właśnie ten drugi wynalazca stworzył naklejkę, którą spotykamy dzisiaj, aczkolwiek sam możesz stwierdzić który dla ciebie jest pierwszym twórcą.

Jak wykorzystać etykiety do promocji firmy?


Etykiety samoprzylepne możemy wykorzystać nie tylko do przeprowadzania różnych prac na magazynie, ale również użyjemy je do promocji działalności. Bez większych trudności nawet na najprostszej drukarce jesteśmy w stanie wydrukować etykiety, na których zamieścimy podstawowe informacje o firmie i zareklamujemy się u pewnej grupy odbiorców. Takie naklejki możemy umieszczać na przykład na słupach ogłoszeniowych bądź przykleić je w różnych miejscach danej miejscowości. Będzie to całkiem niezła opcja, szczególnie gdy zadbasz o przyciągającą uwagę grafikę oraz kierujesz swoje usługi do szerokiej grupy odbiorców.
fot.pixabay
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie