Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 2 lutego 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1484
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Które opakowanie na pizzę wybrać?

W dzisiejszych czasach bardzo wielu z nas nie ma czasu, aby gotować posiłki w domach, bądź też niektórym stanie przy garnkach nie sprawia radości, z kolei inni nie czują się na siłach aby podjąć się sztuki kulinarnej. Wobec tego bardzo niezbędny jest transport żywności. Catering, obiady na dowóz, jedzenie dostarczane do domu – mniejsza jakiej nazwy użyjmy. Najważniejsze jest to, żeby klient się najadł, a właściciel lokalu gastronomicznego miał zysk. W Polsce bardzo popularnym daniem jest włoska pizza. Jednakże nie tylko samo jej przyrządzenie, ale też jej dostarczenie wymaga znaczniejszego wysiłku.
Ktre-opakowanie-na-pizz-wybra

Dlaczego dbałość o szczegóły jest tak ważna?


Prowadzenie lokalu gastronomicznego jest trudną sztuką. Już samo w sobie posiadanie restauracji wymaga dobrania odpowiedniego personelu, pilnowania jakości używanych w kuchni produktów oraz standardów przy przyrządzaniu posiłków przez kucharza. Do tego dochodzą rachunki, kwestie związane z utrzymaniem pomieszczenia dla gości w dobrym stanie oraz cała masa jeszcze wielu, wielu czynników. Każdy właściciel restauracji wie jak ważna jest dbałość o szczegóły.

Jednym  takich szczegółów, o którym pod żadnym pozorem nie możemy zapominać jest odpowiednie zapakowanie pizzy przed wysłaniem jej w drogę do klienta. Wiąże się to nie tylko z faktem, że przecież „goły” produkt spożywczy musi znaleźć się w jakimś opakowaniu, ale też wpływa to na jakość dostarczonego jedzenia, a co za tym idzie – na poziom zadowolenia klienta. Należy więc dbać o odpowiednie kartony na pizze, których nie może zabraknąć w zaopatrzeniu naszego przedsiębiorstwa.

Dlaczego karton na pizze jest niezbędny?


Kartony na pizze muszą być niezbędnym elementem wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego, który specjalizuje się w serwowaniu tego typu potraw. Karton na pizze ma już bardzo długi rodowód – towarzyszy pizzy praktycznie odtąd, odkąd stała się ona produktem żywieniowym sprzedawanym na wynos i na szeroką skalę. Każdy amator włoskich placków z dodatkami uśmiecha się od ucha do ucha na widok samego kartonu na pizzę, gdyż już wie, że w środku czeka go apetyczna, pachnąca i gorąca pizza. No właśnie – czy aby zawsze?

Musimy pamiętać o tym, że aromatyczna pizza, która jest wciąż ciepła to podstawa całej polityki dostarczania jedzenia pod adres klienta. Niestety, wielokrotnie można usłyszeć opinie klientów, że pizza z takiej a takiej pizzerii dotarła zimna, nie pachniała smacznie albo co gorsza, rozwaliła się w transporcie. Temu wszystkiemu winne za każdym razem jest złe zapakowanie pizzy. Niekiedy przyczyn tego stanu rzeczy można upatrywać w niedokładnym sposobie pakowania, ale często bywa tak, że to opakowanie bywa wadliwe. Decydując się na zakup kartonu na pizzę z naszego sklepu zyskasz nie tylko gwarancję bezpieczeństwa, ale też całą masę dodatkowych korzyści.
Ktre-opakowanie-na-pizz-wybra-1

Kartony na pizze

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony na pizze

Co daje karton na pizzę?


Nasz karton na pizzę to produkt najwyższej jakości. Wykonany z trwałego materiału posłuży jako skuteczne i bezpieczne opakowanie żywności, przeznaczonej do transportu.
Możemy bez żadnego problemu zapakować pizzę w karton. Później taki karton może znaleźć się w większym, termicznym futerale na jedzenie. Kierowca czy też dostawca w sposób skuteczny, a także wygodny dla siebie dostarczy żywność pod wskazany adres. Warto podkreślić, że klient otrzyma wówczas pizzę w znakomitym stanie, jakby ledwo co wyszła z pieca. Nasz karton pozwoli zachować taki stan pizzy, jakby klient otrzymał ją na świeżo na miejscu i spożywał w lokalu.

Nasz karton na pizzę to także znakomity termoizolator. Kiedy po wyjęciu z pieca kucharz na świeżo zapakuje pizzę do kartonu, a następnie szczelnie go zamknie, po czym kierowca dojedzie z przesyłką do klienta, to klient otrzyma pizzę ciepłą, a istnieje nawet szansa, że wciąż bardzo gorącą. To z pewnością wpłynie pozytywnie na odczucia klienta. Dodatkowo wchodzi tu aspekt zdrowotny – zawsze lepiej jeść ciepły posiłek, gdyż to jest zdrowiej dla żołądka. Zapewnimy to klientowi dzięki użyciu odpowiedniego kartonu na pizzę.


Karton to także ważny element budowania wizerunku naszej firmy. Choć może to wydawać się mało istotne, to jednak jest to aspekt niezwykle ważny. Gdy zadbamy o to, by klienci za każdym razem dostawali posiłki ciepłe i świeże, to wówczas będziemy otrzymywać same pozytywne opinie i wypadniemy świetnie na tle konkurencji. Dodatkowo, zwróćmy uwagę na możliwości reklamowe jakie da nam biały karton na pizzę. Nabywając ten produkt w dużych nakładach zyskujemy przestrzeń na opakowaniu, którą możemy dowolnie wypełnić. I tak np. możemy tam umieścić logo i nazwę firmy, nanieść grafikę związaną z gastronomią – przykładowo: postać kucharza czy pizzę – umieścić na kartonie zdjęcia, bądź wydrukować na nim napisy czysto informujące klienta gdzie może smacznie zjeść. Przestrzeń każdorazowo jest duża, możemy więc także pokusić się o dodanie motto lub krótkiego, zabawnego wierszyka w celu polepszenia naszego wizerunku. Możemy też zastosować urozmaicenie. Przykładowo na części kartonów nanieść jedną rzecz, na inną część grafikę z napisem, na jeszcze inną interesującą rymowankę.

Należy zwrócić uwagę na to, że w naszym sklepie posiadamy bardzo szeroki wachlarz wyboru jeżeli chodzi o opakowania na pizzę. Wiele restauracji posiada parę wariantów rozmiarowych dla swoich pizz. Najczęściej spotykany to pizze małe, średnie oraz duże. Chcąc zakupić kartony o różnych gabarytach, dopasowanych do rozmiarów naszego jedzenia idealnie odnajdziemy to, czego poszukujemy w ofercie naszego sklepu. Przykładowo oferujemy karton na dużą pizzę. Jest to bardzo dobry wybór, ale po co pakować w ten karton mniejsze pizze? Oczywiście jest to działanie bez sensu, dlatego też proponujemy karton na średnią pizzę. Opakowanie wciąż będzie za duże dla naszej najmniejszej opcji rozmiarowej? To nic nie szkodzi! Zawsze możesz zdecydować się zakup kartonu na małą pizzę, a w połączeniu z powyższymi ofertami kompleksowo zaspokoisz swoje potrzeby pakowania produktów.
Ktre-opakowanie-na-pizz-wybra-2

Bezpieczeństwo w transporcie


Wspomnieliśmy już o transportowaniu kartonów z pizzą w większych futerałach. Jest to szczególnie niezbędne zimą, kiedy z powodu bardzo niskich temperatur jedzenie będące w transporcie jest narażone na bardzo szybką utratą ciepła. Nawet tak świetne opakowania na pizzę jak nasze nie będą w stanie długo utrzymywać ciepła na siarczystym mrozie. Dlatego też powinniśmy zapakować razem tyle kartonów z pizzą ile się da. Bez obaw! Nasze kartony mogą leżeć jeden na drugim. Dzięki temu, że są wykonane z bardzo wytrzymałej tektury mogą wytrzymać nacisk masy znacznie większej niż ich własna waga. Transportując jedzenie w taki sposób nie musimy się obawiać, że jakaś pizza wyląduje poza kartonem, albo że nasz karton ulegnie uszkodzeniu.

Jak jeszcze może nam służyć opakowanie na pizzę?


Musimy pamiętać o tym, że choć wprawdzie omawiane przez nas kartony noszą nazwę opakowań na pizzę to jednak nadają się one do transportowania nie tylko tego jednego produktu żywieniowego. Możemy w nie z pełnym powodzeniem zapakować naleśniki, kotlety, krokiety, frytki, a także wszelkiego rodzaju inną żywność, która kształtem będzie pasowała do płaskiego formatu kartonu. Pamiętajmy tylko o tym, żeby przed zapakowaniem jakiejkolwiek żywności w karton podłożyć wcześniej coś pod spód. Jest to szczególnie ważne w przypadku dań bardzo wilgotnych. Dzięki temu unikniemy przemoczenia dna kartonu.
Ktre-opakowanie-na-pizz-wybra-3

Wybrać karton czy torbę na pizzę?


Nasze kartony na pizzę możemy tak naprawdę transportować na różne sposoby i przy użyciu różnych środków. Opakowaniem, które jest równie godne uwagi jest torba na pizzę. Została ona wykonana tak, że można w niej transportować kartony z pizzą w środku bez żadnych obaw. Torba jest niezwykle wytrzymała, więc nawet jeśli zapakujemy w nią więcej niż jeden karton to nie musimy się obawiać, że uchwyt się urwie albo dno się zarwie. Jest to produkt bardzo solidny, który będzie nam służył przez bardzo długi czas. Podobnie jak w przypadku kartonów na torbę możemy nanieść dowolną grafikę, zdjęcie, czy napis co posłuży nam jako skuteczny środek reklamowy. Zwróćmy także uwagę na wysoką funkcjonalność torby. Możemy w niej bowiem transportować nie tylko pojemniki z żywnością, ale też wszelkie inne przedmioty niezależnie od okoliczności – czy to przy sprowadzaniu zaopatrzenia, robieniu zakupów, remoncie czy przeprowadzce.
Ktre-opakowanie-na-pizz-wybra-4

Ekonomiczność połączona z ekologicznością


Oba produkty – zarówno kartony na pizze jak i torby na pizze – to produkty, które łączą ze sobą ekologiczność oraz ekonomiczność. Tektura, z której wykonane są kartony w naturalny sposób ulega rozkładowi. Możemy więc bez żadnych obaw sprzedawać pizzę na dowóz na bardzo szeroką skalę. Nawet jeśli trafi nam się klient, który nie za bardzo przejmuje się losami środowiska to i tak niedbałe wyrzucenie kartonu na pizzę nie będzie niosło ze sobą znaczniejszych konsekwencji dla ekologii. Kiedy zaś przyjrzymy się torbie na pizzę, zauważymy, iż została ona wykonana z papieru. Papier ten to nie tylko materiał wysokiej jakości, ale też w 100% biodegradowalny. To w praktyce oznacza, że gdy torba nie będzie już nam służyła, ulegnie uszkodzeniu bądź po prostu nie będziemy zainteresowani dalszym z niej korzystaniem, to wówczas możemy spokojnie oddać ją do recyklingu. Wybierając zarówno jeden jak i drugi rodzaj opakowania postępujemy więc jak najbardziej zgodnie z nowoczesnymi, ekologicznymi standardami.

Zanim jednak zdecydujemy się na wyrzucenie torby na pizzę zastanówmy się, czy nie można jej wykorzystać jeszcze w jakiś sposób. Jest to bowiem produkt wielokrotnego użytku. Zakupując go raz korzystamy z niego potem przez bardzo długi czas. Jest więc to wybór  bardzo ekologiczny. Kiedy prowadzimy biznes gastronomiczny powinniśmy zakupić opakowania na pizzę w bardzo dużej liczbie, tak, byśmy mieli ich zapas na dłuższy czas. Jednakże niektórzy mogą się obawiać zakupienia większej ilości produktu w dobie kryzysu ekonomicznego i niepewności na rynku. Jednakże czy słusznie? Zobaczmy jak to wygląda w przypadku toreb. Jeżeli najpierw kupimy mnóstwo toreb na pizzę, a potem czeka nas przebranżowienie to nic straconego! Torby nadal będą nam służyć jako opakowania transportowe tylko dla produktów innych niż żywność.

Które opakowanie na pizzę wybrać?
Wyślij emailem
 • Gdzie kupić tanie opakowania na pizzę?

  Prowadzisz pizzerię lub inny lokal gastronomiczny, który serwuje ten najsłynniejszy fast food świata? Z pewnością potrzebujesz opakowania z kartonu, które pozwoli na bezpieczny transport pizzy do klienta. Decydując się na zakup pudełka na pizzę z naszego sklepu, zyskujesz gwarancję, że posiłek dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. W NEOPAK gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz duże rabaty dla stałych klientów. Jeśli szukasz pudełka na pizzę, które jest wytrzymałe i na długo zachowuje temperaturę posiłku, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. 
   
 • Jak przewozić pizzę?

  Pizza to bez wątpienia najsłynniejszy fast food świata. Serwują go nie tylko wyspecjalizowane pizzerie, ale także zwykłe restauracje, a nawet bary. Jeśli oferujesz swoim klientom dostawę pizzy do domu lub wydajesz posiłki na wynos, pamiętaj o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć posiłek na czas transportu. Do tego celu polecamy, dostępne w naszej ofercie, opakowanie na pizzę wykonane z mocnego i odpornego na wysoką temperaturę kartonu. Kupując u nas masz pewność, że pizza dotrze do Twojego klienta w idealnym stanie. Dla stałych klientów przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty.
   
 • Jakie właściwości powinno mieć opakowanie na pizzę?

  Na pewno każdy z nas nie jednokrotnie jadł pizzę, a również większość z nas zamawiała pizze z dostawą, czy dowozem, nazewnictwo dowolne. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś, jakie właściwości powinno mieć idealna opakowanie na pizzę? Pizza w końcu musi dojechać ciepła, chrupiąca i smaczna! Dlatego też opakowanie kartonowe na pizze musi posiadać kilka odpowiednich właściwości.

  Opakowanie na pizze powinno być:
  • Odpowiednio sztywne, a więc wykonane z odpowiedniej grubości tektury, która po prostu utrzyma wagę pizzy i się nie ugnie, powodując katastrofę kulinarną!
  • Karton powinien dobrze izolować pizzę od warunków zewnętrznych, a także być swego rodzaju materiałem, który zatrzyma ciepło, dzięki czemu pizza może dojechać do klienta ciepła, a często nawet gorąca.
  • Łatwe w użyciu, a więc samo jego złożenie, umieszczenie pizzy wewnątrz, zamknięcie opakowania, a potem ponowne jego otwieranie i zamykanie przez klienta nie powinno sprawiać problemów.
  Kartony na pizzę możemy kupić na stronie https://neopak.pl/kartony/zastosowanie/na-pizze.
   

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie